Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Basilikum 21:34, 06 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
tak sobie mysle, po rozmowie z Toba o daliach i pomylkach, ze powinno sie je w pierwszym roku sadzic na przechowalniku, rozsadniku czy jak to sie tam nazywac moze, by sprawdzic wyglad, wysokosc i kolor. Dopiero w drugim sezonie na miejsce stale sadzic. Ja na pewno wiosna kupie jakies nowe dalie, zakochalam sie w nich a te Twoje ostatnie fotki to cud malina
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
paniprzyroda 00:50, 07 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Klamoty zawsze nas skuszą Dalie cudne, nasyciłam oczy, mnie trafiła się biała maleńka zegarkowa
____________________
Dwa ogrody
Margarete 12:25, 07 sie 2018


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
No dalie w takim zestawieniu cudnie wyglądają, jakie energetyczne te kolory
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
mira 00:04, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Urszulla napisał(a)
Wyzwanie na przyszły sezon masz wielkie i bardzo motywujące a wejście zielone fajnie rozjaśnią rośliny o seledynowych kolorach np. U mnie tą rolę super spełnia turzyca palmowa i turzyca sztywna elata, ostatnio eksperymentalnie aralia sercowata sun king tylko tę ślimaki lubią a kwiatuszki drobne też mogłyby być. Pszczółka pisze o pomarańczu -a kukliki?

Ciągle szukamy ulepszeń i rozwiązań. Ja na przykład żałuję że wiosną wysiałam tylko 2 paczki stipy. Człowiek się ciągle uczy i ciągle te same błędy popełnia.

Dodatki ogrodowe zawsze kuszą, poidełek nigdy dosyć


Ula tą aralią mnie zaintrygowałaś.

Kukliki kwitną wtedy jak seledynów nie ma - teraz rozchodniki i limki - musze dosadzić zawilcy.

A w sprawie stipy tez mam takie same myślenie tylko że ja wysiałam 1 paczkę i na pewno wysieję więcej.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:09, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Alicja169 napisał(a)


O jakich klamotach mówicie? Wkrótce będę przez 3 tygodnie w sanatorium w Iwoniczu, w wolne dni od zabiegów trzeba bedzie zwiedzić okolice Może jakieś ciekawostki ogrodowe w tym rejonie są? Podziel się, proszę (może na priv), Dębica chyba jakieś 50 km od Iwonicza. Pozdrawiam


Alicjo klamoty w Dębicy lubi odwiedzać Katka i ja tez miałam w planie ale wylądowałam pod Tarnobrzegiem. Niestety okolic Iwonicza nie znam byłam w Rymanowie kiedyś ale służbowo i widziałam że tam cudnie jest.
Na pewno będą wycieczki więc rozglądaj się po ogłoszeniach.
Z Iwonicza jest Zbyszek i to będzie kopalnia wiedzy

https://www.ogrodowisko.pl/watek/35-nasz-przydomowy-ogrodek?page=1022#post_7

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:13, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Alicja169 napisał(a)
Mira, ogród prezentuje się super, ale ciągoty do zmian rozumiem Po trzech latach na Ogrodowisku też najchętniej zaorałabym swoj i zaczęła od nowa, ale chyba nie dam rady takiej ilości roslin przekopać i umieścić na nowo. Będę podglądać twoje wrześniowe zmagania, może mnie to zmotywuje?


No.... już się dzieje m. wyciął kawałek żywopłotu z tawuły - jakiś koszmar mam w ogrodzie
jak już coś wyrośnięte i źle wygląda trzeba albo wyciąć albo odmłodzić ale taki stan przetrwać trudno
mam plan podziałać we wrześniu ale jak będzie pogoda? w ub roku było wstrętnie i nic we wrześniu nie zrobiłam

a! słyszałam że jak w sierpniu upały to październik biały.....

pojedziesz przez Tarnów?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:17, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sierika napisał(a)
Dalie cudne, ogniste mocno a ile przemysleń o pracach jesiennych, ja już dzisiaj zabrałam się za plewienie i wyrywanie chabazi, podpieranie lądujących bylin i.....czasu brakło a wilgoć mnie oblepiła, paskudna wilgoć.
Zdobycze wyszorowane prezentują się świetnie, czy zebrać nasionka z moich pomidorków?
A, byłabym zapomniała, rób fotki stołom ogrodowym na wyjeździe, drewnianym.


Tak tak proszę o nasionka pomidorów , fotki masz jak w banku. A do czego ma służyć ten stół bo nie pytałam tak od parady czy na kawę naprawdę
chyba ot tak, a nie chcesz takiego co zioła w nim rosną albo warzywa?

o takie


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:20, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gabriela napisał(a)


Istne cuda, dziś zakwitła mi jedna z nowych i na pewno takiej nie kupiłam, bo jest cyklamenowa, więc nie pasuje na ognistej.


No to jak Ci nie pasuje to ja ją oczywiście adoptuję

w oczekiwaniu na Twoją szklarnie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:24, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Basilikum napisał(a)
tak sobie mysle, po rozmowie z Toba o daliach i pomylkach, ze powinno sie je w pierwszym roku sadzic na przechowalniku, rozsadniku czy jak to sie tam nazywac moze, by sprawdzic wyglad, wysokosc i kolor. Dopiero w drugim sezonie na miejsce stale sadzic. Ja na pewno wiosna kupie jakies nowe dalie, zakochalam sie w nich a te Twoje ostatnie fotki to cud malina


Dale jak nic będą pasowały do Twoich rabat.
Z tym przechowalnikiem to pomysł nie do końca dobry -karpy dalii muszą urosnąć i w pierwszym roku nie zawsze mają wysokość docelową oczywiście kwiatek poznasz kolor i kształt.
W ogrodach pokazowych to co innego bo jak rabata czerwona to muszą być takie jak zaprojektowano - u mnie wszystko wejdzie - jak kolor nie pasuje to siup do wazonu - ale co tam.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:25, 09 sie 2018


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
paniprzyroda napisał(a)
Klamoty zawsze nas skuszą Dalie cudne, nasyciłam oczy, mnie trafiła się biała maleńka zegarkowa


ja nie rozróżniam popmponowych od zegarowych - dobre te zegarkowe? to nie takie wiotkie?
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies