Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

laurowisnia 11:48, 21 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Marzenko, witam Cię, popieram w pełni takie połączenie kolorystyczne, u mnie akurat odwrotnie ma być purpura na dole, a jasny róż na górze, obok też jest pnąca jasnoróżowa. Dzisiaj czytałam ciężki dzień u Ciebie, więc taka spokojna kompozycja.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:18, 21 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Za dużo róż, teraz coś innego.


Chociaż chyba nie udało mi się ich ominąć.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 12:25, 21 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Poniżej kulki cisowe w trakcie zagęszczania.



____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Agania 12:35, 21 lut 2014


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
laurowisnia napisał(a)
Parade - climber o kwiatach w ładnym kształcie, w mocnym kolorze różu -zdjęcia moje nie oddają tego koloru, obficie kwitnie i w czerwcu i w sierpniu, ostatnie zdjęcie jest właśnie z sierpnia. Na razie ładnie zimuje. Teraz to jej trzecia zima u mnie. Wymaga usuwania przekwitłych kwiatów, gdyż płatki nie opadają.



Agatko, jest dokładnie tak jak piszesz, zdjęcie nie oddaje urody tej róży, życzę tej róży długowieczności w Twoim ogrodzie, ja swoją już pożegnałam, u mnie wymarzła, do dzisiaj mi jej brakuje, zapomniałam jej nazwy, a ty mi ją przypomniałaś, teraz będę na nią znowu polować pamietasz, gdzie ja kupowałaś, bo ja dawno temu w Obi, później już jej nie mieli w sprzedaży

Piękne rabaty, trawy to chyba trawa zwana chochlą, urodna kulki z jakiego cisa formujesz?
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mathildis 13:20, 21 lut 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Pismo obrazkowe obejrzałam od deski do deski
Przepiękne róże
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
ewsyg 11:49, 22 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aga, gdzie kupiłaś te podpory dla tych pięknych róż? Drogie były?



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
gusiarz 21:29, 22 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Agata.... dzisiaj po raz pierwszy odwiedziłam twój wątek.... i przepadłam . Masz przepiękne róże!!! Zresztą wszystko u ciebie fantastycznie rośnie. Pozdrawiam sąsiadkę spod Krakowa
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
laurowisnia 10:13, 24 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Aganiu, Ty pewnie teraz na stoku - Parade również kupiłam w Obi, chwilę na nią polowałam, ona chyba nie jest w ich ofercie co rok.
Trawkę zgadłaś, a kulki na zdjęciu są z ciska Repandens i Hilli, mam więcej, teraz głównie już kupuję Repandens - ładniej się zagęszcza. Próbuję też uformować na nóżce, ale to z baccata i Hicksii. To idzie jednak znacznie wolniej.

Aniu - Mathildis, witam Cię u mnie, dla Ciebie Red Eden.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 10:35, 24 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo, podpory były zamawiane u kowala, kosztowały ok. 50zł, tak chyba z 5lat temu, w tamtym roku kupowałam w sklepie ogrodniczym niższe tak ok. 1,2m za ok. 80zł. z rurek metalowych malowanych proszkowo. Firma miała też inne rzeczy w ofercie. Jak Cię to interesuje mogę sprawdzić nazwę producenta w tym sklepie jak tam będę.

Agnieszko, witam Cię, miłe rzeczy wypisujesz, ale to samo mogę napisać o Twoim kwadratowym ogrodzie, a czytałam, że wprowadzasz tam jeszcze coraz więcej moich ukochanych róż. Macham z drugiej strony Krakowa.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 11:11, 24 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Dzisiaj coś na ząb. Seler naciowy, taki swój ma wyborny smak i aromat np. jako dodatek do risotta.


Koper włoski, nie wszyscy go lubią, polecam zupkę pomidorową z jego dodatkiem.


Jeszcze fasolka, jakaś włoska odmiana.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies