Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

tulucy 07:54, 01 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Mam nadzieję, że moja Reneta Landsberska to będzie ta R. Ananasowa... Od wieków szukałam jabłonki z sadu pradziadka, ciocia mówiła o niej tylko Landsberska. Upolowałam w ubiegłym roku, za kilka lat się przekonam. Lubię stare odmiany, dla m mam Kosztele, dla mamy Malinową, do szarlotek Renetę (na karteczce mam zapisane, którą) i Antonówkę półtorafuntową. I nie pryskam. Mszyce są, e ptaki odwalają kawał dobrej roboty.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
emilia 21:48, 02 mar 2019

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Piękne bukiety miłym wspomnieniem lata, cały ogród masz jak jeden wielki bukiet, gęściutki, taki jak lubię Glicynia wspaniała! Ile ma lat? Skusiłam się i ja, zakupiłam w ubiegłym roku, nie wiem tylko czy w dobrym miejscu ją posadziłam, jakie ona ma korzenie? Czy w jej pobliży rosną byliny? Róże mam blisko myślę czy nie przesadzić glicynii póki mała
laurowisnia 09:37, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ula, zadziwiłaś mnie tym stwierdzeniem, raczej jabłka są zalecane do codziennego jedzenia, co pozwoli nam unikać wizyt u lekarza. Problem może być obecnie z jakością dostępnych jabłek. Wiem jednak, że masz za to bardzo smaczne gruszki.
Z początków wiosny już wszyscy korzystamy, działasz dalej, ja również po trochu coś tam sprzątam.

Mira, tak w Bolestraszycach była również, najlepiej pojechać w pierwszy dzień sprzedaży drzewek, wtedy są wykładane dostępne w danym roku jabłka do degustacji.
Jakie jabłko wygrało?


Mariola, ja prawie nie kupuję już tych pryskanych, znajomi kupili działkę z drzewkami, mieliśmy problem z rozpoznaniem odmiany bo niby podobna do którejś z tych nowszych odmian ale smak takiego niepryskanego jabłka zupełnie inny.

Anda, Elster, smakowo polecany, jak trafię to kupię, bo chyba nigdy nie próbowałam. Tą drugą to trudniej będzie znaleźć, a może być ciekawa, czy smak renety jest wyczuwalny?

Jeszcze kilka fotek na koniec dla Was, by pokazać jak dużym uproszczeniem jest nazywanie konkretnej odmiany złotą czy szarą renetą, są to bowiem nazwy klas. Wyróżniamy też renety czerwone i jednobarwne.




____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 09:47, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
tulucy 09:51, 05 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Aaaaa Agato, czy ta jabłoń Landsberska to też z renet???
normalnie się zastrzelę, to na 99% takie jabłka, jak z pradziadkowego sadu... jeszcze smak do potwierdzenia by się przydał
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
laurowisnia 09:59, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676



____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:08, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)
Zaglądam co słychać z postanowieniem o przekopaniu rabaty i zakładaniu warzywnika ?

Mira, to była raczej pierwsza myśl, w tym roku to nie nastąpi, ze względu na nornice to potrzebna jest u mnie dodatkowo skrzynia i siatka na dole. Zmieniło by to też bardzo mój ogród. Będę jeszcze myśleć o starym miejscu na warzywnik, który zarósł malinami i sama nie wiem jak to przeorganizować.
Na razie posiałam bób w miejscu gdzie sadzę pomidory.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mira 10:16, 05 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
laurowisnia napisał(a)

Mira, to była raczej pierwsza myśl, w tym roku to nie nastąpi, ze względu na nornice to potrzebna jest u mnie dodatkowo skrzynia i siatka na dole. Zmieniło by to też bardzo mój ogród. Będę jeszcze myśleć o starym miejscu na warzywnik, który zarósł malinami i sama nie wiem jak to przeorganizować.
Na razie posiałam bób w miejscu gdzie sadzę pomidory.


No to tak bywa że trzeba się zastanowić a to jest proces.Tak siatka na dół skrzyń - głupia byłam że nie dałam.
Posadziłaś bób to gdzie posadzisz pomidory? - u mnie pomidory jak sadzę to jeszcze bób rośnie.
Posiałam na pomidorowej rzodkiewkę.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 10:32, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
tulucy napisał(a)
Aaaaa Agato, czy ta jabłoń Landsberska to też z renet???
normalnie się zastrzelę, to na 99% takie jabłka, jak z pradziadkowego sadu... jeszcze smak do potwierdzenia by się przydał

Tak, ona należy do renet jednobarwnych, rodzi co drugi rok, musisz szukać na targowiskach, można ją jeszcze spotkać.
Na jakich podkładkach masz kupione te jabłonie, Kosztela wyrasta ponoć na duże drzewo. A z Malinową może być problem, są dwie odmiany tak potocznie dawniej nazywane, jedna z moich ulubionych z dzieciństwa, sama nie wiem czy ich wtedy nie myliłam. Teraz jak się kupuje ją na targach to jest taka watowata. Taka lubi być Malinowa Oberlandzka. Ta druga to Kalwila jesienna.


____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:41, 05 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
mira napisał(a)


No to tak bywa że trzeba się zastanowić a to jest proces.Tak siatka na dół skrzyń - głupia byłam że nie dałam.
Posadziłaś bób to gdzie posadzisz pomidory? - u mnie pomidory jak sadzę to jeszcze bób rośnie.
Posiałam na pomidorowej rzodkiewkę.


Powiększyłam rabatę, a bób już początkiem lipca się wyrywa, tak? Nie wiem jak się uda, to odmiana Karmazyn. Dziś chcę roszponkę posiać.
Ja mam już też dwie skrzynie, rozpadają się trochę po tej zimie ale na dole mam siatkę, nie wiem jak długo wytrzyma, kopce wkoło, a warzywa korzeniowe tuż pod siatą podgryzane.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies