Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Patrycja_KG_Lu 13:51, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Agnieszka_Z napisał(a)


Zerknęłam na pierwszą stronę Twojego wątku i już świerk serbski ląduje na mojej liście żywopłtu. Google podpowiada, że dobrze rośnie na ciężkich glebach. A u Ciebie jaka jest?

U mnie żywopłotów jeszcze nie ma, bo dopiero niedawno zakończyli budowę płotu z 3 stron, a bałam się, że żywopłot się zniszczy. U mnie ciężka gliniasta, ale w maju były rożne zabiegi już prowadzone, aby ją ulepszyć.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Patrycja_KG_Lu 13:53, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Zobacz sobie rozmnażalnik u Marcina z wątku Ogród w malinówkach. On pokazywał zdjęcia. Wygospodarował koło warzywnika mini plac i przechowuje tam oraz rozmnaża rośliny.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 14:26, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Zobacz sobie rozmnażalnik u Marcina z wątku Ogród w malinówkach. On pokazywał zdjęcia. Wygospodarował koło warzywnika mini plac i przechowuje tam oraz rozmnaża rośliny.

Dzięki Pati, przycupnę tam.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 14:54, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Dziś dotarły sadzonki ruty zwyczajnej i lawendy wąskolistnej. W najbliższym czasie je przesadzę do większych doniczek, a docelowo będą na działce w nowej grządce dla ziół. Czy macie doświadczenie z tym roślinami i możecie coś podpowiedzieć?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
LIDKA 15:16, 08 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Tak tak
na rozmnażalnik mam na myśli mały kawałek ziemi, może być przy warzymniku gdzie sama bedziesz rozmnażąć byliny. np te lawendy co kupiłaś. Po wiosennym cięciu gałazki do ziemi. ona sie dobrze ukorzenia.

Im dokładniej wybierzesz te malutkie białe korzonki tym czystsza ziemia będzie.
Skrzypu nie bierz nawet do donicy. On się sieje i rozrasta rozłogami głebokimi na metr. najgorsze dziadostwo dla ogrodnika.
Nawet po chemi poptrafi odrosnąć a te pare garśći na gnojówkę to sobie możesz przynieść od koleżanki.

Bardzo dobrze że planujesz sobie wszysko wcześniej bo unikniesz masy błędów.

Zorientuj się czy masz kompostownie w okolicy.
Kompost na tony tani jest. A to złoto ogrodnika.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agnieszka_Z 16:20, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
LIDKA napisał(a)
Tak tak
na rozmnażalnik mam na myśli mały kawałek ziemi, może być przy warzymniku gdzie sama bedziesz rozmnażąć byliny. np te lawendy co kupiłaś. Po wiosennym cięciu gałazki do ziemi. ona sie dobrze ukorzenia.

Im dokładniej wybierzesz te malutkie białe korzonki tym czystsza ziemia będzie.
Skrzypu nie bierz nawet do donicy. On się sieje i rozrasta rozłogami głebokimi na metr. najgorsze dziadostwo dla ogrodnika.
Nawet po chemi poptrafi odrosnąć a te pare garśći na gnojówkę to sobie możesz przynieść od koleżanki.

Bardzo dobrze że planujesz sobie wszysko wcześniej bo unikniesz masy błędów.

Zorientuj się czy masz kompostownie w okolicy.
Kompost na tony tani jest. A to złoto ogrodnika.


Dzięki za podpowiedzi

Patrycja, czy znalazłaś kompostownię w okolicy Lublina?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 18:48, 08 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2665
Znalazłam tylko Kom-eko i ich Humukom. Pisałam do nich jakoś luty czy marzec, bo na stronie było, że obecnie nie jest w sprzedaży. Z uwagi na warunki pogodowe powiedzieli, że ruszą ze sprzedażą w kwietniu, potem w wiadomości pisali mi o maju, a następnie jak dzwoniłam to powiedzieli, że trafili jakiegoś dużego klienta, który bierze od nich całość. Gdyby mnie nie zwodzili tyle czasu to bym innego szukała. Przygotowaliśmy więc glebę z tego co było.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Dorii 21:19, 08 sie 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Agnieszka_Z napisał(a)


Zerknęłam na pierwszą stronę Twojego wątku i już świerk serbski ląduje na mojej liście żywopłtu. Google podpowiada, że dobrze rośnie na ciężkich glebach. A u Ciebie jaka jest?

U mnie ciężka glina, miejscami ciut lepiej. Niestety serby na tej najcięższej podmokłej nie dały rady, resztą rośnie ładnie.
Do żywopłotu mu nadal daleko ale sadziliśmy maleństwa i do tego zdecydowanie za rzadko.
Dziś bym poszła w choiny kanadyjskie :⁠-⁠D ale nie testowałam ich jeszcze u siebie więc nie wiem czy by lepiej rosły.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Agnieszka_Z 21:44, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Dorii napisał(a)

U mnie ciężka glina, miejscami ciut lepiej. Niestety serby na tej najcięższej podmokłej nie dały rady, resztą rośnie ładnie.
Do żywopłotu mu nadal daleko ale sadziliśmy maleństwa i do tego zdecydowanie za rzadko.
Dziś bym poszła w choiny kanadyjskie :⁠-⁠D ale nie testowałam ich jeszcze u siebie więc nie wiem czy by lepiej rosły.


Dzięki za update. Czy już masz nowe krzewy w miejscach gdzie serby się nie przyjęły?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 21:46, 08 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Znalazłam tylko Kom-eko i ich Humukom. Pisałam do nich jakoś luty czy marzec, bo na stronie było, że obecnie nie jest w sprzedaży.


To ja ich jutro podpytam. A myślałaś o oborniku krowim?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies