Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod nad bajorkiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod nad bajorkiem

TAR 22:02, 22 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 22:28, 22 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Alija 22:42, 22 maj 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 9373
TAR napisał(a)


Ależ piękne portrety zrobiłaś jarzmiankom, też bardzo je lubię.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Joku 22:56, 22 maj 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12561
TAR napisał(a)


To jest neilia tybetańska? Zauroczyła mnie w jakimś ogrodniczym sklepie, musiałam ją kupić . A potem nie mogłam znaleźć dla niej miejsca i ją wydałam. Za duża jak na mój metraż. Pewnie świeży nabytek? Może masz ją dłużej?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Magleska 23:16, 22 maj 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 19393
Ania śliczne foty przepięknego ogrodu

-wiem ,nudna jestem ,ale nie wiem co innego napisać

i jakie masz fajne te wszystkie paprociowate ( nie rozróżniam ich jeszcze )
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwona100 08:55, 23 maj 2024


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 720
Cześć Tarcia. Obserwowałam Twój poprzedni piękny ogród i obserwuję obecny. Już jest pięknie .Ty wyszukujesz rośliny takie mniej znane ,a jakże śliczne. Twoje zdjęcia też są cudne .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
TAR 13:02, 23 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Alija napisał(a)

Ależ piękne portrety zrobiłaś jarzmiankom, też bardzo je lubię.


tak, ja tez

Joku napisał(a)


To jest neilia tybetańska? Zauroczyła mnie w jakimś ogrodniczym sklepie, musiałam ją kupić . A potem nie mogłam znaleźć dla niej miejsca i ją wydałam. Za duża jak na mój metraż. Pewnie świeży nabytek? Może masz ją dłużej?


Jolu. Tak, to jest Neilia Affinis, masz dobre oko i wiedzę . U mnie wszystko świeże. Zakladałam ten ogrod ubiegłej wiosny. W poprzednich dwoch jej nie miałam. No cudo po prostu, delikatna roslina, ktora wpisala sie idealnie w klimat lasu. Mialam 3 szt. ale tylko jedna mi żyje po zimie, tamte niestety posadzone niefortunnie chyba zgniły na bagiennej. Planuje jeszcze jej dokupic. Ładnie wybarwia sie jesienia a kwiatki ma teraz. Chcialabym by zostala u mnie. W ogrodniczym nigdy jej nie widzialam, mialas szczescie
Mam ja posadzona przy misie razem z dereniami, hortkami, żurawkami krwistymi, klonikiem palmowym i brunnerami. Wiem troche misz maszu ale lubie jak rosliny kwitna mi w czasie calego sezonu a nie wszystkie naraz.


Magleska napisał(a)
Ania śliczne foty przepięknego ogrodu

-wiem ,nudna jestem ,ale nie wiem co innego napisać

i jakie masz fajne te wszystkie paprociowate ( nie rozróżniam ich jeszcze )


Madziu, buziolki. Pociesze Cie, ze tez nie rozrożniam. Paproc to paproc Kupowalam paprocie na mokre miejsca i oczywiscie karteluszkami nie pozaznaczalam, ktore sa ktore. Ale mam spis wiec mozna do tego dojsc. Akurat jesli chodzi o paprocie, kukliki, bodziszki, hortensje nie przywiazuje uwagi do odmiany. Wszystkie sa piekne wiec traktuje je gatunkowo.Nie jestes nudna, chyba kazda z nas lubi komplementy, szczegolnie naszej ciezkiej pracy w ogrodzie. To taki bonusik co uskrzydla

Iwona100 napisał(a)
Cześć Tarcia. Obserwowałam Twój poprzedni piękny ogród i obserwuję obecny. Już jest pięknie .Ty wyszukujesz rośliny takie mniej znane ,a jakże śliczne. Twoje zdjęcia też są cudne .


Dziekuje, staram sie tworzyc ogrod po swojemu, z roslinami ktore lubie, ktore wytrzymaja i mi sie podobaja. Czasem sa nieoczywiste i mniej popularne ale co tam. Duzo podpatrzylam w naszym Arboretum w Wirtach, sa tam naprawde perelki ktore bym chciala w swoim ogrodzie. Tym bardziej ze to Arboretum parkowo-lesne czyli troche moj klimat. Tam zakochalam sie w klonach palmowych, azaliach i rododendronach. Planuje w przyszlym tygodniu wycieczke, teraz u nas kwitna rodki i azalie bedzie szał.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:06, 23 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 9538
Wczoraj kiedy robiłam Wam te zdjecia caly czas przy jednej z rabat spadaly szyszki. Mysle sobie no tak jesienia żołedzie strasza a teraz szyszki. Poki w głowe nie oberwalam. Zadzieram do gory, Mysle, moze dzieciol a tam ruda kitka na obiad przyszla i co obgryzie, buch na ziemie. Zero strachu, zero stresu. Ucztowala jak u siebie. Nagralam rudzielca, no bo przeciez nikt by mi nie uwierzyl, ze wiewiorka bedzie we mnie resztkami rzucac

I jak tu nie kochac tego miejsca?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:12, 23 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
TAR napisał(a)


I co na nie bierzesz? Psikasz sie czyms? Przeciez nie da sie na dworzu wysiedziec a impreza juz za chwile.


U mnie off w użyciu. No i coś jeszcze na krzaczory niestety, nie pamiętam co. Wiem że nie powinnam ale nie dało się oddychać.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:13, 23 maj 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10795
U mnie wiewiórki też to robią. Nie tylko resztkami. Jak chce odstraszyć to i szyszką ciepnie. Dostałam tak raz w sam kręgosłup, nic przyjemnego
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies