Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Platan - Platanus

Pokaż wątki Pokaż posty

Platan - Platanus

BarteZ 08:41, 10 lip 2018

Dołączył: 26 wrz 2016
Posty: 39
Dzięki

Są piękne.
Margaretka84 12:04, 19 lip 2018

Dołączył: 12 lip 2018
Posty: 28
Chciałabym posadzić rząd tych drzew- 3-4 sztuki. Przy ogrodzeniu. Czy będę mogła je swobodnie przycinać (ich korony), żeby nie urosły za duże? I czy poradzą sobie przy silnych wiatrach? Nie będą osłonięte, i na dużym słońcu.
Gardenarium 07:13, 23 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz je ogławiać do zera wiosną. Jak wierzby.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
boskiety 17:54, 10 sie 2018

Dołączył: 05 sty 2017
Posty: 2
Margaretka84 napisał(a)
Chciałabym posadzić rząd tych drzew- 3-4 sztuki. Przy ogrodzeniu. Czy będę mogła je swobodnie przycinać (ich korony), żeby nie urosły za duże? I czy poradzą sobie przy silnych wiatrach? Nie będą osłonięte, i na dużym słońcu.



Witaj.
Duże platany sobie poradzą, a małe można "opalikować".
Lubi ciecie
Pozdrawiam
Wiaan 09:47, 28 sie 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Czy platan można posadzić 8 m od domu? Byłby cięty na parasol. Jeśli wybrałabym jednak odmianę kulistą, czy mógłby rosnąć przy tarasie z kostki, czy korzenie mogłyby w przyszłości uszkodzić taras?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
kasiap 11:36, 18 wrz 2018

Dołączył: 19 cze 2018
Posty: 4
Czy orientuje sie ktoś moze gdzie w okolicach Wrocławia znajdę platana alphen's globe - potrzebuję 3 sztuki szczepione na zbliżonej wysokości i nie mogę nić znaleźć.. Dziękuję za pomoc
Adela 16:15, 27 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Jestem zmuszona przesadzić platan Alphen’s Globe. Posadzony był dwa lata temu. Korona, jaką wykształcił przez ten czas ma średnicę ok. 60cm
Kiedy mogę przesadzić drzewo? Teraz, w drugiej połowie października czy na wiosnę? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas przesadzania?
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 08:22, 28 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiaan napisał(a)
Czy platan można posadzić 8 m od domu? Byłby cięty na parasol. Jeśli wybrałabym jednak odmianę kulistą, czy mógłby rosnąć przy tarasie z kostki, czy korzenie mogłyby w przyszłości uszkodzić taras?


Platan cięty nie wytwarza tak silnego systemu korzeniowego, ale czy uszkodzi, czy nie, na to gwarancji nikt dać nie może. Podcinaj korzenie od strony tarasu, tylko że statyka drzewa może na tym ucierpieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:25, 28 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Adela napisał(a)
Jestem zmuszona przesadzić platan Alphen’s Globe. Posadzony był dwa lata temu. Korona, jaką wykształcił przez ten czas ma średnicę ok. 60cm
Kiedy mogę przesadzić drzewo? Teraz, w drugiej połowie października czy na wiosnę? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas przesadzania?
Pozdrawiam


Ja bym przesadziła na wiosnę, zawsze lepiej gdy idzie "ku cieple" niż "ku zimnie".
Na co należy zwrócić uwagę - drzewo w stanie bezlistnym musi być, na podlanie przed przesadzaniem, na wiosnę z reguły jest bardziej mokro. na okopanie bryły korzeniowej, na nie obsypanie ziemi z korzeni, podlanie po posadzeniu, opalikowanie.

Oto gotowy artykuł jak to się robi

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/358-jak-przesadzic-drzewo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adela 11:26, 28 wrz 2018


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Danusiu, dziękuję
Tak po cichu myślałam, ale mam małe doświadczenie a mój eM raptus
Pozdrawiam
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies