Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

April 10:47, 19 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
Tarcia, wygospodarowałaś słoneczne miejsce na truskawki, ale super. I bardzo zazdroszczę. O co chodzi z tymi truskawkami Frigo? Bo znalazłam w jednym miejscu i potem są różne odmiany, no nie kumam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 14:23, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Frigo to nie jest odmiana a rodzaj sadzonki. Podaje linke gdzie mozna sobie o tym poczytac:

FRIGO

Ja juz nie kupuje sadzonek zielonych, tylko frigo. A odmian mam kilka ulubionych i sprawdzonych.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Patrycja_KG_Lu 16:12, 19 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2707
TAR link powyżej nie działa.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
An_na 16:47, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 lip 2022
Posty: 1558
TAR napisał(a)
Frigo to nie jest odmiana a rodzaj sadzonki. Podaje linke gdzie mozna sobie o tym poczytac:

FRIGO

Ja juz nie kupuje sadzonek zielonych, tylko frigo. A odmian mam kilka ulubionych i sprawdzonych.


Zamówiłam przez Ciebie Frigo Gigant
____________________
Ania**Ania na Żuławach
TAR 21:00, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
TAR link powyżej nie działa.


A teraz?

frigo

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 21:03, 19 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
An_na napisał(a)


Zamówiłam przez Ciebie Frigo Gigant


Przeze mnie ale dla siebie Dobre truskawki nie sa zle. A takie niepryskane wlasne sa najlepsze. U mnie sie nagle okazalo, ze nie jestem uczulona na truskawki a na to czym sa pryskane te sklepowe
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 23:42, 19 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42014
TAR napisał(a)


Przeze mnie ale dla siebie Dobre truskawki nie sa zle. A takie niepryskane wlasne sa najlepsze. U mnie sie nagle okazalo, ze nie jestem uczulona na truskawki a na to czym sa pryskane te sklepowe

A jakie odmiany masz sprawdzone ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 08:51, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
Kupuje w zestawach i tak: Zestaw Stare Odmiany (30 szt.) - Kent, Elsanta, Polka, Zestaw Owoce całe lato (30 szt) -Honeyone, Pegasus i Judibel. I dokupuje inne tak, zeby przekrojowo bylo od najwczesniejszych do poznych, dobieram jeszcze Grandarose, Senge, Markat a w tym roku wzielam dodatkowo na probe Florence. I polową sadzonek dziele sie z moja mama
Plonowanie jest spore, nie przejadamy ale mrozimy w roznej formie od calych owocow po musy truskawkowe i dzielimy sie po sasiedzku. Sadzonki zdrowe, owoce tez, nie mam problemu z plesnia czy inna choroba truskawek. Sprawdzone
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kasya 09:00, 20 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42014
TAR napisał(a)
Kupuje w zestawach i tak: Zestaw Stare Odmiany (30 szt.) - Kent, Elsanta, Polka, Zestaw Owoce całe lato (30 szt) -Honeyone, Pegasus i Judibel. I dokupuje inne tak, zeby przekrojowo bylo od najwczesniejszych do poznych, dobieram jeszcze Grandarose, Senge, Markat a w tym roku wzielam dodatkowo na probe Florence. I polową sadzonek dziele sie z moja mama
Plonowanie jest spore, nie przejadamy ale mrozimy w roznej formie od calych owocow po musy truskawkowe i dzielimy sie po sasiedzku. Sadzonki zdrowe, owoce tez, nie mam problemu z plesnia czy inna choroba truskawek. Sprawdzone


No bardzo pomoglas w wyborze
Zamowilas wszystkie odmiany !
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
TAR 09:15, 20 kwi 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7426
no co ja poradze , ale chyba nie wszystkie te od najwczesniejszych po najpozniejsze i najslodsze, najlepsze. kup z kims na społke kilka odmian po 10 szt. Ceny sa takie, ze juz w pierwszym roku zwroca sie te sadzonki. My po prostu jestesmy truskawkożercy i dlatego mam tyle. Poza posadzeniem i przycieciem jesienia nie ma z nimi problemu wiec niech sobie bedzie tyle.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies