Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Żywopłot strzyżony liściasty

Pokaż wątki Pokaż posty

Żywopłot strzyżony liściasty

sobul2 08:22, 21 paź 2017

Dołączył: 21 paź 2017
Posty: 2
Witam wszystkich.
Idąc za namową Waszą dotyczącą posadzenia grabu na żywopłot, postanowiłem się pochwalić i podziękować za tak cenne porady i informację. Miałem do obsadzenia 150mb skarpy i wachałem się między wszędobylskimi thujami a grabem. Jednak dzięki Wam wybrałem ten lepszy wybór. Nie znalazłem tutaj podpowiedzi jednak żeby sadzić kosturem sadzonki z gołym korzeniem a jednak ten sposób jest bardzo szybki i dokładny. 600szt. sadzonek posadziliśmy w dwie osoby w 3 godziny w tempie raczej spokojnym. Poszukałem trochę producentów sadzonek i znalazłem firmę, która jest w Związku Szkółkarzy Polskich, więc raczej sadzonki w miarę sprawdzone i kupiłem je w cenie 37gr za sztukę, także cały żywopłot wyszedł mnie 260zł. Oczywiście o dalszym losie żywopłoty będę starał się informować. Także jeszcze raz dziękuję Wam za wszystkie rady i pozdrawiam serdecznie.
Mateusz
Gardenarium 18:51, 21 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bardzo ładna relacja.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anico 09:56, 26 paź 2017


Dołączył: 04 sie 2017
Posty: 60
Nieźle. Fakt thuje może i wyglądają elegancko ale jeśli chodzi o umocnienie grubszych warstw gruntu to średnio się nadają bo mają płytki system korzeniowy. Grab jest jednak bardziej racjonalny w takich miejscach. Po drugie grabowy żywopłot jest nie do przebicia.
____________________
wiciokrzew przewiercień
Karolinek 17:33, 29 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Proszę o pomoc w sprawie moich czteroletnich pęcherznic kalinolistnych. Tak wygladają obecnie, mają zasuszone liście, gałązki łamią się w palcach, wyglądają na suche w środku.




wg mnie ktoś je czymś potraktował, sAsiadka odgrażała się, że je zetnie, bo zasłaniają jej widok... na ulicę.
Czy może być jakaś inna przyczyna? Za mało wody? pewnie nie, bo ciągle pada.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Anda 11:44, 30 paź 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Może za dużo wody? Obejrzyj korzenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gardenarium 12:21, 30 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podkop obok, jakiś dołek wykop i zobacz czy stoi w nim woda.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karolinek 21:57, 30 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Dziękuję serdecznie za podpowiedź, spróbuję tak zrobić. Szczerze, nigdy nie pomyslalabym, że z powodu zbyt dużej ilosci wody może krzew tak wyglądać.
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Gardenarium 14:58, 31 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja kątem oka widzę szmatę, czyli czarny plastik a może on powodować gnicie podstawy pnia, czyli gnije kora a roślina umiera. Nie musi być wcale nadmiar wody. Gdy jest szmata szkółkarska plastikowa, korzenie nie mają czym oddychać i to też jest mozliwa przyczyna takiego stanu.

To się nazywa opieńkowa zgnilizna korzeni. Odkop podstawę pnia i zobacz jaka jest kora.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karolinek 18:59, 31 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Nigdy nie używałam szmat, jestem ich totalnym przeciwnikiem. Kąt oka tym razem zawiódł dzisiaj wykopalam dołek obok krzewów i nadmiar wody nie jest przyczyną ich zamierania. Niestety obstawiam celowe zniszczenie chemią, wrzątkiem nie wiem..., ręce opadają
____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Gardenarium 19:04, 02 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak może być, skoro wszystko odpadło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies