Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Dorii 12:15, 17 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Mam chęć na posadzenie truskawek w tym roku ale chyba już za późno.
Miałam nawet sadzonki w koszyku jakiś miesiąc temu ale u mnie śnieg wtedy padał więc sobie darowałam.

Masz już pomysł na kształt rabat? Czy raczej przebieg trawiastych ścieżek?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 13:24, 17 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Czemu za pozno? ja kupilam u Niewczasa sadzonki Frigo, bede sadzic w tym tygodniu i na pewno beda owocowac. Tyle ze chwile pozniej niz powinny.

Mam tylko wstepny ksztalt sciezek, koncepcja zmienia sie w zaleznosci od kazdego wyjrzenia przez okno i spacer z bialasami
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:27, 17 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
ta mata dla mnie bedzie bardzo pomocna, zawsze mialam posadzone za gesto a teraz wytyczy mi ramy sadzenia i nie bede nadmiarowo kupowac.

o matko, strasznie sie zrobilam pragmatyczna jesli chodzi o ogrod. Az mi nieswojo z tym. Ale jeszcze wroce do formy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
PrawieBory 08:27, 18 kwi 2023


Dołączył: 08 sty 2018
Posty: 124
Witaj Tarciu.
Piękne to Twoje miejsce na ziemi
Zapisuję wątek i będę podglądać, bo ogrody leśne to coś, co mi w sercu gra
Czy interesują Cię jeżówki (te zwykłe - nieodmianowe), maki, ostogowce i mikołajki? Mam też siewki irgi (malutkie) i stipy. Zainteresowana?

____________________
Pozdrawiam. Kasia
Gruszka_na_w... 20:03, 18 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
TAR napisał(a)
Czemu za pozno? ja kupilam u Niewczasa sadzonki Frigo, bede sadzic w tym tygodniu i na pewno beda owocowac. Tyle ze chwile pozniej niz powinny.

Mam tylko wstepny ksztalt sciezek, koncepcja zmienia sie w zaleznosci od kazdego wyjrzenia przez okno i spacer z bialasami


Koncepcja ogrodu z pewnością się wyklaruje.
A za podsuniecie pomysłu z posadzeniem sadzonek Frigo będę Ci wdzięczna do końca mojej uprawy truskawek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 22:05, 18 kwi 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8797
Witaj Tarcia, działka jest przepiękne usytuowana, ależ będzie wspaniały ogród.
Trzymam kciuki za realizację pomysłów.
Psiaki, słodziaki. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
TAR 09:52, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
PrawieBory napisał(a)
Witaj Tarciu.
Piękne to Twoje miejsce na ziemi
Zapisuję wątek i będę podglądać, bo ogrody leśne to coś, co mi w sercu gra
Czy interesują Cię jeżówki (te zwykłe - nieodmianowe), maki, ostogowce i mikołajki? Mam też siewki irgi (malutkie) i stipy. Zainteresowana?



Witaj Kasiu. Dzieki za pomoc. Jezowki - zawsze, ostrogowce tez. Stipe kocham ale nie moge miec w ogrodzie ze wzgledu na psy. Ciamkanie stipy kosztowalo nas zabieg psiego nosa i usuwanie endoskopowe klosow. Biedny ciamkacz cierpial okropnie. O kasie i stresie nie wspomne. Kiedy bedziesz chciala slac daj znac privkiem to zamawiam kuriera
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:56, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Koncepcja ogrodu z pewnością się wyklaruje.
A za podsuniecie pomysłu z posadzeniem sadzonek Frigo będę Ci wdzięczna do końca mojej uprawy truskawek.


Serio? Frigo swietny wynalazek. Ale mialam kilku niedowiarkow, ze beda owocowac jeszcze w sezonie posadzenia.
Truskawki juz mam, patrzac po cenach ubieglorocznych za owoce i szacunkach w tym sezonie koszt zakupu sadzonek zwroci mi sie po 2-3 kilogramach a plonow mysle, ze bede miec wiecej juz w tym sezonie truskawkowycm. My wszystkiego nie przejadamy ale nadmiary mroże i zima do lodow i deserow jak znalazl. Nawet z ryżem i smietana sa cudo.

a ogrod wiadomo sie skrystalizuje i znajac zycie bedzie ewoluowal przez kolejne sezony
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 09:59, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Alija napisał(a)
Witaj Tarcia, działka jest przepiękne usytuowana, ależ będzie wspaniały ogród.
Trzymam kciuki za realizację pomysłów.
Psiaki, słodziaki. Pozdrawiam.


Czesc Alicja Trzymaj, trzymaj przydadza sie Słodziaki to diabelki wcielone ale takie jest prawo szczeniakow. Wscibskie, wszedobylskie, ciekawskie radosne i z niespożyta energia. Daja psychicznego kopa, to byla dobra decyzja by sie nie umartwiac a ozywic troche dom. Staruszek te ma wiecej wigoru, maluchy wymuszaja wrecz by sie ruszal. Ale wieczorem oba szkraby sie tula do seniorka a jemu dobrze, bo cieplo lubi.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Catalinasdiary 10:39, 19 kwi 2023


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Ja mam wysokie astry angielskie o ciemnych liściach i białych kwiatach, kwitną późnym latem, jeżeli byś chciała to dawaj znać. Śmiałków i seslerii heuflera mam dużo, węc też mogę się podzielić.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies