Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w Holandii

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w Holandii

monteverde 16:34, 03 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agata_chroscicka napisał(a)
I na koniec meldunek z frontu robót. Chciałam się pochwalić własnoręcznie położoną instalacją nawadniającą. To znaczy szanowny małżonek rowy kopał, a ja kładłam rury i wszystko ze sobą połączyłam. Jutro robimy "próbę wody". Jak wyjdzie pomyślnie to wreszcie zasypujemy rowy i do trawy już będzie tuż, tuż

A w miejscu starej komórki moje dziecko urządziło sobie tymczasowy plac zabaw.

No i wpadliśmy na pomysł, żeby w ogóle tego betonu nie zrywać, bo to jest jakaś katorżnicza praca (widać grubość na zdjęciu), tylko położyć na nim dodatkowe metry tarasu drewnianego. Będzie taki nieregularny, duży, będzie gdzie nogi wyciągnąć. Ale to dopiero w przyszłym roku, jak odbijemy się od dna finansowego.

bardzo pracowicie spędzony czas powodzenia przy próbie wody Agatko
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 16:43, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Dzięki Monteverde! Z pewnością będą mi się ręce trzęsły, ale wyjścia nie ma. Prawda musi na wierzch wypłynąć.
____________________
ogród w Holandi
Juzia 19:16, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
A to linia kroplująca czy zraszacze? A może i to i to?
Tulipany super!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
monteverde 19:22, 03 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
agata_chroscicka napisał(a)
Dzięki Monteverde! Z pewnością będą mi się ręce trzęsły, ale wyjścia nie ma. Prawda musi na wierzch wypłynąć.

czym szybciej tym lepiej,żebyś nie mówiła ,że u nas nie ma wiosny

____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
agata_chrosc... 19:35, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Juzia - to co widac na zdjęciu to zraszacze oraz linia doprowadzająca wodę do domku narzędziowego. Będą i linie kroplujące, ale będą szły po bokach i w większości na ziemi. Trzeba je jeszcze tylko podłaczyć, ale na razie priorytetem były te zraszacze trawnikowe, żeby je zakopać zanim trawa przyjdzie i żeby nowy trawnik pracowicie podlewały.
Monteverde - a co to za cudo? To znaczy domyślam się, że azalia, ale to chyba indyjska, prawda? No bo japońskie to tutaj dopiero zaczynają - strasze okazy już kwitną, a moje młode na dniach będą. ALe żeby takie kwieciska miały, to nie widziałam. Pięne! A wiosna jest, jak najbardziej, tylko zimna i czasem śnieg pada. Ale za to ile radości, kiedy na prawdę przyjdzie, prawda? Pamiętam jak wypatrywałam pierwszych pączków na wszystkich krzakach mijanych po drodze!
____________________
ogród w Holandi
Juzia 19:44, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
A to wszystko podłączone bezpośrednio pod wodociąg, czy jakiś kranik ?
I czy elektroniki dużo?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
agata_chrosc... 20:28, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Żadnej elektroniki! Wszystko podłączone do kranu ogrodowego, który jest odgałęzieniem sieci domowej czyli rura przez ścianę wychodzi z domu. Linia zraszająca i jedna z linii kroplujących są połaczone z timerem czyli takim urządzeniem nakładanym na kran, które można zaprogramować i uruchamia podlewanie. Wszystko znacznie prostrze niż skomplikowane systemy z czujnikami deszczu, elektrozaworami etc. Na moją powierzchnię wystarczy, a chodziło mi głównie o to, żeby nie ciągać za sobą węża po całym ogrodzie. Takie rozwiązanie pośrednie, tanie, a czy dobre, to się okaże.
____________________
ogród w Holandi
Juzia 21:13, 03 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38743
OOO to ja będę czekała na próbę generalną i trzymam kciuki!!!
A jak się uda to też se takie cudo zamontuję!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gabriela 21:20, 03 kwi 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Widzę, że front robót ogrodowych posuwa się w szybkim tempie.
Tulipany bajeczne, zwłaszcza dla nas w tej zimnicy, miło popatrzeć.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
agata_chrosc... 22:03, 03 kwi 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Juzia - trzymaj kciuki, trzymaj! Dokładny opis oczywiście zamieszczę.
Gabriela - działamy szybko, bo już na to gruzowisko patrzec nie możemy! A zimnicy współczuję. Najgorsze są te ostatnie dni oczekiwania na wiosnę. Ale kiedyś musi przyjść
____________________
ogród w Holandi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies