Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Lek na całe zło czyli mój ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Lek na całe zło czyli mój ogród

aldonaz 00:10, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Bogda napisał(a)
Cynie siejesz wprost do gruntu po 15maja?czy wcześniej?czy może robisz rozsady?


Wysiałam je w lutym do skrzynki w domu i udały się takie ładne.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
malgocha1960 09:06, 25 sty 2012


Dołączył: 16 sty 2012
Posty: 3098
Aldonko,zaciekawił mnie tytuł twojego ogrodu-lek na całe zło,pieknie to ujęłaś.Dla mnie ogród też stał się ważny w życiu,mimo,że przygodę z nim zaczełam na stare lata 2 lata temu.Nie żałuję,że zatrzymałam się na dłużej u ciebie i bedę na bieżąco śledzic twoje poczynania.Chylę czoła dla włożeonej cięzkiej pracy.
____________________
Moje spełnione marzenie Malgocha1960
Bogdzia 20:47, 25 sty 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Co pokażesz roślinke to pięknośc. Dziś te słowa oczywiście odnoszą sie do irysa. Trzeba do Ciebie stale zaglądac żeby czegoś nie przeoczyc.Za parę lat będziesz miała cudowny i do tego unikalny ogród. Zresztą już jest piękny.Serdecznie pozdrawiam.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
aldonaz 23:11, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Pszczelarnia napisał(a)
Witaj !
Prezentacja ogrodu DC w Szkocji pozwoliła mi zajrzeć do Twojego ogródka. Pięknie. Wiele roślin widzę po raz pierwszy w życiu. Ładna okolica (zagajnik brzozowy - miodzio) i jest pasieka (pokaż proszę). Ta ilość roślin jest niesamowita. A z krzewami przy koszeniu też tak miałam. Dopiero w zeszłym roku były na tyle duże, że zrobiłam im rabaty mieszane. Bardzo ciekawy ogród! A konewka po prostu bomba, jak pstrągi w moim strumieniu!


Witaj Ewo, od dawna śledzę Twój wątek. Historia domu i ogrodu jest niezwykle ciekawa, a to co zrobiliście godne podziwu. W ogóle miejsce do życia cudowne, a ten strumyk - brak słów.
Podoba mi się zdjęcie z Twoim tatą przy kominku, kiedy planujecie kolejne prace. Mój tato dużo mi pomaga, właściwie dzięki niemu udało się wyremontować dom. Najczęściej śmieje się z moich pomysłów lub wręcz złości, ale zawsze mogę na niego liczyć. Jak do tej pory przeforsowałam wszystko, co chciałam. Widzę, że ubolewa nad tym, że ciągle "kradnę" ziemię pod kwiaty i krzewy kosztem jego warzyw. Tyle ich wysiewa, że mógłby wyżywić pół wsi. Ale widzę też, że cieszy się, jak wszystko wokół zmienia się i pięknieje.
Co do pszczół, pasieka liczy ok. 30 uli. Wokół same łąki, leżące odłogiem pola, lasy, ale brak roślin miododajnych.Trzy lata temu pomagałam przy młynkowaniu i w ciągu dwóch dni odwirowałam 200 l miodu. Nie wspomnę już, że na trzeci dzień nie mogłam się podnieść z łóżka. W tym roku było kilka kilka razy mniej miodu. Aż żal, bo ojciec poświęca temu tyle czasu i wysiłku. Mamy głównie miód wielokwiatowy, czasem zdarzy się spadziowy. Uwielbiam miodek na śniadanie.
Znalazłam tylko jedno zdjęcie z ulami. Nie są tak ładne jak Twoje. Pozdrawiam


____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
monteverde 23:18, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
badara napisał(a)

No i moje ulubione irysy niskie i syberyjskie. Podobają mi się też japońskie, ale to wyższa szkoła jazdy.





Kolory,wzory ,faktury,wielka różnorodność,bardzo mi się podoba,bedę często zagladać ,bo jest tez dużo ciekawych roślin,czy wiesz jak nazywa sie ten irys ze zdjecia ? tez uwielbiam irysy syberyjskie

to jest Pumila Ritz WYS.25 cm
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aldonaz 23:30, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Aniu, dziękuję za informację.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
monteverde 23:41, 25 sty 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
aldonaz 23:41, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
Za ogrodzeniem mam takie widoki. Lubię swojski krajobraz nienaruszony przez człowieka.










____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
aldonaz 23:56, 25 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841






____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
marzena 00:06, 26 sty 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
ładne widoczki sielskie... też takie mam, dokładnie
fajna ta brzezina z ulami ! toż to cała regularna pasieka !
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies