Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłorząb dwuklapowy - Ginkgo biloba

Gardenarium 10:43, 09 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No pewnie, mądre podejście i się uluźni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BKosimkArt 12:57, 24 kwi 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Danusiu, czy Miłorząb sprawdzi się przy tarasie na południowej wystawie??
Chciałabym coś posadzić co przysłaniałoby trochę słońce a o Miłorzębie marzę od dawna...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
dzika_roza 22:25, 24 kwi 2018


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
Też jestem ciekawa.
Myślałam o miłorzębie pendula na wystawie południowej.
Jeden w miejscu trochę osłoniętym, drugi na przewiewie. Dadzą radę?
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
gosiacz22 11:40, 03 cze 2018


Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 197
Witam,
Wzdłuż ogrodzenia mam posadzone szmaragdy a przed nimi 7 hortensji Melba Fraise.Przed nimi planuję rozplenicę japońską Hameln i myślałam jeszcze żeby wśród hortensji posadzić może ze 3 miłorzęby Mariken szczepione i tutaj mam pytanie ile od tuj powinnam posadzić miłorzęby i czy lepiej je posadzic bliżej traw czy hortensji. Planuję kupić jak najwyżej szczepione czyli 150-160 bo wyżej szczepione chyba nie występują. Będę wdzięczna za pomoc. I jeszcze ile od hortensji wsadzić rozplenicę Hameln?
____________________
Gosia Raczkujący ogród u Gosi
Elunia 13:52, 21 cze 2018


Dołączył: 08 maj 2017
Posty: 91
W maju kupiłam miłorząb i posadziłam go w dużej donicy, którą umieściłam na tarasie. Niestety ok. 50 % listków tylko się rozwinęło a pozostała to takie "tutki". Nie wiem czy to jakaś choroba czy co? Pomóżcie.
____________________
EluniaDziałka pod lasem
frezja 19:48, 21 cze 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Elunia napisał(a)
W maju kupiłam miłorząb i posadziłam go w dużej donicy, którą umieściłam na tarasie. Niestety ok. 50 % listków tylko się rozwinęło a pozostała to takie "tutki". Nie wiem czy to jakaś choroba czy co? Pomóżcie.


Zaglądnij do tej tutki...może jakaś poczwarka a może po prostu czegoś brakło roślince.
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Piachol 13:49, 11 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 3
Witam, mam problem z moim miłorzębem. Posadzony był kilka lat temu a jego przyrosty roczne są kilkumilimetrowe. Wiosną wypuszcza po kilka listków na gałązkach i to jest wszystko. Jest to mój drugi miłorząb. Pierwszy jest znacznie mniejszy i był kupiony ponad dziesięć lat temu i sprawa jest podobna. Nie wiem czego mu brakuje. Może i gleba nie jest żyzna, ale inne rośliny radzą sobie na niej bardzo dobrze. Czy ktoś spotkał się z takim słabym wzrostem? Na zdjęciu z bliska widać przyrosty kilkuletnie.
szopo 20:58, 11 lip 2018


Dołączył: 04 lip 2018
Posty: 10
Piachol
Miłorzęby to drzewa wolno rosnące, czasami zdarzają się, że przez kilka lat w ogóle nie rosną.
Trudnepoczatki 11:29, 12 lip 2018

Dołączył: 22 lut 2017
Posty: 57
Możecie mi podpowiedzieć kiedy można przesadzić miłorząb. Mam dwa ale rosną nie w tym miejscu. Jak najlepiej to zrobić żeby, roślina nie ucierpiała i się przyjęła.
Piachol 11:57, 12 lip 2018

Dołączył: 11 lip 2018
Posty: 3
szopo napisał(a)
Piachol
Miłorzęby to drzewa wolno rosnące, czasami zdarzają się, że przez kilka lat w ogóle nie rosną.

No cóż, w takim razie jak przeliczyłem to ten na zdjęciach nie rośnie już siódmy rok a drugi mniejszy jakieś dwanaście. Może doczekam się, że choć jeden z nich mnie przerośnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies