Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

LIDKA 21:46, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7686
Dobra robota.

Z mojego doświadczenia. Też mam obrzeza na betonie. Często po nich chodze i są super.
Miałam trawe z siewu. Tam gdzie obrzeże było na równi z ziemią teraz darń jest wyżej niż kostka i szybko te kostkę zarasta.

Nie wiem czy dobrze widze poziomy na fotkach.
Ja bym teraz dała ziemie przy kostce co najmniej 5 cm niżej niż obrzeża. Trawa rosła by na równi z kostką.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 21:51, 02 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7686
Jeszcze podpowiem że jeśli myślicie może kiedyś o robocie koszącym to teraz jest dobry moment na polożenie kabelka w koło trawnika. A robot kiedyś będzie miał gotową trasę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
SaskiaFarkas 10:49, 03 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 254
Dziękuję bardzo za słowa otuchy jeszcze wiele przed nami.
Co do poziomów to z tym może być różnie mamy spad na zewnątrz działki, więc nie jest idealnie równo. Kostka lekko będzie wychodzić poza poziom ziemi. Jeszcze tak do końca nie poprawiliśmy przy obrzeżach ziemi bo padało lub pada co chwilę, ale dziękuję za radę . Pewnie niejeden błąd zrobimy przy zakładaniu ogródka .Uczymy się. Jeśli chodzi o robota koszącego to nie planuje zakupu. Zbędny wydatek w moim odczuciu na tak niewielki skrawek trawy (30metrów). Koszenie zajmie mi 5 minut zwykłą kosiarką . Nie mniej jakbym miała większy metraż trawy to pewnie tą opcję bym rozważyła . Chciałabym aby zakończył się już etap budowlano-ziemny i przejść do nasadzeń, ale na to musimy jeszcze zaczekać.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
LIDKA 15:36, 03 kwi 2024


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7686
Widzę żę naprawdę dobrze wam idzie.
lekko grabkami odgrab ziemię od obrzeżyy w kierunku środka trawnika i będzie ok.

Pod koniec lata pewnie będziesz miała już większość nasadzeń i trawnik dywanik. Ale wiesz.... ogród to never ending story...te przesadzanki tertriski, dosadzanki.

kibicuję i trzyam kciuki.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
SaskiaFarkas 08:51, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 254
Właśnie w niektórych miejscach mam za dużo ziemi przy obrzeżu. Zrobię tak jak mówisz zagrabię do środka nadmiar ziemi przy obrzeżach. Jutro ma przyjść dostawa trawy z rolki więc mam nadzieję, że dobrze ją ułożymy i się ukorzeni. Zdjęcia będę wstawiać na bieżąco .
Dziękuję jeszcze raz za dobre rady, są one nieocenione
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
basiunia23 10:14, 04 kwi 2024


Dołączył: 07 sie 2018
Posty: 18
Czesc! Podziwiam Wasza wygladzona i rowna ziemie pod trawnik. U mnie to raczej gory i doly Dobra robota!
____________________
Tworzę ogród w dolinie francuskich Alp Ogród we francuskich Alpach Haute-Savoie, Scionzier
SaskiaFarkas 12:07, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 254
Cześć Basiu. Witaj na moim wątku. To photoshop u mnie również są górki i dolinki, może tak nie widoczne na zdjęciach
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
mrokasia 12:17, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18345
Przyszłam z rewizytą . Przejrzę wątek od początku później, teraz na szybko tylko powiem, że mam i ujęcia wody na poziomie ziemi i takie właśnie pionowe, podobne do tych zalinkowanych przez Andę. Obie wersje na brzegu rabat. Polecam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
SaskiaFarkas 12:25, 04 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 254
mrokasia napisał(a)
Przyszłam z rewizytą . Przejrzę wątek od początku później, teraz na szybko tylko powiem, że mam i ujęcia wody na poziomie ziemi i takie właśnie pionowe, podobne do tych zalinkowanych przez Andę. Obie wersje na brzegu rabat. Polecam .

Witaj Kasiu
Mogę prosić o zdjęcia jak to wygląda na rabacie?
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
mrokasia 12:41, 04 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18345
Znalazłam fotkę tego pionowego kranu. Kamienie maskują podstawę bo wyszła powyżej gruntu i już nie mieliśmy siły na kolejną poprawkę.

Te na poziomie ziemi to po prostu puszki poboru wody z szybkozłączką (my akurat mamy Gardeny). Nie mam fotki .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies