Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moje roślinki

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje roślinki

majkel0326 21:17, 18 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
No właśnie,u mnie tak fajnie sucho było,a teraz błocko będzie wszędzie.Mam nadzieję,że to przelotny deszcz.Jutro ma być już chłodniej,szkoda.Chciałam jutro trochę w warzywniku pobuszować,zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Maja - Moje roślinki
Agacia 23:16, 18 mar 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Widzę, że wszyscy ostro zabrali się do pracy! Super Maja! Deszczyk? Dobrze wiedzieć, sprawdziłam pogodę i u mnie też się szykuje. Idę okryć meble, które dziś wytargałam na taras...
____________________
~ W ogrodniczkach ~
majkel0326 12:03, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Agatko,miło,że mnie odwiedziłaś Ja wczoraj wystawiłam meble po zimie,w sumie to krzesła,bo stół mam na stałe na dworze,mąż je umył myjką i od razu zmokły Ale za to dziś słońce dopisuje,tyle,że jest chłodno i mocno wieje.
____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 12:50, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Zrobiłam małą rundę z aparatem

Kępa goździków brodatych posadzonych we wrześniu









Rozsadzone narcyzy mają się dobrze

____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 12:53, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Jeszcze jedna porcja zdjęć

Młode bukszpany,nowe sadzonki







Młody bukszpan przesadzony w weekend



____________________
Maja - Moje roślinki
majkel0326 12:54, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
A to dzisiejsze zakupy







____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 12:56, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dziękuję z świetne zdjęcia.
Narcyzki jak widać mają się dobrze i pewnie będą kwitły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 13:07, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Danusiu,miło,że mnie odwiedziłaś Mam nadzieję,że narcyzy będą kwitły.Nie wiem co to za odmiana,bo sadziła je jeszcze moja teściowa,ale co roku kwitnie u mnie pięć kęp tych narcyzów.Kwiaty nie są duże,ale pachną bajecznie.W tym roku postanowiłam je rozsadzić i posadzić w innych miejscach
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 13:11, 19 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiesz, jak patrzę na Twoje zakupy, wspominam swoje lata młode hehe, jak też kupowałam co mi się podobało. Teraz w perspektywie czasu patrzę inaczej, dojrzalej. nie tak spontanicznie

Nie kupuj za wiele roślin które nikną, giną (cebulowe). One tylko ładnie wyglądają na kolorowych fotografiach bo są z reguły powiększone. Rzeczywistość okazuje się nie tak atrakcyjna. Jeśli chcesz posłuchać rady doświadczonej koleżanki - skup się na wydawaniu pieniędzy na rośliny bardziej trwałe, a najlepiej zimozielone, o kolorowych liściach, będące atrakcyjnymi przez cały rok. Możesz też sadzić krzewy- one zapełnią ogród najszybciej.

Tych drobnych trzeba strasznie dużo nasadzić, żeby było je widać. Wymagają towarzystwa roślin o ładnych liściach, żeby ukryły zasychające liście cebulowych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 13:22, 19 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Danusiu,masz rację,że cebulowe potrzebują towarzystwa,bo kiedy przekwitną nie wyglądają ciekawie.Ja nie mogę się oprzeć na przykład liliom,są piękne i do tej pory nie miałam z nimi kłopotu (poza poskrzypką).Mieczyki mają swoje miejsce w warzywniku,mają swoją grządkę,więc nie straszą potem sterczącymi liśćmi.
Ale idąc za Twoją radą przyjrzę się tematowi roślin zimozielonych bliżej.Co byś mi poleciła Danusiu?Ja myślałam,żeby nasadzić więcej bukszpanów,dlatego przygotowuję nowe sadzonki.Bardzo lubię też mahonię,również rozsadziłam ją już w kilka miejsc.Chcę posadzić więcej traw ozdobnych,takich,które zdobią nawet zimą,kiedy są już suche.
____________________
Maja - Moje roślinki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies