Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 14:08, 09 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No wpasował się w klimat Świąt

Zmykam do rodziców nabierać tkanki ozdobnej
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:13, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
No dobrze raz kozie śmierć. Trochę się wstydzę pokazywać moje chwastowisko byle jak obsadzone. No ale jak się powiedziało A to trzeba powiedziec B...
Jeśli chodzi o kształt rabat to tak to mniej więcej wymyśliłam. Myślę jeszcze nad kompostownikiem, który ewentualnie schowałabym w lewym górnym narożniku działki. Zamiast rabaty wzdłuż podjazdu chciałabym tam posadzić trzy wiśnie Umbraculifera w okrągłych obwódkach z bukszpanu.


Bardzo Lubię hortensje i nie może ich u mnie zabraknąć. Chciałabym Limelight, Annabel i Vanilla Fraise oczywiście na różnych rabatach. Najbardziej zależy mi na zaplanowaniu rabaty w prawym górnym narozniku działki. Jest to wystawa południowo wschodnia. Coś takiego wymyśliłam (1 metr to dwie kratki) tam gdzie są znaki zapytania coś bym jeszcze posadziła ale nie wiem co. W okragłym placyku chcę na razie postawić piaskownicę córki


Zastanawiam się jeszcze czy rododendrony - myslałam nad polecanymi tutaj Cunningham's White dadzą radę na wschodniej wystawie która jednak jest dosyć sporo nasłoneczniona przez cały dzień bo pada tam niczym nie osłoniete słońce z południowej strony. Jeżeli miałyby tam za ciężko to zamiast nich chciałam dać derenia elegantissima a rododendrony przerzucić na drugą stronę okragłego placyku.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:17, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Tak to wygląda na chwilę obecną. Jak widać wygląda beznadziejnie dlatego proszę Was o wszelkie rady i pomoc bo naprawdę bardzo bym chciała zmienić ten zakątek.






____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
bociek 21:19, 10 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Monitka, z bluszczem na siatce moze byc klopot. U mnie nie chcial wspolpracowac, pytalam Danusie, trzeba przeplatac samemu
Chyba, ze dasz winobluszcz, ale wtedy zima golo.
Tam gdzie znaki zapytania daj moze miskanty? Np. Variegatus? Albo piorkowki, sliczne sa jak kwitna, takie kocie ogonki
Tylko miedzy magnolia a wierzba pusto... Na pewno krzewuszke dasz jedna?
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 21:27, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Bociuś ale ty ekspres jesteś Miskanty sa już za hortensjami to chyba dość, co? Co między magnolią a wierzbą rzeczywiście jeszcze nie wymyśliłam. jeśli chodzi o krzewuszkę to już tam jest ale zawsze mogę ją w inne miejsce przesadzić.
Zmartwiłaś mnie tym bluszczem bo od strony sąsiada są już tuje i nie chciałam ich powielać. Chyba że dać je tak nieregularnie 3 albo 5 sztuk bo nie chciałabym takiej jednolitej ściany.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
bociek 21:36, 10 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Daj spokoj, ze mnie zaden ekspert, cos Ty Tak sobie tylko kombinuje.

Ja jestem wielka fanka traw
A moze daj dwa serby, albo trzy serby w kaciku, a ta wisnie (to chyba wisnia) przed nimi? Bedziesz miala caly ten rog osloniety.
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 21:40, 10 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Bociek kombinuj zawsze co dwie głowy to nie jedna
Trawy tez mi się podabaja. W sumie od niedawna je odkryłam ale nie mam doświadczenia w uprawie.
O serbach też myślałam chociaż planowałam je na tą wypukłą 5 metrową rabatę za tarasem.
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:39, 11 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Pamiętacie mojego bratka kamikadze? wykluło się jego dzieciątko

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
majkel0326 21:45, 11 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Monitko,te twoje bratki są niemożliwe! Nie do zdarcia Lubią ekstremalne warunki
____________________
Maja - Moje roślinki
arcobaleno 21:48, 11 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Kurcze monitka - widzę, że i Ty się głowisz Ale Ty choć projekt już stworzylaś a ja błądzę po omacku, chyba też muszę się wziąć za rysowanie
Fajnie masz, że ta ściana zielona od sąsiada już rośnie ! Myślę, że spokojnie możesz potraktować to jako tło
I ja tez trawy bym tu widziała...z tymi hortensjami - mamy podobny gust
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies