Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 00:26, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Margarete napisał(a)
No dalie w takim zestawieniu cudnie wyglądają, jakie energetyczne te kolory


Ja szukam energii gdzie się da
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:27, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
właśnie nie spotkałam ogrodu daliowego jeszcze

nie moja ale fajna
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Basilikum 08:49, 09 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
do daliowego ogrodu jade we wrzesniu na wycieczke ciekawa jestem. Mielismy tydzien temu na zwiady tam jechac ale z powodu upalow zrezygnowalismy, zwiady beda pod koniec sierpnia.
Dalii bedzie u mnie wiecej
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Urszulla 09:24, 09 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
mira napisał(a)


Ula tą aralią mnie zaintrygowałaś.

Kukliki kwitną wtedy jak seledynów nie ma - teraz rozchodniki i limki - musze dosadzić zawilcy.

A w sprawie stipy tez mam takie same myślenie tylko że ja wysiałam 1 paczkę i na pewno wysieję więcej.


Miło mi że wpadłaś nie na 5 min. dzięki za bratni wpis.

Czytam co tam w myślach Ci siedzi Zawilce w tym roku od sąsiadów brałam i sadzonki mam w dużych ilościach, wyrwać zawsze można. A mam je pod hortensjami bukietowymi i teraz doszły pod brzozę. Właśnie w połączeniu z turzycą palmową. A 2-letnia kępka zaczęła mi kwitnąć znowu. To tyle w sprawie roz2iązań ograniczania niektórych prac ogrodowych

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 10:01, 09 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81976
Daliowy ogród....hmmmm, ale, że tylko z dalii? Jak dla mnie odpada bo co do lata, gdzie jakaś wiosna jak wtedy tyle kwitnie. Tylko daliowy to raczej nuda dla mnie.....
Kocham te rośliny, ale raczej za to, że długo kwitną bo od lata doi zimy,brak zapachu to spory mankament, za to duża różnorodność. ale tak samych dalii to bym mieć nie chciała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 10:27, 09 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Sylwia dokladnie nie wiem, w opisie wycieczki jest, ze maja 600 dalii w 300 odmianach
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
mira 22:21, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
do daliowego ogrodu jade we wrzesniu na wycieczke ciekawa jestem. Mielismy tydzien temu na zwiady tam jechac ale z powodu upalow zrezygnowalismy, zwiady beda pod koniec sierpnia.
Dalii bedzie u mnie wiecej


No nie wycieczka a do tego zwiady - to tam na pewno będzie można kupować dalie - to też prześledź proszę
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:23, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)


Miło mi że wpadłaś nie na 5 min. dzięki za bratni wpis.

Czytam co tam w myślach Ci siedzi Zawilce w tym roku od sąsiadów brałam i sadzonki mam w dużych ilościach, wyrwać zawsze można. A mam je pod hortensjami bukietowymi i teraz doszły pod brzozę. Właśnie w połączeniu z turzycą palmową. A 2-letnia kępka zaczęła mi kwitnąć znowu. To tyle w sprawie roz2iązań ograniczania niektórych prac ogrodowych



Hmmmm...no nie wiem jak Ci te zawilce pod brzozą rosną może ciut dalej albo podlewasz intensywnie a może brzoza mała


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:25, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Daliowy ogród....hmmmm, ale, że tylko z dalii? Jak dla mnie odpada bo co do lata, gdzie jakaś wiosna jak wtedy tyle kwitnie. Tylko daliowy to raczej nuda dla mnie.....
Kocham te rośliny, ale raczej za to, że długo kwitną bo od lata doi zimy,brak zapachu to spory mankament, za to duża różnorodność. ale tak samych dalii to bym mieć nie chciała


Chyba nie tylko część bo ogród z samymi daliami to już albo kolekcja albo produkcja - może część.
Masz rację ogród musi mieć różnorodność -
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:26, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
Sylwia dokladnie nie wiem, w opisie wycieczki jest, ze maja 600 dalii w 300 odmianach


ja pitolę ale odlot jak to wszystko kwitnie - ja mam 40 krzaczuszków - nie wszystkie kwitną i mam niedosyt ale te co kwitną cieszą bardzo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies