Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w cieniu brzozy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w cieniu brzozy

gusiarz 16:27, 24 lut 2014


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 4725
Wpadam podziękować za rady czosnkowe . Po jakim czasie u ciebie czosnki z siania zaczęły kwitnąć? Będę na nie uważać... dodam kompostu jak radzisz i będę nawozić.

Róże w twoim ogrodzie piękne się komponują z innymi roslinkami - trawy i bylinki umiejętnie dobrałaś by podkreślić ich urodę. Bardzo podobają mi się też twoje zdjęcia. Będę częstym gościem
____________________
Agnieszka Ogród do kwadratu *** Pieniński zakątek "Nigdy nie mów źle o sobie... Inni zrobią to znacznie lepiej"
Mathildis 19:49, 24 lut 2014


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
laurowisnia napisał(a)
Aganiu, Ty pewnie teraz na stoku - Parade również kupiłam w Obi, chwilę na nią polowałam, ona chyba nie jest w ich ofercie co rok.
Trawkę zgadłaś, a kulki na zdjęciu są z ciska Repandens i Hilli, mam więcej, teraz głównie już kupuję Repandens - ładniej się zagęszcza. Próbuję też uformować na nóżce, ale to z baccata i Hicksii. To idzie jednak znacznie wolniej.

Aniu - Mathildis, witam Cię u mnie, dla Ciebie Red Eden.


Dziękuję piękna. Uwielbiam wszędzie oglądać róże bo u siebie nie mam ani jednej.
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
ewsyg 20:00, 24 lut 2014


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
laurowisnia napisał(a)
Ewo, podpory były zamawiane u kowala, kosztowały ok. 50zł, tak chyba z 5lat temu, w tamtym roku kupowałam w sklepie ogrodniczym niższe tak ok. 1,2m za ok. 80zł. z rurek metalowych malowanych proszkowo. Firma miała też inne rzeczy w ofercie. Jak Cię to interesuje mogę sprawdzić nazwę producenta w tym sklepie jak tam będę.

To ja poproszę o namiary na producenta
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Maria667 13:18, 25 lut 2014


Dołączył: 13 lut 2013
Posty: 2387
laurowisnia napisał(a)




Agatka!
To miejsce jest magiczne
A co to jest przy samej ścieżce? To przywrotnik?
Jak byłam dzieckiem moja babcia nazywała je "fartuszki Matki Boskiej".

Piękne miejsce.
____________________
Marysia Ogrodowe zacisze ***
laurowisnia 13:40, 25 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Agnieszko ja właśnie ze swoimi nic nie robiłam, więc wiem, że o efekt trzeba się postarać. Chociaż wydaje się mi, że na tej rabacie gdzie posadziłam pierwsze czosnki, to te co zakwitły w tamtym roku to te nasiane gdyż rok wcześniej tam miałam tylko jeden. W tej chwili ta rabata zrobiła się cienista i mokra nie najlepsza dla czosnków. Sadziłam je na niej z 6lat temu.
Ze zdjęciami to jest tak, że im więcej się ich robi to człowiek nabiera wprawy, mam dużo nieudanych, a wybieram te najlepsze - myślałam nawet o jakimś kursie, na razie mi przeszło chociaż fotografowanie jest fajne.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
bartek_luberda 13:54, 25 lut 2014


Dołączył: 03 mar 2013
Posty: 2542
Pięknie jest Czy mogę wiedzieć gdzie kupiłaś metalowe podpórki do powojników i za ile
____________________
Ogródeczek
laurowisnia 15:05, 25 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mathildis napisał(a)


Dziękuję piękna. Uwielbiam wszędzie oglądać róże bo u siebie nie mam ani jednej.

To jeszcze Othelo
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:16, 25 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
bartek_luberda napisał(a)
Pięknie jest Czy mogę wiedzieć gdzie kupiłaś metalowe podpórki do powojników i za ile

Witaj Bartku, odpowiedź jest zawarta powyżej w poście Ewy.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:21, 25 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ewo wklejam zdjęcie podpory, czy taka Ci odpowiada? Jak tylko mi się uda sprawdzić producenta to dam znać.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
laurowisnia 15:31, 25 lut 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Mario, ja bardzo lubię przywrotnik, pięknie nazwała go Twoja babcia - to samo miejsce dwa lata później, ale z drugiej strony.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies