Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

anabuko1 12:05, 10 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
mira napisał(a)
właśnie nie spotkałam ogrodu daliowego jeszcze

nie moja ale fajna

Piękna dalia. Ja też je lubię i rzecz jasna ,że trochę ich mam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
sylwia_slomc... 13:36, 10 sie 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Basilikum napisał(a)
Sylwia dokladnie nie wiem, w opisie wycieczki jest, ze maja 600 dalii w 300 odmianach

Matko i córko, weź to wiosną posadź, a jesienią wykop, ale jak kwitną to obłęd w oczach i chęć posiadania choć kilku murowane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 14:53, 10 sie 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
mira napisał(a)


Hmmmm...no nie wiem jak Ci te zawilce pod brzozą rosną może ciut dalej albo podlewasz intensywnie a może brzoza mała




Narazie brzoza młoda, zawilce w sadzonkach. Przez większość roku to dość mokry kawałek więc powinno jakoś rosnąć. Wszystko się okaże za rok, dwa.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Anabell 16:52, 10 sie 2018


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mira!
Wita pokazała białą pokręconą dalię z pomyłki. ja mam taka samą też z pomyłki, w pierwszym roku nie podobała mi się, bo ciągle negatywnie nastawiona jestem na pomyłki.
Teraz zachwycam się nią, jest średniej wysokości, kwiat lekki, nie wychyla się.

Drugą też mam z pomyłki, też ładna tej samej wysokości.

i w taki sposób poszerza mi ilość karp.


e Ewa o które żółte pytata ogromniasta dekoracyjna Kelwin Floodlight to bardzo kapryśna, zupełnie nie dorastają bulwy i za skarby świata nie mogę jej nigdy podzielić. Już nie raz straciłam zupełnie, podzieliłam na dwie i żadnej nie było.
Kupowałam nową. ona ma kłącza okrągłe kartofelki.

Wszystkie inne żółte dobrze się dzielą.
to ci zaśmieciłam
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Radziu2013 23:40, 10 sie 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Mircia, z nasion od ciebie mam taką roślinkę...

Pamiętasz może nazwę?
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
paniprzyroda 01:12, 11 sie 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
mira napisał(a)


ja nie rozróżniam popmponowych od zegarowych - dobre te zegarkowe? to nie takie wiotkie?


To określenie podobało mi się w ubiegłym sezonie daliowym u Anabel - Hani, a podała je Gobasia to pomponowe, ale z tych małych, mam Rocco i Snowflake i zdaje się jakąś pomarańczową, teraz u mnie jednak odpoczywają po pierwszym rzucie, mus je jutro zasilić bo pokropiło.
____________________
Dwa ogrody
anka_ 11:43, 16 sie 2018


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Miro owocują Twoje Golden Hornet?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Basilikum 08:47, 20 sie 2018


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mira prosze o rade
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=204#post_8
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 11:23, 06 wrz 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brakuje Ciebie, cydr wykręcasz? Boziu, niech mi ktoś pomoże i poda jakiś sprawdzony sposób na przerabianie spadów jabłkowych na sok, a jeszcze lepiej cydr. Jadę do kraju południowego i mam plan nabyć prasę do miażdżenia, co dalej?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 12:07, 06 wrz 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Pszczelarnia napisał(a)
Brakuje Ciebie, cydr wykręcasz? Boziu, niech mi ktoś pomoże i poda jakiś sprawdzony sposób na przerabianie spadów jabłkowych na sok, a jeszcze lepiej cydr. Jadę do kraju południowego i mam plan nabyć prasę do miażdżenia, co dalej?

Ewcia soki robiłam tylko na świeżo do picia w sokowirówce. robiłam kiedyś przy obfitości papierówek kompoty w słoje, ale cydru nigdy....
tu coś znalazłam
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/przydatne-w-kuchni/cydr-jablkowy-co-jest-i-jak-go-zrobic-przepisy-na-cydr_42025.html
https://zielonyzagonek.pl/jak-zrobic-cydr-ziola/
https://magicznyskladnik.pl/2013/03/narodowe-zloto-polski-cydr-jablkowy/

Sorry Mireczko, że u Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies