Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 21:04, 12 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Linko witaaaaaj

Nikuś no pełne zaskoczenie śniegiem świątecznym było. Mała się na sanki już szykowała a ja z przerażeniem o roślinach myślałam. Śnieg był taki ciężki, że myślałam że tujki połamie bo aż się pod ciężarem powyginały.
No coś tam pomyślałam i cieszę się że ci się podoba Pomysł z wiśniami ściągnięty od Syli. Tylko skąd te wiśnie wziąć u nas. Szkółki mi nie odpisały ... będę meczyć osobiście jak się tam wybiorę Myślę nawet o wyprawie do Smętowic w niedzielę jak pogoda pozwoli. Chciałabym zobaczyć jakie drzewka mają i jak to cenowo wygląda. Z Wami chętnie wybiorę się jeszcze raz może arcobaleno też się uda przyjechać fajnie byłoby się spotkać
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 21:10, 12 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
A wiesz, że ja też myślałam o tej niedzieli? Chciałam namówić mojego M. na niedzielną wyprawę do Smętowic w ramach prezentu urodzinowego
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
bociek 21:26, 12 kwi 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
monitka napisał(a)
Pamiętacie mojego bratka kamikadze? wykluło się jego dzieciątko



Moni, ale fajne zdjecie, rozwalil mnie ten bratek

Co do planu mam dla Ciebie propozycje. Zdjecia juz mamy, zainstaluj sobie gardenpuzzle, bezplatna wersje demo i sprobuj sie pobawic i zrobic wizualizacje. Ja Cie rozumiem, bo to strasznie ciezko zaplanowac, zeby mialo rece i nogi. Kazdy ma wiele pomyslow, ale to Twoj zakatek i Ty musisz czuc, ze tego wlasnie chcesz...
A gardenpuzzle moze nie sa jakies rewelacyjne, ale na pocztatek, chociaz, zeby wiedziec w ktorym kierunku pojsc
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
monitka 22:46, 12 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Bociuś kleciłam już coś w garden puzzle ale efekt marny był. Pobawię się tym programem jutro i jak mi coś wyjdzie to wkleję foty

Nika ale w niedziele to chyba Any jeszcze nie będzie. Ja myślałam o krótkim wypadzie bo plan na weekend dosyć napięty i w sumie sama do końca nie wiem czy mi się uda wyrwać z domu. Jakbyś się zdecydowała jednak na tą niedzielę to daj znać
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 22:56, 12 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Napisałam o niedzieli, bo prawdopodobnie będę na zakupach w Szczecinie i przy okazji chciałabym zajechać do tej szkółki, ale jeszcze nie wiem, co na to moja druga połowa a spotkanie z Aną i może z Martą to swoją drogą W każdym razie na pewno dam Ci znać
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
monitka 13:24, 13 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Ok nika na razie aura taka że nigdzie nie mam ochoty się ruszać...

Zachęcona przez boćka pobawiłam się w gardenpuzzle z moim narożnikiem działki. Miałam problem z zapisaniem tego co stworzyłam i mimo pomocy nieocenionego Sebka nie dałam rady zapisać tego jakoś po ludzku...więc wybaczcie jakość bo zrobiłam to metodą chałupniczą

Opis od prawego dolnego rogu:
krzewuszka wariegata, obok ekraniku z cisa stożek (jak nie dostanę stożka z bukszpanu to może to będzie cyprysik o takim pokroju) pod nim dwie tawuły np. Goulmound cięte w kulkę, w narożniku śliwa Pissardi, obok wstawiłam rozplenice bo było pusto dosyć ale nie wiem czy to dobry pomysł, dalej ten duży krzew to w zamyśle jaśminowiec aureus, potem miskanty i hortensje Limelight a pod nimi cyprysik sungold. Dalej planowałam różaneczniki: 2 szt Cunningham's White a pod nimi inny który już mam u siebie.


Co o tym myślicie????
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
arcobaleno 15:33, 13 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Monia - a te cisy na pierwszym planie to wysokie urosną? Może coś przed nimi jeszcze kolorowego?

Ja do takich projektowych programów mam lewe ręce i wolę bawić się w paincie - zlepiam różne wycinki roślin ze zdjęć i też fajnie wychodzi...potrzeba tylko trochę wyobraźni, żeby zobaczyć o co mi w projekcie chodziło haha

Trawy, hortensje i iglaki - to coś co i ja chcę mieć na swojej rabacie - mam nadzieję, że Smętowice mają bogata ofertę?
Kiedy najlepiej tam się wybrać, żeby już duuużo mieli?
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
monitka 21:20, 13 kwi 2012


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
To miała być taka obwódka z cisa albo bukszpanu do przycinania na odpowiednią wysokość a w środku koło wysypane kamyczkiem. Teraz jako miejsce na piaskownicę a w przyszłości na ławeczkę. Dzisiaj mnie naszły wątpliwości czy wogóle to koło robić....i masz babo placek znowu myślenie

Marta w Smętowicach spory wybór mają. Na stronie internetowej szkółki mozesz zobaczyć ich ofertę. Nie wiem kiedy najlepiej do nich jechać ale myślę że już powoli ruch w interesie się robi
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nika 12:06, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Monia, a skąd te wątpliwości? Podoba mi się to, co wymyśliłaś Zwłaszcza ten ekran z cisa, ale nie tylko Myślę, że idziesz w dobrym kierunku.
Ale to tylko takie moje skromne zdanie. Ja się przecież za bardzo nie znam

Jutro na 90% zajadę do Smętowic Zależy też jeszcze jak będzie pogoda...
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
arcobaleno 21:24, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
nika - jakbyś była jutro to popatrz proszę czy mają juz trawy i hortensje limonkowe I loooknij czy kulki bukszpanowe są
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies