Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Platan - Platanus

Pokaż wątki Pokaż posty

Platan - Platanus

loretta 10:00, 12 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Hej, obrywajac zolte listki az kichalam od spadajacego z platana nalotu, czy to normalny nalot, czy cos chorobowego? Ewidentnie mojemu nosowi nie sluzy
Mazan 10:59, 12 cze 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Loretta

Czyli masz alergię na - tak się domyślam - grzyby patogeniczne. Żółty kolor może oznaczać mączniaka lub antraknozę. Dobrze im się przyjrzyj i opryskaj odpowiednim środkiem.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
emeraldgreen 11:46, 12 cze 2018

Dołączył: 04 mar 2018
Posty: 32
Witam, mam na działce glebę piaszczystą, czy platan nadaje się do takich warunków? Przy sadzeniu wymienilabym mu część ziemi na żyzną oraz podlewala. Czy raczej nie ma sensu bo to warunki nie dla platanów? Chciałabym jakieś duże ładne drzewo aby osłonić częściowo taras który ma wystawę południową. Z góry dziękuję za pomoc
Mariusz72 13:26, 17 cze 2018

Dołączył: 16 wrz 2015
Posty: 37
Dzień Dobry, poniżej zdjęcia mojego platana alphens globie po miesiącu podlewania aliette, previcur oraz portalu mildexem. Mazanku proszę zerknij na zdjęcia. Liście suche opadły, zielone nie rozwijają się, może pojawiło się że dwa nowe listki. Za to z pnia wyrasta ich wiele. Dlaczego? Czy jest szansa żeby w tym sezonie korona jeszcze się zagęściła. Jak dalej postępować?
loretta 09:41, 18 cze 2018

Dołączył: 01 cze 2015
Posty: 87
Mazan napisał(a)
Loretta

Czyli masz alergię na - tak się domyślam - grzyby patogeniczne. Żółty kolor może oznaczać mączniaka lub antraknozę. Dobrze im się przyjrzyj i opryskaj odpowiednim środkiem.



Pozdrawiam


Wiesz Mazan, tak podejrzewałam. Ja generalnie jakiś delikates nie jestem by pod drzewami z byle powodu kichać. No i od razu padły drobne listki, które stały się białe. Losowałam grzyb bądź przędziorek ale na przędziorka to za szybkie tempo.

Tylko że u tego szkółkarza drzewa rosną, może pryskają czymś tylko się nie przyznają?

Dziś wieczorem opryskam na mączniaka drugiego platana.
pawel_snopek 19:47, 24 cze 2018


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Czy może mi ktoś powiedzieć czemu mój platan ma czerwone liście?, dodam że ma już takie trzeci sezon nawet przy zakupie miał taki kolor?. Czy jest to możliwe aby to była jakaś siewka która ma taki już kolor?.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Hogata 13:07, 01 lip 2018


Dołączył: 03 sie 2012
Posty: 1985
moje dzieci dorwały się do kory platana, która był trochę spękana, wiem, że platan się tak łuszczy.
Ale dzieci mu pomogły i zdarły korę, z jednej strony drzewo jest obdarte.
Czy to może zaszkodzi? Czy ewentualnie zabezpieczyć czymś obdarte miejsce?


____________________
Agata Zielona odskocznia , Projekt
Mazan 10:28, 02 lip 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Hogata

Będzie musiała zabezpieczyć pień na zimę. Łyko jest nienaruszone i na pewno wiosną zacznie tworzyć charakterystyczne spękania. Teraz pilnuj żeby zwierzęta nie próbowały jego smaku.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
BarteZ 13:51, 05 lip 2018

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Cześć!

Wie ktoś jaka to odmiana? Alpen's Globe czy zwykły klonolistny?







Rośnie ich dużo koło Dworca Głównego PKP we Wrocławiu.

Pozdrawiam,
Bartek
szopo 00:45, 10 lip 2018


Dołączył: 04 lip 2018
Posty: 10
Rosną tam 'zwykłe' platany klonolistne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies