Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród w cieniu drzew

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród w cieniu drzew

Netka 11:31, 11 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Dzięki Justynko za oddany głos a wiesz, że oddałabym ale u mnie tylko olszyna, lipy, kilka buków i dużo brzózek. A przepraszam, jest jeszcze wielgachny kasztan, czereśnia ( która w cieniu prawie nie ma owoców ) i kilka klonów Czyli te "niepolecane"
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Zeta 12:05, 11 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
A może pod tymi drzewami żeby zasłonić pnie posadzić pod każdy hortensję pnącą pięknie kwitnie na biało i zasloni pień ??
____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
Netka 12:29, 11 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Jest to jakaś myśl Kasiu cień ( w porywach do półcienia ) tam jest, więc może dałaby radę ...
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Juzia 13:42, 11 sty 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38676
Brzózki i klony mogą być
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Zeta 14:33, 11 sty 2013


Dołączył: 15 kwi 2012
Posty: 5860
Mam jeszcze jeden pomysł dla Ciebie ...
.
Zdjęcie pochodzi ze strony http://www.houzz.com
W taki sposób można by nie wycinać drzew tylko je wyeksponować pomyśl nad tym pomysłem...


____________________
Zeta-Roztoczanskie-klimaty
grupa_trzyma... 21:17, 11 sty 2013

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Hej, Netka! Wpadam z rewizytą. Dawno mnie nie było. Muszę nadrobić zaległości. Zawsze kiedy patrzę na Twoją bramę wjazdową, mam wrażenie, że to zdjęcie zrobione u mnie. Pozdrawiam.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Toszka 22:20, 11 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Netka, wielgachne drzewa koniecznie przekuj na atut ogrodu
Wspomniałaś o czereśni - czy dobrze zrozumiałam, że jest wielka także, czyli stara odmiana? Jeśli tak jest to masz skarb w ogrodzie. Radzę poszukać w okolicy doświadczonego sadownika i skonsultować się w sprawie odmłodzenia drzewa.
Można ten zakątek z drzewami prześwietlić. Wyciąć stare, krzyżujace się gałęzie. Można wpuścić światło pod drzewa. A pod drzewami możesz sadzić ogrodowe cieniolubne rarytaski, np. hosty, bergenie, ciemierniki, miodunki, hortensje, kolorowe kloniki japońskie, różaneczniki, pierysy, cisy... aż się zaśliniłam jak sobie pomyślałam ile bym dała za takie miejsce w swoim ogrodzie.Możesz tam stworzyć tajemny ogród z ławeczką w cieniu. Tam może być oaza spokoju...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Netka 23:10, 11 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Zetko dzięki za inspirację

Agnieszko fajnie, że zaglądnęłaś dużo nadrabiania u mnie nie masz

Toszko pomogłaś mi podjąć decyzję

Zdecydowałam, że wytnę tylko to jedno drzewo po lewej stronie ( w jego miejsce pewnie posadzę serba jako soliter ). Te 3 w grupie zostawię i spróbuję jakoś zagospodarowac to miejsce na kącik z ławeczką Poza tym tak ogrodowiskowo z tymi trzema sztukami jest Stwierdzam, że jesienią i zimą nie wyglądają tak tragicznie te drzewa. Zobaczcie :




Pomyślę nad czymś w stylu miejsca z ławeczką w Ogrodzie inteligentym Danusi. Zobaczcie jakie urokliwe to miejsce tam jest :

http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-inteligentny




____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Netka 23:17, 11 sty 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Toszko zapomniałam o tej czereśni. Tak, to na pewno stara odmiana z takimi ciemnoczerwonymi twardymi owocami. Ale w tym cieniu ma ich mało Faktycznie poszukam kogoś, kto pomoże ją odmłodzić. Dzięki !

jeszcze dwa dzisiejsze zimowe zdjęcia :




dzięki za pomoc pozdrowionka
____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
Toszka 23:52, 11 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Netka napisał(a)






Na tym zdjęciu to iście parkowe widoki.
Danusia miała kilka przepięknych projektów i realizacji wsród drzew. Wspaniałe inspiracje!
Anetko, proponuje, bys sie z tym miejscem nie śpieszyła. Rozłóż sobie realizacje na kilka lat. Wiem to strasznie brzmi - "kilka lat"- ale czas szybko zleci i unikniesz pochopnych decyzji. Porób zdjęcia tego miejsca w róznych porach roku i poobserwuj jak tam światło pada. Bo w tym grającym spomiedzy drzew świetle widzę potencjal tego "parku". Co do prześwietlenia drzew, to może zorientuj się u lesniczego jak to zrobić, by drzewom nie zaszkodzić...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies