Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

monteverde 20:56, 02 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
A posadź przy tej studni ładną pnącą różę
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Krys 21:16, 02 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Tak róża to dobry pomysł a może w koło kolumnowe iglaki
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Borbetka 21:24, 02 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Róża? Ale tak, żeby zasłoniła tę studzienkę? Pomysł dobry, a jeśli pachnąca, to i zapach byłby. A co sądzicie o kamieniach? Może kupić takie płaskie kamienie, zamaskować pompę, a przy okazji zrobić jakąś wodę, mokry kamień albo coś? Nie mam wody w ogrodzie, zawsze się bałam, że to koszty i nie będzie chętnego do dbania o to. Gdyby tam była woda to można i ławeczkę postawić. To takie fajne słoneczne miejsce, które widać z okien kuchni. Co o tym myślicie?

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
ola 21:53, 02 mar 2012


Dołączył: 04 mar 2011
Posty: 848
Wpadłam z rewizytą, no i odkryłam kolejny piękny, dojrzały ogród na forum, którego losy będę śledzić z wielkim zainteresowaniem. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
____________________
Pozdrawiam Ogrodomania Oli
Sebek 09:46, 04 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Pomysł z ciurkadełkiem super - one są właściwie bezobsługowe
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 10:49, 05 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Popieram pomysł ciurkadełka z ławeczką
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Borbetka 13:24, 05 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Już coś tam narysowałam. Wrzucę jak będzie gotowe. Chyba najładniej będzie z placykiem ze żwirku, a obok jakieś drzewo do zacienienia, bo to prawie na środku ogrodu i jest patelnia. Tylko nie mam pomysłu w jaki sposób schować tę pompę pod kamieniami, żeby był do niej wygodny dostęp. Może zostawić tę drewnianą skrzynię i ją obłożyć w jakiś sposób kamieniami? Pomożecie? Może ktoś znajdzie jakieś rozwiązanie.
A tak przy okazji dziękuję wszystkim za odwiedziny.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
hania 14:36, 05 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witaj też popieram pomysł z wodą,nawet odrobina wody w ogrodzie poprawia jego klimat
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
coli 09:10, 09 mar 2012


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Cześć Borbetko, masz przepiękny ogród. Przeczytałam cały wątek, piszesz, że masz wilgotną glebę czyli tak jak ja, tylko że u mnie niestety chyba problem jest większy, bo kilka roślin mi od tego padło.
Urzekło mnie porównanie tej rabaty z avatarka przed i po. Cudownie wszystko się rozrosło. Mam nadzieję, że u mnie kiedyś też będzie tak pięknie.
Będę do Ciebie często zaglądać. Widziałam, że planujesz trochę zmian, więc kibicuję.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Borbetka 09:52, 09 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Karolino (dobrze piszę prawda?). Wpadłam do Ciebie z rewizytą i sobie przypomniałam jak to było u mnie kiedyś. Masz pięknie zadbany ogród, który urośnie i będziesz miała jeszcze więcej satysfakcji, że zrobiłaś go sama. Dziękuję Ci za pochwały. Tak sobie myślę, że gdyby ktoś teraz po 11 latach dał mi ten kawał ziemi, w życiu bym nie dała rady. Moja działka jest duża. Na pewno jest wielu na tym forum, którzy mają jeszcze więcej areału i podziwiam ich za chęci i dyscyplinę do zrobienia czegoś pięknego w swoich ogrodach. To jest bardzo ciężka praca, ale najfajniejsze w niej jest to, że wieczorem padasz ze zmęczenia i jesteś szczęśliwa. Mnie to tak napędza i dlatego zima jest dla mnie największą katorgą. Od kiedy znalazłam to forum, nie mogę się oderwać od komputera, nawet cała rodzina ma pretensje. Muszę trochę odpuścić, ale tu jest tyle inspiracji, tyle cennych porad i kontaktu z ludźmi, którzy wspólnie dzielą ze mną ogrodniczą pasję, że nie mogę przestać.
U mnie owszem rysunki nowych rabat porobione, sieć internetowa przejrzana, gdzie co kupić i tylko czekam na noce bez przymrozka. Miałam zapędy na większą rewolucję, ale muszę przystopować, bo jak policzyłam koszty , to zbladłam. Dawno nie robiłam nic nowego, a ceny roślin poszły w górę.
Jeśli Twoje roślinki topią się, to musisz zrobić drenaż, chyba nie ma innego wyjścia. U mnie woda jest wysoko, mam rowy melioracyjne za płotem, a cała woda z rynien podczas deszczu jest odprowadzana właśnie tam. Latem jest ok, nie topimy się. Praktycznie, jeśli nie ma upałów rzadko podlewam.
Trzymam kciuki i będę Ci kibicować.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies