Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - moje miejsce na Ziemi cz. I

Klamber 08:02, 27 wrz 2012


Dołączył: 02 lut 2012
Posty: 1924
Witaj Irenko, dzięki za ładny wpis, czy te jeżówki ode mnie padły Ci bo moje zaczynają kwitnąć ale nie wiem czy zdążą, życzę im tego to bym chociaż kwiat zobaczył, miały być białe.
____________________
Pozdrawiam Robert - Mój jesienny ogród - http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id=884294&type=album&add1=klamber
betysia 08:06, 27 wrz 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 1810
Irenus ...moja kochana....
doczytalam wszelkie zaleglosci i powiem szczerze,ze zrozpaczona jestem tym co napisalas...co wyszczegolnilas na liscie strat...
ja rozumiem,ze musimy sie liczyc z faktem iz w skutek chorob, szkodnikow co nie co cierpi i byc moze nie da sie odratowac ale tyle strat.... no ja chyba bym sie utopila we wlasnych lzach....

ale ,ze Ty zdecydowanie dzielniejsza dziewczynka niz ja jestes wiec tym bardziej sciskam mocno, podziwiac nie przestaje i najpiekniejsze promyki jesiennego slonka sle z samego rana.....
____________________
Stary dom, zapomniany ogrod i ... ja na francuskiej ziemi http://starydomzapomnianyogrodija.blogspot.fr/
Pszczelarnia 08:06, 27 wrz 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miłko miła!
Co do strat: dobrze jest zrobić sobie taką listę, bo to nauka dla nas. Czasami rośliny po prostu nie zimują u nas, czasami stanowisko i gleba nie ta i (przeważnie) zima daje się we znaki.
Już Ci pisałam, że barbuli niczym nie okrywałam i jest cudna: ale ma sucho absolutnie i zacisznie. Posadziłam ją w miejscu, gdzie wiele lat temu pewna żmija udawała się na odrętwienie zimowe - musi być to miejsce zatem dobre.
Ja metki wrzucam do teczki takiej, zimą segreguję sobie na kwiaty, trawy, krzewy etc.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
agata_chrosc... 08:24, 27 wrz 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
irena_milek napisał(a)
Lista moich strat w tym roku, akurat mam segregator z roślinami, zostały tylko na papierze;
1. akant miękki
2. barbula klandońska
3. budleja skrętnolistna
4.ciemiernik czerwony Racer
5. drakiew kaukaska
6. dyptam jesionolistny
7.jeżóka purpurowa
8. magnolia Charles Raffill
9. miskant chiński Africa
10. konwalnik Black Beard
11. paulownia Hulsdonk
12. trawa pampasowa rózowa
13.trytoma cytrynowa
14. wietlica japońska Burgundy Lace
15. drakiew Barocca
16. liriope szafirkowa
17. zimokwiat wczesny - drzewko
18. kanna Sttutgard
19. karagana syberyjska
20. jedwabne drzewko Albizja
21. prusznik niebieski
22. trytoma czerwona
23. obuwik
24. miodownik Blue
25. winobluszcz Star Showers i wiele innych; lepiej dalej nie patrzeć, bo serce boli


a tak z ciekwaości Irenko - bedziesz to samo wiosną sadzić czy dasz sobie spokój? Bo tak po prawdzie to spora część tej listy w Polsce może przezimowac sporadycznie, ale na pewno nie ma szans na długie pozycie Żeby wspomnieć tylko trawe pampasową czy prusznika . Stąd ciekwa jestem czy bedziesz walczyć.Ściskam.
____________________
ogród w Holandi
Kindzia 08:31, 27 wrz 2012


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Mam budleję skrętnolistną na zbyciu.
Miłego dnia
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Lena 09:23, 27 wrz 2012


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
Irenko czy ja dobrze zrozumiałam że nabyłaś 100 cebul czosnków????
Napisz proszę skąd i tak mnie ta ilość zszokowała że mam chęć zakupów
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
Evchen 09:38, 27 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Miła Irenko
buziam mooocno! Wieczorem doczytam pismo pisane, ale zauważyłam listę ze stratami. Sporo
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Milka 09:51, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Kondzio napisał(a)
Wiesz zima nie była zła najgorsze był ten przymrozek w maju i brak śniegu


dokładnie te niespodziewane mrozy załatwiły mi rośliny! i policzyłam róże, straciłam 25 krzaków, też sporo, a przecież tyle lat sobie rosły i kwitły mimo większych mrozów; cały czas sie uczę

i bardzo dobrze, że Danusia pokazuje, przygladam się uważnie i patrzę, co może u mnie być, no bo też nie wszystko u mnie pasuje, ale dobre wzorce warto nasladować
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:53, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
asc napisał(a)
No to jak odpoczywałam za nas dwie.... to łaczę sie w bólu...... ledwo zipię..... brak roboty - źle, za dużo roboty źle..... i witaj nowy dniu......


masz rację, ale nadałam bieg sprawie i czekam na wyniki dochodzenia

pogoda cos nawala, kropi, a ja chcę sadzić!!
miłego dzionka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 09:54, 27 wrz 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ell napisał(a)
Dzieńdobry


witaj Elu słyszałam, że Kondzio w lepszym nastroju, bo ma wielką pomoc z twojej strony, jestes super koleżanka
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies