Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Boso przez ogródek

Kordina 23:06, 03 mar 2026


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 8416
Witaj Agnieszko, widzę, ze zimowy sen zakończony, życzę dużo sił i pomysłów
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
MartaCho 07:26, 04 mar 2026


Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 3247
Witaj ponownie! Miło Cię widzieć!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Patrycja_KG_Lu 08:44, 04 mar 2026


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6129
Dobrze, że wróciła energia i siły, bo zaraz trzeba się będzie brać za wysiewy w warzywniku
____________________
Patrycja. Tworzę ogród bylinowo-trawiasty Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina), a także mam Pomidorowy Zawrót Głowy. Skrócona historia ogrodu i każdej z rabat w formie zdjęciowej w wizytówce.
Marcin89 09:42, 04 mar 2026


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5729
Hej, dobrze, że jesteś Pomożesz mi w wyborze kwiatów ciętych na bukiety.

To chyba u Ciebie był w zeszłym sezonie wyfikany kosmos
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
AgaBoso 10:44, 04 mar 2026


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 1225
Z tymi pomysłami to u mnie na ten moment jest plan, aby posprzątać działkę w tym sezonie i przesadzić drzewka owocowe. Co do wysiewów w warzywniku, to chcę pomidory, ogórki, fasolkę szparagową, cukinię, cebulę, czosnek, por, truskawki (bo są już posadzone), na jesieni koperek i kolendrę.
W tym sezonie na działkę mam ponad 50 km, więc postaram się o kropelkowe podlewanie szklarni. Mam mauzer, który chcę postawić na paletach i z niego poprowadzić nawodnienie. Będę szukała do tej pracy jakiegoś fachowca.
W związku z dużą odległością do działki, planuję mieć na balkonie groszek cukrowy, cukinię, ogórki i przynajmniej jeden krzak pomidora Black Cherry. Balkon mam od wschodu, lepiej być nie mogło.

Co się tyczy kwiatów na bukiet to jeszcze o nich nie myślałam. Mam posadzone cebulki tulipanów od siostry a w kwietniu posadzę podarowane jaskry.
Po cichu liczę, że piwonie w tym roku ładnie się przyjmą i za rok buchną kwiatami.
Kosmosy miałam w ubiegłym roku takie:


Był jeden krzak pełnego kosmosu i urósł tam gdzie się go w ogóle nie spodziewałam.
W sobotę zrobię przegląd nasion, ciekawe co znajdę.

Marcinie, masz jakiś pomysł co do kwiatów na bukiety?
____________________
Agnieszka, panna na swoim Boso przez ogródek
Marcin89 12:11, 04 mar 2026


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 5729
Ogólnie jak będę mieć miejsce, to chcę zrobić poletka z kwiatami typu cynie, lewkonie, goździki. Du tego może jakieś suszki typu zatrwian wrębny.

Szukając nasion pomidorów widziałem pełne i dwubarwne odmiany kosmosu. Pewnie jakiś kupię
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
AgaBoso 22:00, 05 mar 2026


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 1225
Cynie planuję u siebie, lewkoni nie wysiałam jeszcze. Dziś zauważyłam pierwszego krokusa i groszki pachnące, które same się wysiały. Zdjęcie mało ostre, musisie uwierzyć na słowo że to groszki.
____________________
Agnieszka, panna na swoim Boso przez ogródek
Margo2 12:08, 24 kwi 2026


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 3262
50 km to dużo.
Zmiany życiowe czasem dają w kość.
Trzymam kciuki, żebys była na działeczce jak najczęściej
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
nicol21 22:38, 19 maj 2026


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12206
Aga - mam nadzieje, ze sezon uda sie ogarnac mimo odleglości. Moze jakaś dobra dusza z okolicy pomoże z tym nawodnieniem?!

Dojazd rzeczywiście bardzo fajny.
____________________
Ogród tworzący się: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 **** Stary ogródek: Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21
AgaBoso 07:50, 19 cze 2026


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 1225
Zmiana życiowa okazała się bardzo dobra, moje samopoczucie najlepiej opisuje piosenka Julii Wieniawy

Na działce od wiosny robiłam porządki, rodzina pomaga a sąsiad (za pośrednictwem swojej żony) zapytał czy może mi naprawić furtkę. Także jest bardzo dobrze.

Zmieniając pracę otrzymałam w prezencie kartę do sklepu z kosmetykami, nie miałam pojęcia co sobie kupić. Zatem dałam ją siostrze a siostra mi gotówkę, którą dołożyłam do prezentu od lubelskich ogrodniczek i zakupiłam kosiarkę. Kolega żartował, że trzeba mi było zakupić kartę do budowlanego.


Grill też już był, sezon na całego rozpoczęty w maju.


Ostatnio zebrałam 3,5kg truskawek co mnie bardzo cieszy.
____________________
Agnieszka, panna na swoim Boso przez ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies