Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

EPODLAS 22:26, 27 sty 2013


Dołączył: 03 lis 2011
Posty: 5549
Miro, mnie też się podoba twój wiąz. A mszyce to go na wiosnę trapią, czy cały rok? Wygląda imponująco.
____________________
Mój ogród
Mala_Mi 13:54, 28 sty 2013


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Mira... siejesz werbenę do doniczek??? Czy do gruntu???? Ja dopiero przymierzam się do zakupu nasionek.. stronki ze sklepami od tygodnia na pulpicie siedzą.. Gdzieś już pisano o uprawie werbeny, ale ja, jak ja.. wszystko pomieszałam... Nasiona muszą być schładzane???
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
mira 15:40, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
asc napisał(a)
Mira... siejesz werbenę do doniczek??? Czy do gruntu???? Ja dopiero przymierzam się do zakupu nasionek.. stronki ze sklepami od tygodnia na pulpicie siedzą.. Gdzieś już pisano o uprawie werbeny, ale ja, jak ja.. wszystko pomieszałam... Nasiona muszą być schładzane???



Ania mam zamiar do doniczek - gdzies czytałam że jak wczesnie posieję to jeszcze w tym roku zakwitnie - długo wschodzi, tez czytałam że można schładzać ale i nie więc nie schładzam, ziemię kupiłam, a nasiona od Gabrysi wyłudziłam - może jeszcze Danusia ma.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
jotka 15:45, 28 sty 2013


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Podglądam Twoje przemyślenia i też powinnam już coś zaplanować, zadziałać, ale ... może jak ta biała kołderka całkowicie zniknie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
mira 23:23, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Celina napisał(a)

Ja nie kupuję nasion, brak mi do tego cierpliwości
Pozdrawiam ciepło.


Też tak mam!
pozdrówka


ale się uśmiałam - chyba Ania zdanie zmieniła
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:27, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
EPODLAS napisał(a)
Miro, mnie też się podoba twój wiąz. A mszyce to go na wiosnę trapią, czy cały rok? Wygląda imponująco.


Bożenko trapi go choc co ale to jest tak jak z chorowitym dzieckiem - stale doglądasz i ciszysz się tymi dobrymi chwilami - mam cierpliwośc bo to jedyny wiąz jaki mam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:53, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
witam wieczorową porą
i coś jeszcze z zimy wstawie - ale po raz ostatni - tak postanowiłam
ostatnie dni z tymi lodowymi kołderkami były tak niesamowite, że to trzeba było uwicznić

pęcherznica


kawałek wiąza


duże pączki kaliny angielskiej - mam nadzieję że w tym roku mi zakwitnie jak śnieg z dachu jej całkiem nie załatwi



no i przedtem


i jak powiadają potem








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:56, 28 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i troche z dalsza


i jeszcze ptaszek z dziś - kura bażantowa prawie pod oknem



i pantera zimowa co straszy mi to co fruwa i udaje strasznie groźne zwierzę



____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:08, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
i w tym momencie ogłaszam koniec zimy w mojej głowie ogrodniczej
oczywiście mam kilka jeszcze szufladek w glowie i w tej narciarskiej to jest potrzeba śniegu ale i tej ogrodniczej też nich leży i otula bo tak i ładniej i bezpieczniej - w końcu

idzie luty kuj buty !

ale luty to już pierwsze sianie, kupowanie nasion i naiwne wybieranie czego to się nie posadzi,
a potem zostaje

ale ja wysieję już werbenę i chybanie za wcześnie ? - bo taka mi się marzy



a w pierwszym planie dalej zastanawiam się co dac pod sosny
zdjęcie zimowe ale to w celach poglądowych



więc tu jest sporo paproci, miały być rh ale nie dam bo igły lcecą mocno i to dobrze by nie wyglądało, trzeba też grabić raz w roku - więc paprocie to baza a do tego dodałam liliowca, powtykam martagony, sa tam też funkie i to chyba tyle , a z przodu będzie ławka z cienkiej deski na krążkach z pnia


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 00:13, 29 sty 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
gdyby ktoś miał pomysł co dołożyć do tych paproci to prosze o inspirace - bardzo proszę !!!!!!!,
myślałam też o naparstnicach ale chyba nie,
paprocie są dośc wysokie i jak wsadzilam tawułki to je widać nie było - może upoluję tawułki wysokie to by to było dobre -

mam też plan gasić swoje zapędy zakupowe i ograniczac się =stosując jakąś zasadę z dekalogu Danusi żeby nie za wiele gatunków
no to planować można - tylko żeby konsekwencja była - a to już inna całkiem zasada dekalogu

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies