Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

sierika 23:57, 09 sie 2018

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Oj tak, stół ma być na odwiedziny miłych ogrodniczek i ogrodników, kawę wypic a jakże, musi też mieścić kilka detali ogrodowych, takich upiększaczy typu lampa, donica z zawartością. Malutki odpada, marzą mi się surowe dechy....
i dach nad głową by mysli nie ulatywały z niej w siną dal. Na szczęscie coś mi się klaruje i mam zaprzyjaźnionego pana stolarza.
____________________
EwaSierika
vita 08:40, 10 sie 2018


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4040
Żałuję bardzo, że mnie ominęło spotkanie, do następnego razu
Z wyprawy przywiozłam kilka gatunków pelargonii, Twoje doświadczenia z ich zimowaniem bardzo mi się przydadzą. Ciekawe miejsce odkryłam przy okazji- uniwersytecki ogród doświadczalny w Lednicach. Małe ogrody tematyczne i kolekcje różnych gatunków roślin. Wszystkie dokładnie opisane i bardzo serdeczny kontakt z pracownikami.
A na wejściu, po lewej, co? Rabata daliowa!

Z pozdrowieniem moja pomyłkowa dalia, ale śliczna



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 09:30, 10 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, do spotkania zapomnę o połowie spraw. Czy ta żółta dalia będzie miała już karpę do dzielenia? Jak się nazywają te 3 (tuje, cyprysoki) ??? fajnie przycięte pod stożkiem również mistrzowsko przyciętym?

eM. bardzo zmotywowany i jest mała demolka. Ja lubię demolki. U kogoś najbardziej.

Ogrody daliowe (tzn. rabaty daliowe słusznych rozmiarów) to w A. widziałam - mistrzowskie. Czas na opisywanie dalii - dobrze przypomniałaś. Bo nie wiem czy w tej suszy jeszcze cokolwiek się utrzyma. Na razie mam dość. Tryskacz chodzi codziennie od 6.00 do 22.00. A i tak widzę, że nie dolewa.

Taki rok.

Do zoba.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mira 09:31, 10 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Oj tak, stół ma być na odwiedziny miłych ogrodniczek i ogrodników, kawę wypic a jakże, musi też mieścić kilka detali ogrodowych, takich upiększaczy typu lampa, donica z zawartością. Malutki odpada, marzą mi się surowe dechy....
i dach nad głową by mysli nie ulatywały z niej w siną dal. Na szczęscie coś mi się klaruje i mam zaprzyjaźnionego pana stolarza.


No ten dach nad głową to też wyzwanie projektowe a pan stolarz - co tu gadać podstawa.

Twoja lokalizacja tego miejsca jest rewelacyjna - jak Ty gości wyprosisz
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:37, 10 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
vita napisał(a)
Żałuję bardzo, że mnie ominęło spotkanie, do następnego razu
Z wyprawy przywiozłam kilka gatunków pelargonii, Twoje doświadczenia z ich zimowaniem bardzo mi się przydadzą. Ciekawe miejsce odkryłam przy okazji- uniwersytecki ogród doświadczalny w Lednicach. Małe ogrody tematyczne i kolekcje różnych gatunków roślin. Wszystkie dokładnie opisane i bardzo serdeczny kontakt z pracownikami.
A na wejściu, po lewej, co? Rabata daliowa!

Z pozdrowieniem moja pomyłkowa dalia, ale śliczna





No my też żałowałyśmy. Dzień był z ukropem i wilgocią a program miałyśmy za mocny i teraz już wiemy że nie przeskoczy się doby.

Pelargonie przywiezione to oczywiście wymagają specjalnej troski a nie zasuszania.
Pokaż te pelargonie proszę bo ciekawość to wiesz ..

Oj widzę żę trzeba będzie pojechać na wycieczkę śladami Vity
stale się dziwuje jakie cudne miejsca są stosunkowo blisko - dobrze że się dzielisz

Ta pomyłkowa dalia cudowna - ja zamówiłam taką jakąś podobna z pokręconymi płatkami ale karpa w ogóle się nie obudziła i wywaliłam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:58, 10 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Mira, do spotkania zapomnę o połowie spraw. Czy ta żółta dalia będzie miała już karpę do dzielenia? Jak się nazywają te 3 (tuje, cyprysoki) ??? fajnie przycięte pod stożkiem również mistrzowsko przyciętym?

eM. bardzo zmotywowany i jest mała demolka. Ja lubię demolki. U kogoś najbardziej.

Ogrody daliowe (tzn. rabaty daliowe słusznych rozmiarów) to w A. widziałam - mistrzowskie. Czas na opisywanie dalii - dobrze przypomniałaś. Bo nie wiem czy w tej suszy jeszcze cokolwiek się utrzyma. Na razie mam dość. Tryskacz chodzi codziennie od 6.00 do 22.00. A i tak widzę, że nie dolewa.

Taki rok.

Do zoba.



A żeby nie zapomnieć miałam się pytać skąd te bale cynowe brać potrzebuję niską

Dalia żółta - która ? te talerze? pogadamy

te jałowce to jałowiec bowling ball - nie znam nazw jałowców ale ta zapamiętałam - nie cięte kilka lat - w koncu ball

tak demolki u kogoś są fajne u siebie też ale jak jest tylko jedna - u mnie huśtawka rozwalona ...i zrobiło się miejsce - jutro ide fotkować dziś z domu nie wychodzę i nie leję - wieczorem zacznę choć deszcz zapowiadają

a u mnie nie wszystkie dalie jeszcze zakwitły a i tak pomieszam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 10:04, 10 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Dużo było rozmów to zostawiam na ten czas kilka fotek dla schłodzenia






Ewa ta?

czy te wielkie

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gabriela 11:29, 10 sie 2018


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
mira napisał(a)


ja pitolę ale odlot jak to wszystko kwitnie - ja mam 40 krzaczuszków - nie wszystkie kwitną i mam niedosyt ale te co kwitną cieszą bardzo


Bo ty poszłaś w jakość, a nie w ilość.

Z drugiej strony - byłam w Żywopłotkach cisowych u Anabell i tu jakość i ilość idą łeb w łeb i zachwycają...
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Radziu2013 11:49, 10 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mircia, jestem Zaglądam cały czas
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
anabuko1 12:02, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
mira napisał(a)


Ja szukam energii gdzie się da


Będę hee to tak jak ja
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies