Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

jotka 09:16, 29 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Mireczko, Taka zimę jak pokazujesz to lubię A u mnie breja pod nogami i deszcz na głowę I ta wszędobylska wilgoć wciskająca się każda szparką , brrr
Pantera ma piękne futro

Już wiem jaki mam dla Ciebie kwiatek na 26-go (podejrzałam)
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Celina 09:22, 29 sty 2013

Dołączył: 21 lut 2012
Posty: 4816
mira napisał(a)
gdyby ktoś miał pomysł co dołożyć do tych paproci to prosze o inspirace - bardzo proszę !!!!!!!,

A może parzydło? mam u siebie dokładnie tak;Parzydło, paprocie , a przed nimi konwalie. Zagospodarowałam tak kąt w zupełnym cieniu
Pozdrawiam
____________________
Celina - Moje poletko
jotka 09:41, 29 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
świetny pomysł z tym parzydłem Ciekawe, czy moje pokaże się na wiosnę???
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Mala_Mi 10:35, 29 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Świecznice mogłyby być, ale one potrzebują wilgoci.... ale ładnie by się wyróżniały i rozświetlały zakątek
Ja mam języczki przed choinkami... druga połowa lata jest kolorowa...a są na tyle wysokie, że im paprocie nie straszne.. też lubią wilgoć, ale jak widzę, że więdną to dostają wiadro wody i od razu się prostują ..... no i zaschnięte kwiatostany są ozdobą zimą
I tojady..... tylko to jest trujące....

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 12:26, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jolu chyba pęknę z ciekawości - ale do urodzin mi nie prędko więc poczekam sobie

Celinko ja mam parzydło i to w pobliżu i nie wpadłam na to - a masz zdjęcie tych parzydeł z paprociami - to prosze wstaw mi tu

Ania tojady odpadaja bo trujące, o świecznicy też myslałam ale w inne miejsce i z ciemnymi liśćmi chcę upolować - słyszałam że nieciekawie pachnie - ktoś potwierdza?

ale języczki to do rozważenia - masz zdjęcie ? to proszę wstaw
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 12:50, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
a skoro ogłosiłam w mojej szufladce ogrodowej w głowie że koniec zimy to koniec - ha!

i byłam w ogrodniczym - żartów nie ma więc zakładam zeszyt i spisuję wydatki żeby to okiełznać - zobaczymy w maju czy jak zwykle wywalę zeszyt żeby mnie nie drażnił

ale mam

kupiłam bulwy co prawda kwiatki parapetowe domowe takie babcine - w ub roku pierwszy raz eksperymentowałam i sa świetne
wiec ma gloxinię Prince Albert i Tigrina Blue jeszcze doczytam co z sadzeniem i w pierwszych dniach lutego wysadzę - kwitnie dopiero w maju ale już od lutego cieszy kiełkowanie i wzrost liści a potem jest po prostu ladna

potem moje trofea obfocę i wstawię bo mam też nasiona i szklarenkę do wysiewu na parapet

pozdrawiam wszystkich

9 marca 2008


a to 29 marca 2011 czyli za 2 m-ce


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 12:54, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i jeszcze krokusy i ciemiernik wg tego co za 2 m-ce , to prawie już Swięta Wielkanocne będą



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jotka 13:01, 29 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Mira, życzę abyś w maju po zajrzeniu w zeszyt powiedziała: warto było
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mira 13:07, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
jotka napisał(a)
Mira, życzę abyś w maju po zajrzeniu w zeszyt powiedziała: warto było


dzięki za życzenia - mam nadzieję że tak będzie - ale chodzi o to że w maju tak naprawdę mozna kupić lepszy towar , okazały myslę o bylinach i iglakach , a tu na wiosnę jak się kupuje to nasiona to nawozy to jakąs łapatkę czy doniczke, korę , ziemię i.t.d to do maja prawie budżet roczny mozna zrealizować -
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:42, 29 sty 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
a skoro ogłosiłam w mojej szufladce ogrodowej w głowie że koniec zimy to koniec - ha!

i byłam w ogrodniczym - żartów nie ma więc zakładam zeszyt i spisuję wydatki żeby to okiełznać - zobaczymy w maju czy jak zwykle wywalę zeszyt żeby mnie nie drażnił



i ja mam taki zeszyt do notatek ogrodowych .... o, pokażę .....
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies