Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Ewa777 17:07, 18 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Wafel napisał(a)



Ale cudne te brateczki
Fajne masz roślinki w donicach. Niektóre zimozielone, więc zdobią cały rok
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Wafel 18:11, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Dzięki Ewo, u mnie od strony wejścia do domu wszechogarniająca betonoza, na szczęście "moda" na ustawianie donic się rozpowszechnia i coraz milej iść naszą uliczką, zimozielone rzeczywiście fajne w tej sytuacji
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:22, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Nie Judith, skarpy nie ruszę, psychicznie już tego nie udźwignę, nie miałabym już siły na to, dużo mnie to kosztowało czasu, roboty, dyskusji z sąsiadami itp. irgi ładnie zarastają, berberysy Green Carpet to też wariaty jak się rozrosną będzie super, do tego berberysy bordowe jako akcenty. Można co najwyżej gdzieś na rogu i na dole przy tawułach puścić tego barwinka niech się wije pomiędzy roślinami. Na razie będziemy jeszcze dosadzać trochę irg. Odmiana Eichholz super się sprawdza. Na płaskiej może jeszcze runianka lub właśnie bodziszki korzeniaste czy kocimiętki albo więcej irgi Major. Tylko wiadomo... kasa potrzebna
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:31, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Przyjechały do mnie kukliki Scarlet Tempest, towarzysze dla Mai Tai
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:35, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
I żurawka krwista Leuchtkafer do donicy miała być, ale zobaczę jeszcze
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 18:36, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Ot, takie cukiereczki ☺
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Judith 18:57, 18 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Wafel napisał(a)
Nie Judith, skarpy nie ruszę, psychicznie już tego nie udźwignę, nie miałabym już siły na to, dużo mnie to kosztowało czasu, roboty, dyskusji z sąsiadami itp. irgi ładnie zarastają, berberysy Green Carpet to też wariaty jak się rozrosną będzie super, do tego berberysy bordowe jako akcenty. Można co najwyżej gdzieś na rogu i na dole przy tawułach puścić tego barwinka niech się wije pomiędzy roślinami. Na razie będziemy jeszcze dosadzać trochę irg. Odmiana Eichholz super się sprawdza. Na płaskiej może jeszcze runianka lub właśnie bodziszki korzeniaste czy kocimiętki albo więcej irgi Major. Tylko wiadomo... kasa potrzebna

Jasna sprawa. Taka luźna koncepcja mi się jedynie nasunęła.
Sadzenie między roślinami - tego nie rób. Jak pisałam wyżej - trudny temat .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joku 20:50, 18 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12135
Jutro postaram się zrobić zdjęcia mojego barwinka w donicy i wstawię u siebie. Natomiast mój wał barwinkowy z poprzedniego ogrodu jest w wizytówce (link w podpisie). Zajmował jakieś 30 cm szerokości, cięłam go bez litości jak za bardzo się rozrastał na boki.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wafel 21:18, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Dzięki dziewczyny Większe manewry można robić na płaskiej, dosadzić zawsze można tego samego, żeby było gęściej. Nie ma pośpiechu w sumie, nikt mnie z niczym nie pogania, ale za sugestie jestem bardzo wdzięczna. Już kiedyś pisałam, że może teraz trochę inaczej bym płaską zaaranżowała, bo nie zdawałam sobie sprawy z konieczności tak częstego pielenia. Nie ma tam maty, więc tetrisy możliwe, jak nie teraz to w przyszłości
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:46, 18 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Jolu byłam u ciebie w starym ogrodzie i zostałam na dłużej, kiedyś już po nim spacerowałam, ale miło się do niego wraca Doświadczenie ogrodowe to ty masz spore, tyle już się nasadziłaś tych roślin, że szok, no i nawyrzucałaś też, włącznie z barwinkiem
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies