Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Marcin89 18:22, 02 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
Obejrzałem, ale może właścicielka wątku zechce je zostawić

Tak się składa, że znam tego bloga. Oglądałem go już 2-3 lata temu. W końcu się doczekam sadzenia. Ciekawe jakie sadzonki przyjdą. Wstawię u mnie foty i będę pytał na pewno. Cięcie na 25 cm jest mega drastyczne.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pestka56 18:30, 02 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Marcin89 napisał(a)
W sumie tak, jeśli zdecydujesz się na buki. Zdaje mi się, że postępowanie przy grabach i bukach jest jednakowe

Ważne info dla Ciebie. Zaleca się zrobienie odstępu 50 cm lub więcej między ogrodzeniem, a bryłą gotowego żywopłotu. Żeby tam wejść i ciąć. A dodatkowo piesek by mógł biegać tamtędy. U mnie szkoda było miejsca. Próbowałem dopytać co by było gdyby żywopłot dotykał ogrodzenia i nie był cięty albo cięty tylko zza ogrodzenia, czyli przechodzi przez ogrodzenia i wyrównany. Ale ciężko dostać konkretną odpowiedź. Częściej jest ten odstęp "techniczny", żeby tam wejść i ciąć.

Ja mam nietypowo, bo klasyczne ogrodzenie mam tylko tam gdzie mam sąsiada, to jest jakieś 30 mb. Cały ogrod był ogrodzony plecionym żywopłotem z wierzby - 200 mb. Niestety wierzba dożyła lat i na dodatek ostatnio tęgo wiało kilka razy. Likwiduję wierzby i w to miejsce sadzę graby, albo buki. Nie mam problemu z dojściem do przycinania z zewnątrz.
Jednak w okolicy jest kilka grabowych żywopłotów i wiem, że nie mają ludzie problemów z przycinaniem za ogrodzeniem. Umowa z sąsiadem i albo pozwala wejść i strzyc, albo sam strzyże.
____________________
Kasia
pestka56 18:32, 02 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Marcin89 napisał(a)
Obejrzałem, ale może właścicielka wątku zechce je zostawić

Tak się składa, że znam tego bloga. Oglądałem go już 2-3 lata temu. W końcu się doczekam sadzenia. Ciekawe jakie sadzonki przyjdą. Wstawię u mnie foty i będę pytał na pewno. Cięcie na 25 cm jest mega drastyczne.


Jankosia mnie tym trochę przestraszyła, ale miała rację. Ja teraz dokupię niskie sadzonki. Mam niedaleko szkółkę, która ma co roku liściaste na żywopłot o różnych wysokościach. Kupię więc takie po 40-45 cm i jeszcze je przytnę.
____________________
Kasia
Anda 18:59, 02 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33594
My polecamy klientom cięcie o połowę, graby i buki. Jeśli nasi chłopcy sadzą, to właśnie też tak tną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Marcin89 19:23, 02 mar 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2547
To by się zgadzało. Jak będę mieć sadzonki w przedziale 40-60 cm to średnio 50 cm. Wtedy ścinamy połowę, czyli na 25 cm. Taki jest plan. Dziękuję Ewa
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
SaskiaFarkas 19:45, 02 mar 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Proszę zostawić zdjęcia to bardzo ważne fotorelacje
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
LIDKA 20:51, 02 mar 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Kasia załóż wątek proszę. Masz mega wiedzę. Potrzebna tu jesteś bardzo.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
SaskiaFarkas 11:36, 05 mar 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
Cześć wszystkim, wiem,że trochę przynudzam ale w niedługim czasie po zrobieniu ścieżki przyjdzie czas sadzenia żywopłotu. Zostały mi do wyboru dwie opcje. Żywopłot cały z cisa lub cis na przeciw tarasu oraz z prawej strony przy oknie do Lini tarasu a reszta buk?. Która opcja według was byłaby lepsza.

Prośba też o doradzenie 3 drzew na przeciw tarasu. Na jaką wysokość i szerokość szukać do malulkiego ogródka.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 12:54, 05 mar 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 207
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
DariaB 13:15, 05 mar 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
A o jakim pokroju drzew myślałaś? Chcesz z luźną koroną, czy kulistą? Kwitnące czy nie? Bo raczej nie kolumnowe? Od tarasu do końca działki jest około 12 m i południowy kierunek, dobrze widzę na rysunku? Ta turkusowa zieleń to buk czy cis?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies