Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

Moniika 22:19, 10 lut 2013


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
monitka napisał(a)



Zależy na jakie stanowisko ... U mnie Jan Paweł II nie przeżył w donicy. Polecam Krakowiaka a z biełych
Clematis Beautiful Bride , mam go w awatarku ale raczej nie przepada za mocnym słońcem . Zależy jakie masz stanowisko ... Pozdrawiam M


To jest zachodnia strona.
Krakowiak mi się podoba muszę o nim poczytać

A jaki kolor by Ci pasował? Jeśli słońce tam nie jest silne wytrzyma BB jaśli dużo słońca Krakowiak na przykład on jest różowy ma dużo dość nie wielkich kwiatków , szybko rośnie



Kolor...najpierw wymyśliłam sobie niebieski ale nie jestem przekonana czy to dobry pomysł. Powojnik ma być na płocie przy furtce więc bedzie widoczny w zestawieniu z elewacją która ma jasno beżowy kolor

Z niebieskich Arabella, ( małe kwiatki ale dużo) albo Lech Wałęsa ( ogromne kwiaty - pod koniec blado błękitne) ale bardzo długo kwitnie. Mam oba i z obu jestem bardzo zadowolona, chociaż akurat u mnie rosną w gruncie a nie w donicach ale polecane są tez do donic.
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Milka 11:27, 11 lut 2013


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale optymizmem powiało, wiosną się będzie dziać..plany, budżet i chęci, wszystko jest
teraz jestem ciekawa, jak to wyjdzie, może coś i dla mnie do podpowiedzi znajdę
pozdrawiam
bodziszków nie mam, a one takie śliczne
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ewalm 15:06, 11 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
monitka napisał(a)
Właśnie tak chciałam, z obu stron do tawuł Tylko pomiędzy tawułami zostanie luka...


aaa, rozumiem, to może tam posadzić też rozplenicę? Możliwe, że chciałabys tam cos spektakularnego, taki centralny akcent. Tak też można. Tylko ta rabata pod wiśnią jest całkiem niesymetryczna, a ta pod oknem jest symetryczna, a obie rabaty sa blisko siebie i razem widoczne, więc ja bym tej symetryczności nie podkreślałą. Według mnie fajnie wyglądałyby nawiązania. Np. jakby rozplenice przeskoczyły na drugaąstronę ścieżki.
Ale można też pomyśleć nad jakąś niską różą okrywową w tym miejscu.Bo tam bliżej domu za lawendą są i będą róże tak? A jak tam jest szeroko między tawułami ?
____________________
Ogródek na trzy lata
ewa004 18:02, 11 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Moniczko jestem i czuwam
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
gierczusia 18:43, 11 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Stanowczo bodziszek i róża to fajne zestawienie
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
monitka 21:11, 11 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Magda70 napisał(a)
A co tu się dzieje....o lala...


Nic Magda...wybudzam się ze snu zimowego
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:15, 11 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Moniika napisał(a)




Zależy na jakie stanowisko ... U mnie Jan Paweł II nie przeżył w donicy. Polecam Krakowiaka a z biełych
Clematis Beautiful Bride , mam go w awatarku ale raczej nie przepada za mocnym słońcem . Zależy jakie masz stanowisko ... Pozdrawiam M


To jest zachodnia strona.
Krakowiak mi się podoba muszę o nim poczytać

A jaki kolor by Ci pasował? Jeśli słońce tam nie jest silne wytrzyma BB jaśli dużo słońca Krakowiak na przykład on jest różowy ma dużo dość nie wielkich kwiatków , szybko rośnie



Kolor...najpierw wymyśliłam sobie niebieski ale nie jestem przekonana czy to dobry pomysł. Powojnik ma być na płocie przy furtce więc bedzie widoczny w zestawieniu z elewacją która ma jasno beżowy kolor

Z niebieskich Arabella, ( małe kwiatki ale dużo) albo Lech Wałęsa ( ogromne kwiaty - pod koniec blado błękitne) ale bardzo długo kwitnie. Mam oba i z obu jestem bardzo zadowolona, chociaż akurat u mnie rosną w gruncie a nie w donicach ale polecane są tez do donic.


Super, wielkie dzieki Monia Wałesa na pierwszy rzut fajniejszy ale muszę dokładniej zgłebić temat w kazdym razie wszystkie nazwy wędruja do kajecika
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:17, 11 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Irenko sama jestem ciekawa co wyjdzie z tego planowania a bodziszki naprawdę sa super

Ewo cieszę się, pozdrawiam

Ela
no to fajnie że się zgadzamy
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
monitka 21:41, 11 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
ewalm napisał(a)

Właśnie tak chciałam, z obu stron do tawuł Tylko pomiędzy tawułami zostanie luka...


aaa, rozumiem, to może tam posadzić też rozplenicę? Możliwe, że chciałabys tam cos spektakularnego, taki centralny akcent. Tak też można. Tylko ta rabata pod wiśnią jest całkiem niesymetryczna, a ta pod oknem jest symetryczna, a obie rabaty sa blisko siebie i razem widoczne, więc ja bym tej symetryczności nie podkreślałą. Według mnie fajnie wyglądałyby nawiązania. Np. jakby rozplenice przeskoczyły na drugaąstronę ścieżki.
Ale można też pomyśleć nad jakąś niską różą okrywową w tym miejscu.Bo tam bliżej domu za lawendą są i będą róże tak? A jak tam jest szeroko między tawułami ?


Miedzy tawułami rośnie teraz miodunka wiec tak bardzo dużo miejsca nie ma. Rozplenica może być. Ona jest też na samych końcach rabaty koło rozchodników a za lawendą są róże.

Wkleję plan z moją nieudolnie poprowadzoną linią rabat. Nie mam jak teraz zmierzyć więc nie dokońca wiem czy to jest realne odwierciedlenie rabaty z wiśnią.
Chciałabym także zrobić rabaty koło tarasu. Ta po lewej stronie tarasu ma być z rózami (kiedyś o niej pisałysmy) Po prawej stronie tarasu myślałam o posadzeniu kolejnej wiśni może właśnie róże okrywowe i nie wiem co do tego może kocimiętka, bodziszek i na pewno coś zimozielonego.
Niestety na razie musze także zrezygnować z cypelka...muszę zostawić na chwilę obecną wiecej przestrzeni...

____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
nieszka 21:56, 11 lut 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Jak nie masz między tawułami dużo miejsca to moze rozplenica little bunny?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies