Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Gruszka_na_w... 23:15, 05 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Podzielam Twoje zainteresowanie klamociarniami. Ładne zdobycze przywiozłaś.
U mnie też już jesienne klimaty w ogrodzie. Suszę pomidory. Ta odmiana San Marzano, polecana przez Kasię B., rzeczywiście nadaje się do tego wybornie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mira 23:19, 05 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To tyle wieści z mojego ogrodu
a! miałam opowiedzieć o piątkowej wycieczce

tak opowiedzieć bo zdjęć nie robiłam

sama nie wiem bez zdjęć kto to przetrwa

w każdym razie 3 ogrody niczym nie odbiegały od holenderskich, 2 szkółki i jedna klamociarnia

wyjechałam z domu po 7-mej rano z torebeczką na ramieniu a wróciłam o 23
i to musiałam dzwonić po m. bo bym się nie zabrała a ostatni pociąg już dawno odjechał....

do dziś się śmieję i czuję w pełni nasycona ogrodowo

niestety ostatni ogród zwiedzałyśmy przy światłach samochodu, latarki i komórkach - trzeba być powalonym co nie a jak właścicielka z jaką radoscią nam pokazywała rośliny i swoje zakątki

o przemyśleniach z tych cudownych ogrodów - niebawem

pozdrawiam wszystkich
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:23, 05 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Podzielam Twoje zainteresowanie klamociarniami. Ładne zdobycze przywiozłaś.
U mnie też już jesienne klimaty w ogrodzie. Suszę pomidory. Ta odmiana San Marzano, polecana przez Kasię B., rzeczywiście nadaje się do tego wybornie.


Proszę zobacz na pomidora z poprzedniej strony

a tu

nadaje się na zebranie nasion - jest jeden - przywiozłam od Danusi



San Marzano miałam - na suszenie idealne a teraz mam Mama Leone - jakoś tak i te są większe i mają dużo miąszu - zrobię fotkę

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 08:59, 06 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
W telegraficznym skrócie: ten pomidor pęka - może być sucho. Są też jakieś takie choroby pękających pomidorów ale ja bym nie szukała chorób.

Do klona dołożyłabym pomarańczy i fioletów.

Bodziszka zapamiętam.

Ogród Twój jest znakomity, Twoje fantastyczne opowieści również.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 09:58, 06 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
W telegraficznym skrócie: ten pomidor pęka - może być sucho. Są też jakieś takie choroby pękających pomidorów ale ja bym nie szukała chorób.

Do klona dołożyłabym pomarańczy i fioletów.

Bodziszka zapamiętam.

Ogród Twój jest znakomity, Twoje fantastyczne opowieści również.




Fiolety miałam i bardzo zimno było - o pomarańczach nie pomyślałam - dobry pomysł

Ogród dziękuje.

Pomidor nie pęka on jest taki żebrowany - chodzi o górę pomidora - sprawdze dziś


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 10:29, 06 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Czy ten pomidor jest jeden jedyny na krzaku? Bo jeśli tak i taki faktycznie niewyględny, to szkoda dla niego miejsca, więc i bez sensu zbierać nasiona.
Ogród pięknie wygląda, te zakątki od frontu krzaczaste tak fajnie zakomponowane i ognista płonąca.
A co masz w warzywniku? Tęsknię i zazdroszczę Wam w tym roku plonów.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Basilikum 10:40, 06 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
mira napisał(a)

Iza - jestem tylko na chwilkę - sorki - a o jakich relacjach myślisz mam moc zaległych

o tych z Twojego ogrodu na te najbardziej czekam

moj ogrod usycha za tydzien do Pl jedziemy i jak wroce to beda chyba same kikuty

z Maja dobrze moim zdaniem rozegralas, ten rok jest ogrodowo kiepski przez susze, masz teraz czas by wszystko przemyslec, tu i tam ugladzic
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Basilikum 10:45, 06 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
no i jeszcze nie pochalilam rabat, piekne sa, moje niedoscigle marzenie
tez sobie nie wyobrazam ogrodu bez warzywnika. Wlasnie wykopalam ziemniaki, ale mam piekne zbiory same rarytasy
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Margarete 11:22, 06 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
mira napisał(a)



klon jest już brzydki, przypalony i pewnie szybko liście zrzuci - dumam jak złamać te limonkowe kolory - za chwilkę zakwitną tam astry a hortensje się przebarwia


lubię to moje zielone wejście bo zaraz za zakrętem kolorowo i zupełnie inaczej,
mam ogród niespójny i sama nie wiem czy to mi pasuje czy nie - pasuje bo lubię wszystko i co zrobić



Hej Miro
Zaglądam do ciebie rzadko, a jeszcze rzadziej coś piszę....
U mnie klon (palmowy) przypalony też na maxa ale ten rok jest nadzwyczajnie upalny i trudno sie temu dziwic, podonmie hortensje, te w pełnym słoncu u mnie przypala - nie zdążą sie im przebarwic na różowo kwiaty a już brązowieją od tego żaru...cóż taki rok

To zielone wejście o którym piszesz i które pokazujesz jest śliczne. Stwarza taką aurę tajemniczości i niewiadomego które czeka za rogiem, w głębi ogrodu
Pozdrawiam ale nie gorąco, o nie...raczej chłodno na te upały
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mira 13:13, 06 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)
Czy ten pomidor jest jeden jedyny na krzaku? Bo jeśli tak i taki faktycznie niewyględny, to szkoda dla niego miejsca, więc i bez sensu zbierać nasiona.
Ogród pięknie wygląda, te zakątki od frontu krzaczaste tak fajnie zakomponowane i ognista płonąca.
A co masz w warzywniku? Tęsknię i zazdroszczę Wam w tym roku plonów.


Ten pomidor jest na razie jeden taki wypasiony ale jakis oryginał - masz rację szkoda miejsca - zerwę i skosztuję i ocenię.

Jestem ostatnio łasa na komplementy pt. kompozycje - bo to mnie stale uwiera zatem bardzo dziekuję

A ja Ci zazdroszzczę już kolejnego warzywnego sezonu - ja podzieliłam się w skrzyniach moim dobrem z nornicami - czeka mnie wywalanie ze skrzyń ziemi i dawanie siatki na dno - niby wiedziałam ....

W warzywniku teraz mam jarmuż, cebulkę, pietruszkę, pory, buraczki, fasolkę, ogórki, pomidory,bazylię, papryczki ciut kopru, fenkuł, cukinie wszelkie - wszystkiego po troszku mało tak na teraz i to nie na wielką imprezę no ale cieszy jak nie wiem
a! i teraz mam masę aksamitek - no i masę nowych przemyśleń warzywnych co gdzie za rok bo mam więcej kwiatów niż warzyw

jak się cieszę na pogaduchy
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies