Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

Madzenka 22:13, 03 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Agatka bardzo mnie zainteresował Wasz system nawadniania, bo taki sami chcemy założyć. Tzn najpierw obowiązek podlewania zdeleguję na M po czym on dojdzie do wniosku, że taka instalację należy zamontować
Tessa cudna
A taras drewniany to świetny pomysł. Mam taki i już bym nigdy na nic innego nie zamieniła. A jaka przyjemność z chodzenia po nim boso latem ,a po desczu ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
agata_chrosc... 22:27, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj Marzena,
gdybym ja miała taki duży ogród jak Ty, to bym się pięciu minut nie zastanawiała nad systemem nawadniania. No nienawidzę się z tym wężem bić! Jak zaczęłam myśleć jak by tu sobie ułatwić (bo jak bym na mojego podlewanie zdała, to na efekt nie trzeba by długo czekać, niestety), to trafiłam na opisy jakichś potwornie skomplikowanych systemów i się zniechęciłam. ALe potem zaczęłam kombinować i wymyśliłam, że te wszystkie bajery nie są mi potrzebne, bo jeszcze na tyle siły w ręcach mam, żeby samej kran odkręcić. A jak na wakacje wyjedziemy to sąsiedzi odkręcą - tez nie ułomki. Chodzi tylko o to, żeby źródło wody było blisko trawnika czy rośliny i żeby nie trzeba było węża ciągać a potem godzinami z nim stać. No i takie coś właśnie mam. Tylko zainwestowałam w dobry sprzęt, żeby potem nie trzeba było co chwilę wyrywać i naprawiać. I jeszcze taki timer zakupiłam, który zaprogramowac można na konkretną godzinę. I wszystko w tym temacie!
____________________
ogród w Holandi
Madzenka 22:34, 03 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zatem jak juź posadzę ogród zacznę zgłębiać tajniki nawadniania i też sobie zrobimy
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
martika 22:35, 03 kwi 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Witaj i dzęki za odwiedziny i porady. Obejrzałam sobie Twoje pole do dzialania i mysle, ze bedzie super, juz jest troche drzew, a to bardzo dużo. Bede Cie odwiedzać ...i te okna ..fajne.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
agata_chrosc... 22:41, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Marzena, na szczęście jest taki filmik Danusi, jak kłaść nawadnianie w gotowym ogrodzie. Bo tak zasadniczo to oczywiście lepiej jednak kłaść najpierw rury, a potem resztę
Martika - dzięki za rewizytę. Te drzewa i kilka krzewów to faktycznie szkielet tego ogrodu (raczej ogródka). A resztę w pocie czoła dodajemy. Zapraszam nieustająco i też liczę na rady.
____________________
ogród w Holandi
Juzia 06:45, 04 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38745
Ja trawnik mam, że tak brzydko napiszę dupowaty więc się kładzeniem rur nie martwię. Miałam robić tylko linię kroplującą, ale skoro Ty robisz....i to sama....to jak wyjdzie Tobie to i może wyjdzie mnie
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agata_chrosc... 08:34, 04 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Juzia - w tym nie ma na prawdę nic trudnego. Trzeba tylko obliczyć ile zraszaczy Ci potrzeba, czy dadzą radę na jednej linii czy trzeba rozdzielić (to zależy od ciśnienia i poboru wody), wytyczyc gdzie idą rury, obliczyć ile ich potrzeba. Linię główną ja zrobiłam rurami 25mm, a boczne 20mm. Wszystko się łaczy specjalnymi łącznikami skręcanymi i gotowe. I teraz tylko zobaczymy czy działa
____________________
ogród w Holandi
Juzia 09:04, 04 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38745
No właśnie u mnie z ciśnieniem jest słabo... ale poczekam jak to u Ciebie wyjdzie i będę kombinować
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agata_chrosc... 09:12, 04 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Ja mam ciśnienie niemal minimalne dla spryskiwaczy. Podobno najlepsze na niskie ciśnienie są MP Rotators i takie tez zakupiłam. Już przy 2 barach działają na w miarę normalnych zasięgach. No , zobaczymy!
____________________
ogród w Holandi
abrakadabra 09:48, 04 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 305
O, widzę, że praca wre - aż miło popatrzeć
____________________
Magda - Poratujcie mnie proszę, ogrodowi czarodzieje :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies