Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Pokaż wątki Pokaż posty

Aranżacja ogródka przy zabudowie bliźniaczej.

Judith 15:00, 15 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10336
Oczywiście moje pytanie dotyczyło glebogryzarkowania samodzielnego . Temat wertykulacji trawnika jest obecnie na tapecie na różnych wątkach, zatem palce napisały co innego niż myślałam
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
SaskiaFarkas 16:49, 15 mar 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 258
Póki co mam dość . Przesunęliśmy pobór wody.

Czy cała trawę musimy wygrabić?
Chodząc ugniatamy to co spulchniliśmy :/
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
Anda 17:27, 15 mar 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33824
A nie da się zrobić takiego wyprowadzenia/kraniku w ogrodzie?

Coś w tym stylu

https://amzn.eu/d/iS3eBFb

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
SaskiaFarkas 18:25, 15 mar 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 258
Oooo to jest myśl!!! Później taki pobór wody zrobimy bedzie w rabacie wiec spokojnie go umieścimy. Póki co prace ziemne trwaja. Jeszcze jutro zrobię podłączenie prądu do pompy pod ziemią, by przewody nie były na zewnątrz.
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
SaskiaFarkas 13:15, 02 kwi 2024

Dołączył: 16 lut 2024
Posty: 258
Cześć i czołem
Nie było mnie ostatnio na forum ale w ostatnim czasie czuje się jakbym pracowałam na dwa etaty lub nawet trzy . Prace ziemno-budowlane trwają nadal i nie wiem kiedy się skończą, z racji tego, iż każdą czynność wykonujemy sami i to po pracy. Również i pogoda w dużym stopniu detereminuje, kiedy możemy wykonać pewne prace ogrodowe. Ale do rzeczy. W ostatnim czasie udało nam się podłączyć pobór wody, wykopać rowy pod instalację elektryczną oraz ją wykonać z sukcesem. Wykopaliśmy trawę pod rabaty oraz ja osuszyliśmy z ziemi w celu wywiezienia jej na
pszok. Było około 240kg suchej trawy (na późniejszym etapie okazało się, że jest tego więcej). Czułam się jak Kopciuszek oddzielający ryż, groch od fasoli. Kolejnym krokiem było przewiezienie 7 ton ziemi ogrodowej na taczce oraz piachu, wymieszanie, zagrabienie wraz z niwelacją podłoża. Po drodze zmieniła mi się trochę koncepcja ogrodu i postanowiłam dać na stałe obrzeża. O ile deszcz nam nie przeszkadzał zwalcowaliśmy cały teren, w części gdzie będzie trawa - a trawy będzie niewiele bo aż 30m.


Wyznaczyliśmy rabaty, placyk i chodnik, by w kolejnym kroku zburzyć to co wywalcowaliśmy. Przygotowaliśmy miejsca na obrzeża.

Finalnie udało nam się ułożyć obrzeża na podsypce jeszcze przed deszczem.



Teraz czekamy na trawę . Może w tym tygodniu przyjdzie lub w przyszłym. Kiedy trawa będzie się ukorzeniać w planie mamy zrobić chodnik czyli ścieżkę ogrodową, przekopać rabaty z korą przekompostowaną oraz przygotować placyk. Na placyku będą dwie ławeczki oraz być może w późniejszym czasie konstrukcja na huśtawkę lub hamak. w tym miejscu tez będzie grill/ palenisko. Póki co, tylko tyle udało nam się zrobić lub aż tyle . Pomysł jest ale zobaczymy jak będzie z jego realizacją .O roślinach nawet nie myślę.
Jedynie taki skrawek zieleni pozostał po pracach ziemnych
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11783-aranzacja-ogrodka-przy-zabudowie-blizniaczej
DariaB 15:06, 02 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3114
Najgorsze za Wami Brawo za samodzielną pracę! Teraz czekamy na efekty i będziemy podziwiać
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Patrycja_KG_Lu 15:48, 02 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2893
Nic dziwnego, że była cisza na wątku jak tak dużo pracy wykonaliście. Brawo!
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Marcin89 17:03, 02 kwi 2024


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2738
Też podziwiam ogrom wykonanej pracy. Super robota!
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
pestka56 19:23, 02 kwi 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4563
BRAVO
____________________
Kasia
Narsilia 21:19, 02 kwi 2024


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 678
No to teraz będą tylko przyjemności nasadzenia i dopieszczanie
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies