Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródkowy chaos u monitki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródkowy chaos u monitki

monitka 21:22, 13 lut 2013


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 3918
Dziewczyny ja niby też ale tu chodziło o krzaki i drzewka. Trochę mi szkoda było ryzykować tym bardziej że jeden pacjent nie przeżył tej skomplikowanej operacji pod koniec wiosny ...
____________________
Monika Bystre Oko ogródkowy chaos u monitki
Gosiniak 21:38, 13 lut 2013


Dołączył: 06 gru 2012
Posty: 4885
Z przesadzaniem to najlepiej wczesną wiosną, później większe ryzyko.
Też mam kilka roślin do przeprowadzi, także sezon niedługo będziemy rozpoczynać, niech ten śnieg tylko zniknie i ziemia rozmarznie i do roboty, nie mogę się już doczekać
____________________
Gosia - igiełkowy ogródeczek - wizytówka
gierczusia 22:37, 13 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
monitka napisał(a)
Dziewczyny ja niby też ale tu chodziło o krzaki i drzewka. Trochę mi szkoda było ryzykować tym bardziej że jeden pacjent nie przeżył tej skomplikowanej operacji pod koniec wiosny ...



Aaaa pacjent zszedł ...
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Magda70 22:40, 13 lut 2013


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ups..szkoda pacjenta
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
ewa004 23:41, 13 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Moniczko ciekawe jak tam nasi pacjenci pod tytułem bukszpan Na nasze szczęście zima była łagodna
____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
ewalm 23:42, 13 lut 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
monitka napisał(a)


Miedzy tawułami rośnie teraz miodunka wiec tak bardzo dużo miejsca nie ma. Rozplenica może być. Ona jest też na samych końcach rabaty koło rozchodników a za lawendą są róże.

Wkleję plan z moją nieudolnie poprowadzoną linią rabat. Nie mam jak teraz zmierzyć więc nie dokońca wiem czy to jest realne odwierciedlenie rabaty z wiśnią.
Chciałabym także zrobić rabaty koło tarasu. Ta po lewej stronie tarasu ma być z rózami (kiedyś o niej pisałysmy) Po prawej stronie tarasu myślałam o posadzeniu kolejnej wiśni może właśnie róże okrywowe i nie wiem co do tego może kocimiętka, bodziszek i na pewno coś zimozielonego.
Niestety na razie musze także zrezygnować z cypelka...muszę zostawić na chwilę obecną wiecej przestrzeni...



Tak, pamiętam że jest przy rozchodnikach - dlatego przyszla mi do głowy. Ale 'Little bunny' jest za mała, nie bedzie jej tam widać. Taka normalna musiałaby się zmieścić.

A to fajny pomysł kolejna wiśnia.

Masz może dzwonek dalmatyński? Mógłby różom towarzyszyć.

A na prawym końcu tej rabaty pod ścianą nie zmieściłaby się jeszcze trzecia tawuła japońska?

Pzy różach okrywowych to bukszpan się narzuca jako zimozielony.

Co do cypelka to on by ładniej wyglądał, jakby był bardziej przygięty a nie taki sterczący, bardziej równoległy do ścieżki przy domu niż prostopadły, bo wtedy z okolic domu:
1. widać go w całej rozciągłości (a teraz widac go od czubka),
2. odcinałby mniejszą "zatoczkę" trawnika, bardziej kameralną,
3. pozostawiałby więcej przestrzeni trawnika w jednym kawałku do użytkowania rekreacyjnego typu gra w piłke itd.

I jeszcze lawendę pod różaneczniikami to może przemyśl. Nie bardzo pasuje, któreś będzie nieszczęśliwe.

Ja bym rabat nie łączyłą, zostawiłabym przejscie na trawnik, chociażby ze względów praktycznych.
____________________
Ogródek na trzy lata
gierczusia 11:13, 14 lut 2013


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Wyrazy szczególnej sympatii zasyłam , w dniu św. Walentego patrona nie tylko miłości ale również przyjaźni
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
zuza12 11:35, 14 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 1920
Wpadam zaznaczyć moja obecność. Wracam do Was pomalutku po długiej nieobecności.
Pozdrawiam
____________________
Mój ogród - lekarstwem na całe zło
ewa004 15:48, 14 lut 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 15264
Monis przybiegłam z Walentynkowym serduszkiem



____________________
Ewa - Co z tym ogródeczkiem począć
Madzenka 19:31, 14 lut 2013


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Coknięcia walentynkowe
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies