Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

Patrycja_KG_Lu 10:04, 20 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
Teraz działa. Ja do tej pory kupowałam zwykłe wersje, takie tradycyjne. Mam Hanoye, Senga Sengana, Alba, Amarant Niwa oraz te sadzone wiosną 2022 Gigant, Azja, które nie owocowały jeszcze. Z tych wymienionych to Senga najbardziej przypomina mi truskawki z dzieciństwa, z tym że ona późno u mnie owocowała.

Edit: do tej pory nie mam u siebie pleśni. Mam czosnek jadalny posadzony pomiędzy krzakami dla naturalnej ochrony.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Dorii 11:56, 20 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Poczytałam sobie o Frigo i zamówiłam zestaw trzech odmian, mają przyjśc w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję że zdążę grządkę przygotować.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 15:21, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Patrycja, wszystkie krzaczki mi owocowaly a kupuje od wielu lat, nawet sama nie odmadzam truskawek tylko kupuje sadzonki. Te samemu rozmnazane to juz kundelki, mieszanka wszystkiego, niestety slabo owocuja i chorowite.

Dori bedziesz miec owoce jeszcze w tym roku tylko chwile pozniej. Jakie wzielas?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 20:42, 20 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42006
Z czego będziesz miała ogrodzenie i czy będą żywopłoty ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Dorii 21:26, 20 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Honeoye
Elsanta
Florence
Mają różny czas owocowania ale to chyba w przyszłym roku o ile dobrze rozumiem :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 23:23, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Kasya napisał(a)
Z czego będziesz miała ogrodzenie i czy będą żywopłoty ?


mam juz ogrodzenie, 3 strony panele siatka front pelny żaluzjowy. zywoplotow absolutnie nie
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 23:24, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dorii napisał(a)
Honeoye
Elsanta
Florence
Mają różny czas owocowania ale to chyba w przyszłym roku o ile dobrze rozumiem :⁠-⁠D



zle rozumiesz zaowocuja ci jeszcze w tym roku, to wlasnie frigo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ewsyg 23:29, 20 kwi 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Tar piękne miejsce i fajny domek. Ja mam dość blisko do lasu, ale nie tak jak Ty Sąsiedztwo jeziorka bardzo romantyczne. Ciekawa jestem jak zagospodarujesz rabaty. Musze poczytać o tych truskawkach. W tym roku planuję te zwisające do donic, niestety nie zdążę z warzywnikiem. Nie wiedziałam, ze są specjalne maty do truskawek. Psiaki to takie słodziaki Ucałuj je wszystkie ode mnie, kocham pieski, to cudowne stworzenia.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Dorii 09:48, 21 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
TAR napisał(a)



zle rozumiesz zaowocuja ci jeszcze w tym roku, to wlasnie frigo

Źle się wyraziłam, wiem że zaowocują w tym roku. Ale termin ich owocowania w pierwszym roku jest zależny od terminu sadzenia a nie od odmiany. Więc czy będą owocować w róznych terminach, dowiem się za rok :⁠-⁠D
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 10:04, 21 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Dori sama jestem ciekawa. Porownamy obserwacje

Tez mam rozne terminowki.

Ewo witaj. Ja tez jestem ciekawa jak wyjda rabaty. Bo pomyslu poki co brak
Ale jutro zamierzam podzialac z tyczeniem frontu i od stroy tarasu. Zrobi sie jakies fale a potem w razie co pozmieniam. Idziemy na latwizne

Musze powojniki posadzic bo juz kwicza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies