Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Milka 09:58, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Klamber napisał(a)
Witaj Irenko, dzięki za ładny wpis, czy te jeżówki ode mnie padły Ci bo moje zaczynają kwitnąć ale nie wiem czy zdążą, życzę im tego to bym chociaż kwiat zobaczył, miały być białe.


nie padły, maja ładne listki, ale nie kwitną; może w przyszłym roku będe pokazywać
a wpis adekwatny do tego co podziwiam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:00, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
betysia napisał(a)
Irenus ...moja kochana....
doczytalam wszelkie zaleglosci i powiem szczerze,ze zrozpaczona jestem tym co napisalas...co wyszczegolnilas na liscie strat...
ja rozumiem,ze musimy sie liczyc z faktem iz w skutek chorob, szkodnikow co nie co cierpi i byc moze nie da sie odratowac ale tyle strat.... no ja chyba bym sie utopila we wlasnych lzach....

ale ,ze Ty zdecydowanie dzielniejsza dziewczynka niz ja jestes wiec tym bardziej sciskam mocno, podziwiac nie przestaje i najpiekniejsze promyki jesiennego slonka sle z samego rana.....


Betysiu, ty jestes jak promyk słońca poczaruj troszkę, bo mi sie pogoda psuje, a wzięłąm dzień wolny na sadzenie cebul i cos chmurzy sie i kapie!
straty przebolałam, bo poszłam w nowe rosliny i wyzwania, więc to jak w miłości, na straconą miłość nowa jak lekarstwo
buziam i życzę samych pięknych chwil
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Martek 10:04, 27 wrz 2012


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
irena_milek napisał(a)

Jesteś niesamowita Dziękuję


niech ci rosną póki co moga wygladac nieciekawie, ale za rok zobaczysz jakie cudne będą


Będą na pewno dziękuję jeszcze raz serdecznie .Już sama koperta jest miłą niespodzianką mogłaby być i pusta też bym cieszyła się ,że mam jakiś namacalny kontakt z tobą Miła ))))))))))
Wczoraj miałam gościa więc nie rozpisywałam się .
Była taki wiatr,ze mnie przewiało ,a tyle do zrobienia na rabatach .
Lecę zobaczyć czy dam radę coś przesadzić .
Nie wiem tylko czy mogę ruszać miskanty i hortensje kurcze ...?
Miłego czwartku
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Milka 10:04, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Pszczelarnia napisał(a)
Miłko miła!
Co do strat: dobrze jest zrobić sobie taką listę, bo to nauka dla nas. Czasami rośliny po prostu nie zimują u nas, czasami stanowisko i gleba nie ta i (przeważnie) zima daje się we znaki.
Już Ci pisałam, że barbuli niczym nie okrywałam i jest cudna: ale ma sucho absolutnie i zacisznie. Posadziłam ją w miejscu, gdzie wiele lat temu pewna żmija udawała się na odrętwienie zimowe - musi być to miejsce zatem dobre.
Ja metki wrzucam do teczki takiej, zimą segreguję sobie na kwiaty, trawy, krzewy etc.


Ta żmija na pewno wybrała doskonałe miejsce! barbula jest tak cudna, że może jeszcze raz się skuszę, ale nie teraz już;
pomysł z metkami dobry, niby robie podobnie, ale nie w jednej a w kliku, więc bałaganik mam, a to nietypowe dla osoby z mojego znaku zodiaku Panna
może i dobrze, że zima jednak jest, będzie czas na takie włąsnie rzeczy, i...pomysły
i koniecznie muszę zobaczyc twoją barbule, umknęłą mi!!
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:08, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
agata_chroscicka napisał(a)

Lista moich strat w tym roku, akurat mam segregator z roślinami, zostały tylko na papierze;

a tak z ciekwaości Irenko - bedziesz to samo wiosną sadzić czy dasz sobie spokój? Bo tak po prawdzie to spora część tej listy w Polsce może przezimowac sporadycznie, ale na pewno nie ma szans na długie pozycie Żeby wspomnieć tylko trawe pampasową czy prusznika . Stąd ciekwa jestem czy bedziesz walczyć.Ściskam.


trawa pampasowa była 2 sezony i zapowiadało sie kwitnienie, ale te mrozy kwietniowe ją załatwiły; jeszcze raz ją posadzę, najwyżej będę chować na zime do domku; drzewkoo jedwabne tez jeszcze raz posadzę i prusznik na tej liście też jest, ale jeszcze raz przemyślę miejsce, bo np. Lagerstroemia Indica przetrwała, ale teraz ją wykopie i dam do donicy i już do domku letniego, taki eksperyment
do schowania są oczywiście kufliki cytrynowe, bo też nie zimują a pięknie mi się rozrosły
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:09, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kindzia napisał(a)
Mam budleję skrętnolistną na zbyciu.
Miłego dnia


Kasiu, moja miłą, to jestem baaaardzo chętna
daj znać, kiedy możesz ją mnie na wychowanie dać
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:11, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Lena napisał(a)
Irenko czy ja dobrze zrozumiałam że nabyłaś 100 cebul czosnków????
Napisz proszę skąd i tak mnie ta ilość zszokowała że mam chęć zakupów


Lena, jak zwykle lecę w duże ilości, ale wiesz, że jak wsadzę 3-5, to u mnie nie widać; wybrałam białe, różowe i fioletowe, różne odmiany
a oto gdzie kupiłam
http://www.cebulki-kwiatowe.pl/login.php
miłych i radujących zakupów zatem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:14, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Evchen napisał(a)
Miła Irenko
buziam mooocno! Wieczorem doczytam pismo pisane, ale zauważyłam listę ze stratami. Sporo


Ev, witaj no sporo, dlatego jak cos będziesz kupować, to staraj się kupić to, co przeżyje, szkoda kasy i pracy;
są i inne rosliny, które daja wiele radości, dla mnie takim odkryciem są żurawki i trawy, a przecież jest tego dużo więcej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 10:16, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martek napisał(a)


Jesteś niesamowita Dziękuję


niech ci rosną póki co moga wygladac nieciekawie, ale za rok zobaczysz jakie cudne będą


Będą na pewno dziękuję jeszcze raz serdecznie .Już sama koperta jest miłą niespodzianką mogłaby być i pusta też bym cieszyła się ,że mam jakiś namacalny kontakt z tobą Miła ))))))))))
Wczoraj miałam gościa więc nie rozpisywałam się .
Była taki wiatr,ze mnie przewiało ,a tyle do zrobienia na rabatach .
Lecę zobaczyć czy dam radę coś przesadzić .
Nie wiem tylko czy mogę ruszać miskanty i hortensje kurcze ...?
Miłego czwartku


ja myślę, że możesz; generalnie jesienią to doradzają; ja tez przesadzam i myślę, że sobie poradzą; u mnie teraz wieje i nie wiem czy cos zrobię, oby nie lało; więc skupiam się na posadzeniu cebul i chryzantem
no to działamy
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
agata_chrosc... 10:20, 27 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
irena_milek napisał(a)


Lista moich strat w tym roku, akurat mam segregator z roślinami, zostały tylko na papierze;

a tak z ciekwaości Irenko - bedziesz to samo wiosną sadzić czy dasz sobie spokój? Bo tak po prawdzie to spora część tej listy w Polsce może przezimowac sporadycznie, ale na pewno nie ma szans na długie pozycie Żeby wspomnieć tylko trawe pampasową czy prusznika . Stąd ciekwa jestem czy bedziesz walczyć.Ściskam.


trawa pampasowa była 2 sezony i zapowiadało sie kwitnienie, ale te mrozy kwietniowe ją załatwiły; jeszcze raz ją posadzę, najwyżej będę chować na zime do domku; drzewkoo jedwabne tez jeszcze raz posadzę i prusznik na tej liście też jest, ale jeszcze raz przemyślę miejsce, bo np. Lagerstroemia Indica przetrwała, ale teraz ją wykopie i dam do donicy i już do domku letniego, taki eksperyment
do schowania są oczywiście kufliki cytrynowe, bo też nie zimują a pięknie mi się rozrosły


aha - czyli ogród ruchomy robisz Dobrze,że masz duzo miejsca na zimowanie Powodzenia!
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies