Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Borówcowy raj

Pokaż wątki Pokaż posty

Borówcowy raj

hania 10:15, 09 mar 2012


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
wpadłam do krajanki się przywitać i zobaczyć czy są już jakieś zmiany....,jak ja to lubię..pozdrawiam
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Borbetka 18:35, 09 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Dziś obkupiłam się w Lidlu w kaloszki, maty do sadzenia i takie tam, bo sezon ogrodowy już czuć. Ja też to Haniu uwielbiam, aż mi się piętki śmieją

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
majkel0326 19:22, 09 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Borbetko,takie zakupy zawsze mnie bardzo cieszą i przybliżają do wiosny Za oknem jeszcze zimno,a ja w domu ciągle przeglądam paczki z nasionami (oczywiście jak nie siedzę na forum )
____________________
Maja - Moje roślinki
Gardenarium 19:02, 10 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeczytałam Twój post o tym napracowaniu się i byciu szczęśliwym
Dokładnie tak samo mam, to wspaniałe mieć taką pasję Życie jest o wiele przyjemniejsze.

Piękne zdjęcia, a przede wszystkim bardzo zadbany ogród. Ukłony dla pracujących w nim.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
grama 09:53, 13 mar 2012


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Witam krajankę z Wielkopolski i ...czyżby z "mojego" Borówca? Sprawdziłam na mapie i chyba się nie mylę?
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
Mala_Mi 11:08, 13 mar 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wydawało mi się, ze w Borówcowym Raju jest już tak pieknie........że nie potrzeba żadnych zmian....... a tu proszę ..nawet w raju zanosi się na jeszcze piękniej
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Borbetka 18:07, 13 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Danusiu tylko zazdroszczę Tobie, że i Twój M. dzieli ogrodową pasję. Ja niestety ciągle czekam, aż może troszeczkę się zegną kolana mojego ku ziemi. Niestety ten dzień nie nadchodzi, już 11 lat czekam i czekam
Ale co tam robię swoje i cieszę się tym, no i cieszę się razem z Wami TU.
Grama Ty mi chyba nie powiesz, że tu mieszkasz k/Kórnika co? To by było dopiero, bo to właśnie ten Borówiec.
A tak przy okazji wspomnę, że wczoraj poszłam posadzić cisa z Kórnickiej szkółki i nie wbiłam wcale łopaty, taka zmarzlina. Więc pozostało mi go zadołować w warzywniku z ziemią zebraną po kretach (jest w jucie). Wreszcie jakiś pożytek z tych kretów.
Zagajam do najlepszych fotografów na tym forum, bo nie umiem robić zdjęć. A jak się nauczę, to trochę porobię.

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
grama 19:01, 13 mar 2012


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Nie, nie mieszkam koło Kórnika, ale Poznań to moje miasto rodzinne, a do Borówca, kiedy był mało znaną wsią, jeździłam na wakacje, dlatego napisałam w cudzysłowie mojego. Dziś to wszystko, to po prostu przedmieścia Poznania. Mieszkam teraz pod Kaliszem, gdzie kupiliśmy dom i gdzie stworzyłam wymarzony ogród, a jeżdżac do Poznania i widząc zjazd do Borówca, wspominam z sentymentem.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
majkel0326 19:13, 13 mar 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
No proszę,Grażynka - następna Poznanianka! Aż miło

Borbetko,mój mąż też ogranicza się do koszenia trawy i cięcia drzew owocowych,resztę robię sama.Ale jak usiądzie w wolnej chwili wśród kwitnących kwiatów,to wtedy mu się podoba
____________________
Maja - Moje roślinki
Borbetka 19:49, 13 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
No widzisz Grama, a już miałam nadzieję, że ktoś z Ogrodowiska tak bliziutko. Przeglądałam Twój ogród, nie pamiętam, czy wpisywałam się do Ciebie, ale szacunek z mej strony za włożoną pracę w coś tak pięknego. Myślę, że realnie jeszcze piękniejsze. 7000m2 to dopiero wyzwanie! Ja z moimi 2200 nie mogę rady dać, dlatego posadziłam lasek świerkowy podsadzony jałowcami z przodu działki, coby nie pielić tyle.
Maju, mój M. też kosi, oczywiście ma kosiarkę z obrotowymi przednimi kółkami, żeby zgrabnie skręcała i ostatnio wpadłam na świetny pomysł za sprawą posta Danusi o dobrym sprzęcie i mężczyznach (post o wiosennym sprzątaniu tarasu). Otóż kupię mu myjkę ciśnieniową i będzie śmigał z myciem wszędzie, gdzie się da. Nawet się już pytałam, czy chciałby i się zapalił do tematu.
Zatem tarasik będzie nówka, płocik też, no i pewnie kostka skorzysta, a o samochodzie nie wspomnę. On uwielbia wszystko czyścić, ale musi mieć chęć oczywiście, a potem dobry sprzęt. A myślę, że dobry sprzęt będzie to i chęć przyjdzie ha! Dobrze kombinuję co?

borówcowy-raj
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies