Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

Pokaż wątki Pokaż posty

Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej

agniecha973 10:21, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
c.d.





Carex The Beatles mikrusek, ale on chyba ogólnie malutki jest



A tu Carex Montana

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:23, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Wyciągnęłam 2 trawy z doniczek, tak na chybił trafił i nie są dzielone przed sprzedażą, widać że rosną w tych doniczkach długo, mają ładny system korzeniowy. Mam nadzieję, że tak jest z wszystkimi. Ogólnie jestem zadowolona.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:28, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A teraz relacja z grubszych prac ogrodowych. W piątek rano wypożyczyliśmy glebogryzarkę, żeby rozbić bryły ziemi po przekopaniu ziemi, tej przykrytej folią, żeby trawa wygniła. Próbowałam ręczne, ale ziemia była tak zbita, że nie dałabym rady.
Tak było:







____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:36, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A tak w trakcie i po gryzieniu gleby



Próbowali wszyscy, najbardziej podobało się najmłodszemu, ciężko było go odgonić.





Taki bałagan powstał po gryzieniu, oczywiście wszystko pięknie nosiło się do domu



____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
agniecha973 10:43, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
A tak jest po całej sobocie grabienia resztek darni i zbierania kamieni. Teraz trzeba wyznaczyć dokładne fale, bo do tej roboty wyznaczone były linie zewnętrzne rabaty. Muszę jeszcze dokładnie wykantować zaokrąglenia linii zewnętrznej, bo przy maszynie się nie dało. Później przerzucę kamienie na ich nowe miejsce i zajmę się sadzeniem roślin, bo te już trochę czekają, jedne bardziej cierpliwie, inne mniej.





____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
KasiaWB 10:51, 27 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Aga, kawał dobrej i ciężkiej roboty wykonaliście - brawa! wiem coś o tym i nie jest to łatwe. Zarys rabaty już jest Będę czekać na letni czas tej rabaty, bo już wszystko będzie pięknie rosło a za rok to ho ho
Podglądam i pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agniecha973 10:51, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
W piątek trzeba było też przesadzić bukszpany sprzed domu. Trochę to wszystko na wariackich papierach, bo jedno zazębiało się o drugie. Najpierw glebogryzarką przygotowaliśmy ziemię na półkolu pod bukszpany. Później wysadzaliśmy bukszpany, żeby przed domem można było też pojeździć glebogryzarką, więc dużo się na siebie nałożyło. W piątek padłam przed północą, co mi się bardzo rzadko zdarza.

Bukszpany te brzydkie wachlarzowate z frontu podsadziłam łądnymi niższymi z innej części ogródka. Wyglądu to jeszcze nie ma, bo trzeba przyciąć dość sporo i czekać aż się zabudują, a to potrwa kilka sezonów.





A tu bałwanki. Słońce ostre, a to już nie najlepszy czas na przesadzanie roślin z młodymi przyrostami. Niestety dwa kiepsko się wykopały i mają duże szanse na to, żeby się nie przyjąć.

____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
KasiaWB 11:04, 27 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Z wrażenia nad wykonaną pracą zapomniałam dodać, że ładne trawy zakupiłaś sadzonki wyglądają dobrze i nie są małe.
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
agniecha973 11:09, 27 maj 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946


Dzięki Kasiu za uznanie.

Wiecie co, ja nie wiem jak Danusia zakłądając ogrody potrafi w trakcie roboty utrzymać kanciki. Ja za każdym razem gubię ten kancik podczas prac ziemnych i teraz muszę czekać aż trawa wokół ruszy i wykancikuję ponownie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
KasiaWB 11:20, 27 maj 2012


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Danusia kładzie trawnik z rolki na samym końcu, gdy rabaty są już zrobione
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies