Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Agnieszka_Z 15:48, 06 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Dzięki Basiu Ten jest już świętej pamięci, bo strasznie się go wystraszyłam. Spotkałam już kilka larw tego podjadka, a myślałam że to chrabąszcza majowego, tylko dziwiło mnie że we wrześniu są.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Basieksp 15:56, 06 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10247
Agnieszka_Z napisał(a)
Dzięki Basiu Ten jest już świętej pamięci, bo strasznie się go wystraszyłam. Spotkałam już kilka larw tego podjadka, a myślałam że to chrabąszcza majowego, tylko dziwiło mnie że we wrześniu są.


Ja wiem tylko to co przeczytałam, sama musisz poczytać i zdecydować co z tym zrobić ija napewno też bym się wystraszyła
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Dorii 17:13, 06 wrz 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Obserwuj populację, jak będzie ich bardzo dużo to mogą narobić szkód w ogrodzie.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
MagdaLenka 21:28, 06 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 795
Uważaj z turkuciem, bo one boleśnie gryzą. Grube rękawice to mus.
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Agnieszka_Z 15:07, 07 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Trochę o nich wczoraj czytałam, mam zawsze ogrodnicze rękawice. Będę ostrożna przy przekopywaniu, mam nadzieję że dużo ich nie ma. Macie doświadczenie w zwalczaniu ich?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 21:34, 15 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Rabata z krzewami owocowymi powoli nabiera kształtów. Ziemię pod maliny letnie (odmiana Glen) przekopałam w lipcu i posiałam gorczycę, pięknie spulchniła ziemię. Wyłożyłam kartony/wytłoczki po jajkach i przykryłam zrębkami. Jeszcze tylko dołożę słupki i drut.


Z krzewów sadzonych na szybko w maju przyjęły się tylko 3 sadzonki maliny jesiennej, porzeczka (1x sadzonka czarnej, druga nie wiem jaka), 2 sadzonki agrestu. Wolne przestrzenie oczyściłam motyką z darni i posiałam gorczycę. Za 2 tygodnie chcę posadzić nowe krzewy.



Działka zaczyna dobrze wyglądać, do tej pory leżały tu tylko katrony i nie wyglądało to pięknie. Za to spełniły swoje zadanie, przydusiły zielsko i łatwiej było się jej pozbyć za pomocą motyki.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 14:54, 19 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Zastanawiam się nad zakupem szklarni z poliwęglanu 3mx6m, 6mm. Rozważam zakup z firmy Garant lub Botanic. Czy macie u siebie szklarnie z tych firm?
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
LIDKA 16:41, 19 wrz 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7089
Agnieszka musisz chodzić po wątkech i się wpisywać. Dziewczyny i chłopaki przyjdą wtedy do Ciebie. Tnaczej trudno znaleźć początkujących ogrodników.

Ja nie mam szklarni to nie pomogę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agnieszka_Z 17:37, 19 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
LIDKA napisał(a)
Agnieszka musisz chodzić po wątkech i się wpisywać. Dziewczyny i chłopaki przyjdą wtedy do Ciebie. Tnaczej trudno znaleźć początkujących ogrodników.

Ja nie mam szklarni to nie pomogę.

Dziękuję Lidko za podpowiedź
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Muszelka 19:32, 19 wrz 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Mam z poliwęglanu domek ogrodnika. Jest od początku porządnie przytwierdzony do podłoża.
Jestem z niego bardzo zadowolona. Po 9. latach użytkowania wygląda, jak nowy (prawie). Do tej chwili zero konserwacji. Materiały: poliwęglan plus aluminium świetnie zdają egzamin.

Ale szklarnie to coś innego... może ktoś inny podpowie...
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies