Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Boso przez ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Boso przez ogródek

Angelika95 21:58, 23 sie 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 967
U mnie duet kartony+zrębki na ścieżki sprawdził się bardzo dobrze. Mam je drugi rok, na razie jedyne co mi przez nie przerasta to skrzyp, ale u koleżanki przez agrotkaninę skrzyp też przechodzi, więc chyba nie ma na niego mocnych.

Widziałam, że zastanawiasz się nad ścieżkami w warzywniku z trawy. Myślę, że byłoby pięknie, ale jakoś tego nie widzę. Musiałabyś kosić, zostawałyby Ci na skraju takie wąsy z trawy, musiałabyś podkaszać podkaszarką, więc dodatkowa robota, z podkaszarki trawa będzie lecieć na grządki i będzie nieestetycznie. Chyba bym odradzała, mimo że sama takich nie miałam i żaden ze mnie znawca
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Agnieszka_Z 08:28, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Po namyśle i wywiadach postawiłam na trociny, w rok się przekompostują i rzucę je na grządki. Chciałam użyć zrębki, ale nie mają ich w pobliskich tartakach, a na worki wychodzi drożej niż trociny. Kupiłam ich więcej i postawię do pryzmy kompostowej, dziś przyjadą i wyłożę już ścieżki koło truskawek. Mam przygotowane 2 grządki, truskawki już przesadziłam. Czy za wcześnie to nie wiem, zobaczę za rok.
Wczoraj położyłam agro na tych ścieżkach, ale chyba zdejmę i położę karton.


Wśród nowych truskawek rośnie gorczyca, to też mój eksperyment na poprawę gleby. Chciałam z sadzeniem truskawek poczekać dłużej, ale trochę się męczyły w tymczasowym podłożu.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
LIDKA 08:42, 24 sie 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7093
Jak sie trociny zaczną rozkładac na agro to bedzie bloto. Daj te kartony zwłaszcza jak je chcesz kiedyś wrzucać na grządki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agnieszka_Z 08:47, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Dzięki Lidka
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 19:58, 24 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Przyjechały trociny (bardzo drobne) położyłam pod nie kartony. Mam nadzieję, że wiatr ich nie zwieje


Dynie zaczynają zmieniać kolor, arbuzy powoli rosną. To jest totalne zaskoczenie, bo na początku czerwca posiałam nasiona arbuza zjedzonego na obiad.

____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Patrycja_KG_Lu 22:34, 24 sie 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
Szaleństwo z arbuzem. W poradnikach piszą o sianiu na rozsadę ok. środek/koniec kwietnia.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agnieszka_Z 08:43, 25 sie 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
W mojej glebie z rozsad przyjęły się tylko pomidory, bo w dołek dałam ziemię z worka. Za rok myślę zrobić podobnie, chyba że po udoskonaleniu ziemia będzie lżejsza.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Agnieszka_Z 13:39, 06 wrz 2023


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 416
Ostatnio przekopując ogródek natrafiłam na taki owad. Czy wiecie co to może być? Niby owad a ma skorupkę niczym rak.
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Basieksp 14:29, 06 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
To może być turkoć podjadę. Poczytaj sobie o nim, on może podjadać jakieś owady, pędraki ale też uszkadzać korzenie roślin, ale tu nie jestem pewna. Poczytaj sobie o nim
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 14:38, 06 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Właśnie trochę przeczytałam o nim, może uszkodzić korzenie roślin ale zjada też różne robaki, nawet młode myszy, to pewnie młode nornice też. No i występuje w glebach gdzie nie ma chemii, także masz dobrą glebę bez chemii, jeśli to on i ja bym sobie o nim więcej poczytała, bo może nie warto z nim walczyć jeśli nie robi dużych szkód
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies