Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

majkel0326 19:12, 01 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Witaj Borbetko! Cieszę się,że wypatrzyłam na forum kogoś z Wielkopolski Ja jestem rodowitą Poznanianką,obecnie mieszkam na wsi pod Poznaniem Własnie zajrzałam do Twojego zjawiskowego ogrodu i przyznam,że oczy mi trochę na wierzch wyszły Masz ogród marzenie,jak z katalogu. Wyobrażam sobie jaki ogrom pracy w niego włożyłaś. Gdzie ja na Ogrodowisko z moimi "krzaczorami" się pcham,jak tu takie cudeńka można zobaczyć
____________________
Maja - Moje roślinki
Borbetka 19:37, 01 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Przeklej Majke z edycji swojego profilu skrót do swojego ogrodu, bo jest nieaktywny i nie mogę Cię wyszperać. Cieszę się, że ktoś z Poznania tutaj trafił. Ja co prawda rodowitą nie jestem, mój Mż. jest, ale też żem Wielkopolanka i też mieszkam na wsi pod Poznaniem. Wszyscy uciekamy z miast co nie?
Pracy było niemało, w dodatku nikt z rodzinki nie podziela mojego wariactwa, ale nie ogarniam wszystkiego, nie udają mi się cebulowe, czasami doniczkowe na tarasie też, a w domu to już kompletnie nic mi nie rośnie, bo nie mam czasu podlewać.
Tak sobie teraz siedzę i dumam, co by tu zmienić w najbliższej przyszłości w ogrodzie i wymyśliłam coś takiego. Z rabaty takiej szaro-burej, bo zima:



na takie coś (tło jest, trzeba tylko minimalnie coś wysadzić i wsadzić, ale ten przód mógłby być taki):



Pokombinowałam i posklejałam w Gardenpuzzlach. To o tym myślicie? Trochę cisów, bukszpanów, żurawek, trawek, hortensja chyba jedna jest, no i choiny niskie są 3. Czy taki układ stożków i kulek mógłby być. Czekam na opinie.
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 19:50, 01 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Coś wiem o odosobnieniu w ogrodomanii Na mnie też już rodzina dziwnie patrzy jak cieszę się jak dziecko z nasionek lub innych sadzonek. A ja to kocham i już,obojętnie jak mi to wychodzi Ze skrótem zaraz pokombinuję.

A pomysł na rabatę kapitalny! Szczególnie go gustu przypadły mi te "trawki i żurawki" bo je bardzo lubię.
____________________
Maja - Moje roślinki
Krys 20:22, 01 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Barbetko piekny układ a jak się nazywają te niziutkie bordowe roślinki ,a choiny nsikie to jaka nazwa Często do Ciebie zaglądam bo masz bardzo bardzo ładny, uporządkowany,zorganizowany gród
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Sebek 22:56, 01 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Podoba mi się ten układ nowej rabaty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Wieloszka 08:25, 02 mar 2012


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
U mnie w rodzinie i wśród znajomych też wszyscy pukają się po głowach na podporządkowanie trybu życia i pracy ogrodowi . Dlatego dziewczyny dobrze, że mamy ogrodowisko...
Borbetko, fajna ta nowa rabatka, tylko gdzieś przodem dałabym niską obwódkę/żywopłocik bukszpanowy i trochę zmniejszyłaym liczbę stożków, a zwiększyłabym ilość hortensji i miskantów (tak, żeby nie były pojedyncze sztuki, tylko np. po 3 obok siebie). Co Ty na to? A może inni doradzą lepiej...
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Borbetka 14:32, 02 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Chciałam właśnie 3 plamy białego koloru - 2 plamy miskanta i 1 hortensji. Miałam hortensję drzewiastą na rabacie, to była chyba Anabelle i tak się kładła, że ją wyrzuciłam. Znacie inne odmiany? Takie, które się tak nie przewracają? Pamiętam, że kwatostany miała tak ciężkie, że wystarczył jeden deszcz. Jeśli chodzi o miskanty, nawet nie wiem jak się je sadzi. Muszę poczytać i doszukać się, który nadaje się do półcienia. Obwódka z bukszpanu jest kusząca Wieloszko. Robię dalszy ciąg tej rabaty w Gardenpuzzlach i tam właśnie zrobiłam obwódkę, wrzucę fotkę jak będzie gotowa. Ale ta rabata jest tak wielka, no i długa, że boję się o moje siły. Czy podołam z przycinaniem 3 razy w roku. Wiecie ... kancik raz, obwódka dwa, stożki i kulki trzy i robi się cały dzień w ogrodzie, a może i kilka dni. Będę Was prosiła przy okazji o pomoc w znalezieniu pomysłu na zamaskowanie mojej pompy, która znajduje się blisko tej rabatki. Ale to później. Dzięki za pomysły i opinie i za to, że mnie odwiedzacie.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Borbetka 18:37, 02 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No to wklejam pomysł na rabatę wokół pompy w drewnianej studzience. Teraz jest tak (rośliny trochę większe):



A pomyślałam, że może zrobić tak:



Nie mogłam umieścić żwirku w Gardenpuzzlach tam, gdzie jest stożek z 3 kulkami. Obok 2 placki z kontrastowych roślinek zadarniających i niziutki żywopłot z bukszpanu. No i problem co zrobić z tą pompą. Ona jest schowana w studzience, którą widać na pierwszym zdjęciu. Studzienka się już prawie rozpada i chciałabym ją zlikwidować. Może ktoś ma jakiś pomysł jak ją zamaskować i co w tym miejscu wymyślić. Pięknie podziękuję za pomoc.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Krys 20:18, 02 mar 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
Wow toż to przepiękna rewolucja
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Borbetka 20:38, 02 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Rewolucja chyba będzie, ale co tą pompą. Nie będzie pomysłu na nią ... nic nie zrobię.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies