Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje małe, zielone miejsce na ziemi...

Rojodziejowa 19:41, 23 kwi 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8509
Miałam nadzieję, że ekstrakt z wrotyczu z pędrakami się rozprawi. Podejrzewam, że mi podgryzają bergenie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wafel 21:47, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Teraz jak robiłam tetrisy na rabatach, nie znalazłam żadnej larwy tam gdzie kopałam, dorosłe chrząszcze chyba później się pokazują. Natomiast kiepsko wyglądał trawnik, jak poszerzałam rabaty to 1 czy 2 znalazłam. W tym sezonie poleję też trawnik, choć nie wiem czy wygląd trawnika akurat spowodowany larwami opuchlaków. Myślę, że jak wszystkie eko rozwiązania trzeba 2 razy w sezonie powtórzyć. Na dorosłe chrząszcze mp. mospilan nie działa, nic ich chyba nie rusza
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 21:50, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Wrotycz też używałam, ale te grzyby bardziej do mnie przemawiają.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Wafel 22:39, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Dziś barwinek pojechał ze mną ze sklepu na mini skarpę/wał, wzięłam jeszcze kilka sztuk irgi na dużą skarpę. Jak pogoda dopisze, będę sadzić w czwartek, już dziś część roślinek posadzona
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
vita 23:39, 23 kwi 2024


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4073
Dobrego sadzenia Na skarpę /wał to bardzo dobry wybór
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Wafel 23:41, 23 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 882
Dzięki Vita, mam nadzieję, że to już po przymrozkach i praca będzie przyjemnością.
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
LIDKA 07:33, 24 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7127
Wafel napisał(a)
Dziś barwinek pojechał ze mną ze sklepu na mini skarpę/wał, wzięłam jeszcze kilka sztuk irgi na dużą skarpę. Jak pogoda dopisze, będę sadzić w czwartek, już dziś część roślinek posadzona


Asia -Wafelek
Podziwiam że chce Ci się robić cokolwiek poza własnym Ogrodem.
U mnie wieś z pobudowanych samych mieszczuchów.
Dziwią się że kosimy przedpłocie i wokół działki i że drzewka tam possdziłam bo przecież nie moje.
Ja chce żeby ładnie było też od drogi.
Ale jak czasem łażą z pieskami to widze że zaglądają i na przedpłocie i na ogród. Raz nawet na profiu wsi samozwańczy lokalny dziennikarz fote umieścił z komentarzem że można mieć porządek i ładnie przed posesją.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Patrycja_KG_Lu 08:49, 24 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2679
Jak często jeździłam w delegacje z pracy do woj. zachodniopomorskiego średnio raz w miesiącu (czasem wracałam przez lubuskie Lidki) to byłam pod wrażeniem, że przy głównej drodze wsród pól na obrzeżach wsi zamiast widoku lubelskiego - koszone trawy - były całe kwitnące brzegi. Maki, chabry i inne. Tak kolorowo się jechało a w moich okolicach mdło - zielono lub zasuszone trawy.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Joku 18:04, 24 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12145
Wypasione barwinki się tobie trafiły. Irgi zresztą też.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
domiszka 18:20, 24 kwi 2024

Dołączył: 04 lip 2022
Posty: 31
heja, zznalazlam twoj ogrodek bo tak jak ja to ogrod otoczony sasiadami, ot deweloperka, przy pierwszych zdaniach opisu jak to wynosilas kepy trawy przez salon usmialam sie jak norka. Podobne mamy wspomnienia

Zauwazylam za to ze masz przepiekne drewniane elementy na płocie, czy mozesz powiedziec jak je montowaliscie i gdzie zakupiliscie ?

pozdrawiam !

P.s ogrod bajeczny ! marze o podobnym efekcie
____________________
Dominika Standardowy ogródek przy deweloperce, czyli przegląd typowych błędów nowicjusza :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies