Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Anda 10:31, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33428
A może ten jaśniejszy cis jest po prostu trochę gorzej odżywiony?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wafel 10:55, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Koloru bym się nie czepiała, bo na to też ma wpływ nasłonecznienie, bardziej chodzi o pokrój, ale to tylko się tak zastanawiam, przecież go nie wyrzucę za to że bardziej pękaty od braci Może przy okazji cięcia porównam kawałki gałązek i igieł.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Joku 13:11, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12132
Odnośnie Wojtków się nie wypowiem bo nie mam. Jedynie obserwując zdjęcia egzemplarzy mam wrażenie że Wojtek ma jakby dłuższe pędy, natomiast ten drugi jest jakby "krótkopędowy" bardziej nastroszony.
Pytałaś jeszcze o barwinka, chyba u mnie. Myślę że możesz na próbę posadzić kilka egzemplarzy na próbę pomiędzy tymi roślinami które już tam rosną. Później w miarę wzrostu można przesadzić byliny w inne miejsca, które z czasem na pewno się pojawią .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Wafel 14:13, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
No właśnie Jolu, te 2 Wojtki mają takie długie chude pędy od dołu i są takie luźniejsze, a ten podejrzany - zbity i gęsty z krótszymi gałązkami.
Przez tą zmienną pogodę złapałam katar i teraz oglądam wszystko z daleka przez okno i zdjęcia przeglądam. Z zakupionymi sadzonkami latam wieczorem do garażu, bo żal sadzić jak mają pąki kwiatowe. To jeszcze mnie czeka kolejna wycieczka na Kowale, potrzebuję też kilka sztuk irgi na dużą skarpę( będę z lubością wycinać kolejne kawałki agro )
Trochę mnie denerwuje ta pogoda, bo chyba mam wciornastka na zawilcach jesiennych, liście pokarbowane, skręcone, a nie mam kiedy opryskać bo mokro ciągle. No i jeszcze chciałam grzyby owadobójcze na opuchlaki polać, te co jesienią, ale też za zimno... Właśnie zaczął padać grad
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
basia3012 22:25, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Wafel napisał(a)
No właśnie Jolu, te 2 Wojtki mają takie długie chude pędy od dołu i są takie luźniejsze, a ten podejrzany - zbity i gęsty z krótszymi gałązkami.
Przez tą zmienną pogodę złapałam katar i teraz oglądam wszystko z daleka przez okno i zdjęcia przeglądam. Z zakupionymi sadzonkami latam wieczorem do garażu, bo żal sadzić jak mają pąki kwiatowe. To jeszcze mnie czeka kolejna wycieczka na Kowale, potrzebuję też kilka sztuk irgi na dużą skarpę( będę z lubością wycinać kolejne kawałki agro )
Trochę mnie denerwuje ta pogoda, bo chyba mam wciornastka na zawilcach jesiennych, liście pokarbowane, skręcone, a nie mam kiedy opryskać bo mokro ciągle. No i jeszcze chciałam grzyby owadobójcze na opuchlaki polać, te co jesienią, ale też za zimno... Właśnie zaczął padać grad


Asiu, o jakich grzybach owadobójczych na opuchlaki piszesz? Czy to może Klozer? Ja też zamierzam walczyć z opuchlakami ale miałam na myśli kupić nicienie. Larvanem lub inny preparat tego rodzaju.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wafel 23:50, 21 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Tak to Klozer + pożywka Carbogen L. Nicienie droższe i trzeba specjalnie przechowywać i zamawiać, nie są dostępne od ręki. Chciałam powtórzyć jesienną procedurę i zobaczyć efekty latem. Wiążę z tym duże nadzieje, bo w sezonie miałam plagę
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 22:20, 22 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Cisy faktycznie się różnią, ale czy to problem? Z Wojtka możesz cięciem zrobić podejrzanego, he he.
Skracając mu dłuższe przyrosty, i różnice się wyrównają. Jak zamierzasz je prowadzić, swobodnie, czy ciąć?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 00:01, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 876
Swobodnie niech rosną, lekko przycinam tylko tam gdzie jakiś przerzedzony, żeby się zagęścił. A ten podejrzany to się zobaczy czy będzie rósł "Wojtkowo chudo" czy będzie pękaty. Wszystkie 3 bardzo lubię
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Ewa777 13:36, 23 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Jestem ciekawa tego preparatu na opuchlaki. Piszesz, że już używałaś. Są jakieś pozytywne efekty?

Zakupy bardzo fajne. Kukliki niezmiernie mi się podobają.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Makao 19:35, 23 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4078
To ja też jestem ciekawa tego preparatu
Muszę go wygooglować
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies