Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)

abrakadabra 22:11, 04 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
O to super Gosiu Będę u Ciebie podczytywać jak Ci idzie z EMami.
Ja najpierw zastosuję je w warzywniku i jak będą rezultaty to będę rozszerzać działalność
Napaliłam się strasznie na ekologiczne warzywka. Głównie ze względu na córkę. Ma biedaczka straszną alergię pokarmową. Alergolodzy mówią, że to właśnie przez wszechobecne konserwanty, środki ochrony roślin, sztuczne nawozy i inne paskudztwa... Niedługo skończy roczek, a biedaczka, jak na razie, je tylko 6 produktów (wszystko ekologiczne, bez "domieszek"). Jestem totalnie załamana bo nie mam czym dziecka karmić...
Mam nadzieję, że te EMy podziałają i coś mi tam wykiełkuje z tych ton nasionek
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 22:42, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
No ja tyż się napaliłam na warzywnik. Marzy mi się marchewka z własnej grządki
A robiłaś córci testy???? Jakie ma objawy alergii???
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 22:51, 04 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)



Tutaj Rh i przód ok, nawet ten ekranik z cisa by się zmieścił, no całkiem moje klimaty, stożek moim zdaniem z kulkami nie wejdzie. Ale bardzo mi się podoba bo to całkiem "moje klimaty"

kaisog1 napisał(a)
A to jeszcze jedno



A tutaj jakby ten ekran zrobić z 5 a nie z 3 cisów i przesunąć na ścianę na prawo od kul? A w 3 kule dorzucić kulę na pniu z cisa? A pod oknem 5 traw nie za wysokich?
Morning Light?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
abrakadabra 23:02, 04 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
A mi się najbardziej marzą pomidory, szpinak i bób

Na testy rozszerzone podobno jest za mała i nie ma sensu - tak mówią lekarze. Miała więc tylko testy z krwi na jajo kurze. Wyszła alergia 3 klasy (o opóźninej reakcji).
A objawy?
Głównie swędzące czerwone plamy na całym ciele, różne takie "narośla"-zgrubienia i krostki typowe przy Atopowym Zapaleniu Skóry.
Po ziemniakach ma np. wielkie, czerwone cienie pod oczami,a po kurczaku (to jak ja jadłam, nie wiedząc jeszcze o jej uczuleniu i w pokarmie dostawała) miała we wszystkich zgięciach stawowych, za uszami i pod szyją okropne, sączące rany...
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
abrakadabra 23:09, 04 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Ja tu się o alergiach rozpisuję, a tu pora wrócić na właściwe - ogrodowe - tory
Dzięki wielkie Danusiu za radę
W wolnej chwili poprzerabiam projekt Gosi bo teraz już muszę małą uśpić.
A ten pierwszy projekt to mnie urzekł totalnie i chciałabym go z drugiej strony domu zastosować
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
kaisog1 23:25, 04 lut 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
O matko..... faktycznie przechlapane.
Z jajkiem to tak bywa warto wtedy spróbowac przepiórcze. No ale reszta... ja bym ręce załamała



Szefowa, mówisz i masz

____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
ewalm 23:59, 04 lut 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
o, to ostatnie ładne i pasuje do domu i zasłania co trzeba
abrakadabro, mnie nie bardzo pasują do Twojego domu i jego otoczenia takie stricte "ogrodowiskowe" układy, z zawijaskami z bukszpanu
raczej troszkę bardziej naturalistyczne, z paprociami, funkiami, ale nie regularne rządki tylko w luźnych grupach
jeśli żwir, to nie biały

jest taka ciekawa paproć zimozielona - paprotnik szczecinkozębny, obejrzyj sobie, może gdzieś Ci się przyda

z alergii często się udaje wyrosnąc, w każdym razie z tych skórnych objawów niemowlęcych - czego bardzo Wam życzę..
____________________
Ogródek na trzy lata
alinak 00:03, 05 lut 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
mnie się podoba najbardziej projekt nr 3 .
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
abrakadabra 12:59, 05 lut 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
Gosia dzięki! Działasz jak błyskawica

Podoba mi się strasznie!
Mam tylko kilka wątpliwości „technicznych”. To jest rabata w głębokim cieniu przez cały dzień. Miskanty tam rady nie dadzą chyba? Do tego myślałam o tym spadającym śniegu i o ile cisy i kula na pniu byłyby pod daszkiem to śnieg na 100% będzie spadał na kule. Nic im nie będzie od tego?
No i jeszcze kwestia połączenia kory i żwirku. Do tej rabaty przylegają 2 rynny – w prawym górnym i lewym dolnym rogu (tej nie widać na zdjęciu, ale tam jest i ma ujście na róg rabaty). Czy podczas obfitych dreszczów kora się utrzyma? Mam obawy, że wszystko spłynie na chodnik… W dodatku teraz rabata jest wyżej niż chodnik (jakieś 10cm), mam w planach wyrównać poziom, ale nie wiem czy to pomoże… A może tam dać dwa żwirki – szarawy i brązowy?

Ewalm - dziękuję, też mam nadzieję, że jej z wiekiem przejdzie.
Ja wiem, że mi nie pasują te typowo ogrodowiskowe układy. Ale tak strasznie mi się podobają, że choć troszkę chciałabym przemycić czasem Co dziwne nigdy mi się nie podobały uporządkowane ogrody. Zawsze wolałam naturalistyczny gąszcz. To przez forum się zaraziłam symetrią i kancikami
Dzięki za podpowiedź o paproci Może ją dać zamiast tych traw? Tylko czy by pasowała do tych kul? Nie wiem.

A jaki dobór roślin proponujecie - rozumiem, że ekran z cisa, kule bukszpan, coś na pniu (np.cis), a te małe? Proszę powiedźcie, że mogę tam dać żurawki by dodać troszkę koloru
No i co z tymi trawami? Da radę znaleźć takie większe do cienia? Próbowałam wejść na opracowanie podane w temacie o trawach cieniolubnych, ale za każdym razem zawiesza mi się komputer i nie mogę otworzyć strony…
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
waska 13:11, 05 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
podoba mi sie ten trzeci projekt
ale czy na scianie nie moze isć bluszcz?
jakos mi tam pusto
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies