Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

mira 10:43, 05 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Karmazyn miałam dobry.
Czyli bez siatki ani rusz.....
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 10:52, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
emilia napisał(a)
Piękne bukiety miłym wspomnieniem lata, cały ogród masz jak jeden wielki bukiet, gęściutki, taki jak lubię Glicynia wspaniała! Ile ma lat? Skusiłam się i ja, zakupiłam w ubiegłym roku, nie wiem tylko czy w dobrym miejscu ją posadziłam, jakie ona ma korzenie? Czy w jej pobliży rosną byliny? Róże mam blisko myślę czy nie przesadzić glicynii póki mała


Emilia, dziękuję, glicynia, już 10 pewnie ma, w pobliżu mam kosodrzewinę, tawułę, nie kopię tam, ale chyba ma wąski system korzeniowy i głęboki.
W odległości 2m, zaczyna się moja grządka z pomidorami.
Problem może być z nawożeniem, róże tego potrzebują, a glicynia będzie korzystać, nie opanujesz jej wtedy. Ja swojej nie nawożę, a kwitnie trzy razy w roku, nie mówiąc o przyrostach.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:54, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)
Karmazyn miałam dobry.
Czyli bez siatki ani rusz.....

U mnie tak, czasem nie ma ich przez rok, a później znowu są.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
tulucy 10:59, 05 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ostatnie zakupy robiłam w szkółce przez internet - wszystkie jabłonie są na podkładce M-26 - chyba półkarłowej.
Wcześniej kupowałam stacjonarnie, ale w tym ogrodniczym ostatnio nie mieli tego, czego szukałam, czyli starych odmian.
Ta dawniej kupiona malinówka mojej mamie smakuje, twierdzi, że to "prawdziwa" malinówka, z jej dzieciństwa.
Teraz kupiłam Oberlandzką, będę porównywać...
Siatka do skrzyń to faktycznie konieczność - u mnie właśnie się o tym przekonałam... nornica drąży mi w jednej skrzyni...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
laurowisnia 11:08, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dla mnie podczas tej małej degustacji były bardzo zbliżone w smaku, Kalwila jakby jednak bardziej soczysta i winna. Mam ją kupioną, na swoje owoce trochę poczekamy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
tulucy 11:18, 05 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mnie zaskoczyła Antonówka półtorafuntowa - zakwitła (i zaowocowała) wiosną po sadzeniu jesiennym. Owoce były trzy - jeden odpowiadał nazwie
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
vita 09:05, 18 mar 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4099
Ciekawy przegląd odmian jabłek, taka degustacja, zwłaszcza w Bolestraszycach super sprawa. Z podobnej imprezy przywiozłam sobie derenia. Zazdroszczę dostępu do niepryskanych owoców.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 19:05, 25 mar 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pewnie, że chcę ale tylko za rewanż. Z tym rabarbarem jest tak, że bieli się co 3 lata (bardzo osłabia ono roślinę). Anglicy mają bzika na punkcie rabarbaru i u nich rośnie go wiele, więc bielą co roku). Mi też po tej zimie wypadła jedna kępa rabarbaru. Jakby ją coś zjadło albo spróchniała, odkopałam resztki .... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 19:19, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33520
A co u Ciebie w ogrodzie piszczy?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mirkaka 07:46, 10 kwi 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9613
A tu cisza Agatka buszuje po innych wątkach a do swojego nie zagląda, zdjęć nie wstawia
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies