Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Anda 09:22, 21 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33619
mira napisał(a)


No ...

Dobrze że jesteś,
wczoraj przycinałam róże i obejmowałam myślami wszystkie różofile czy jak tam zwał

Skoro forsycja już ma kolor - niby spoko można czekać
za to róże jeszcze tak nie były o tej porze pobudzone

ma problem ciąć to pod tym rozgałęzieniem czy nie ma takiej potrzeby



to to chyba trzeba wyciąć nisko co?


Niby mało cięcia róż, a się głowiłam
najpierw zgodnie z zasadami przemrożone, ciękie, krzyżujące się, wycinałam stare drewno i trochę skracałam
niektóre wielkokwiatowe nie wiem czy nie za wysoko zostawiłam a znów historyczne może ciut za nisko - zawsze cięcie róż mnie irytuje

teraz kopczyki rozwalić pozostało i podlać mocno no i nawożenie ale z tym się tak nie spieszę bardziej chyba z podlaniem


Wytnij wszystko, co ma zmiany na korze aż do zdrowej tkanki. To widać w przekroju. Młode gałązki powinny być zielone, stare bardziej szare. Lepiej wyciąć za dużo niż za mało
Wielkokwiatowe możesz spokojnie dociąć na wysokość trzech oczek
Kopczyków jeszcze nie rozwalaj. Jeśli przyjdą jeszcze jakieś przymrozki, a róże po cięciu ruszą i zmrozi młode przyrosty, to te pod kopczykiem będą jako rezerwa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mira 09:33, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)

Czyli już, mus specjalnie zerknąć... Bo jakoś przypadkiem mi w oko nie wpadły.


Łucja mus to teraz codziennie obchód robić bo co ma startować to startuje i można się nie zdążyć nacieszyć, no chyba że masz dojazd na działkę to juz inna sprawa - a wtedy bukieciki musowo

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:37, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja w warzywniku ruszam w kwietniu taki jest plan. Wcześniej nie uprawiam, żeby mieć ziemię pulchniutką świeżo ruszoną


Sylwia ja się zbieram zwykle wcześniej bo mi to schodzi a ponadto zaczynam sianie od tych zimniejszych.
Wczoraj na grządkach ziemnych jak ciut rozgrzebałam napotkałam tam sporo pracujących dżdżownic - pozdrowiłam je i zakopałam a w kwietniu z warzywnika nie wychodzę oby tylko aura na to pozwoliła i inne sprawy.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
tulucy 09:39, 21 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Już zajrzałam, nie zdzierżyłam pod suchelcami puszczają młode, ale pstynki malusie dopiero. Ale som

Ja mam jeszcze zakaz ogrodowania przez tydzień. Od rehabilitanta
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
mira 09:40, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)
Piekne! Artystyczne! Pełne romantyzmu... Ale mi niestety serce krwawi... Rzadko zrywam kwiaty z ogrodu, bo zawsze mi ich żal


A ja zrywam i przytulam i zabieram do domu i stawiam przed oczami gdzie tam.
Oczywiście jak jest kwiatków co najmniej trzy to zrywam jeden .
Czasem tez kupuję na rynku ale zwykle takie jakich nie mam.
Ponadto uwielbiam robić bukieciki i je dawać innym - zwłaszcza jak sprawiają radość.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:41, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
anbu napisał(a)
Miro pięknie u Ciebie
Niebieskie donice mnie zachwyciły


Dziękuję bardzo i pozdrawiam w ten wspaniały dzień
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:43, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Katkak napisał(a)
Uwielbiam ren Twój warzywni. Tyyyle masz miejsca. Moj jeszcze nie powstał, ale już za chwileczkę, już za momencik. I to dzięki Tobie Miruś, zasiałaś taką myśl w moim chłopie, chwilę to trwało, ale na szczęście dojrzał do rematu. Musisz stanowczo częściej nas odwiedzać.


O rany rumienię się, to czekam na Twój warzywnik i już się ciesze razem z Tobą.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:45, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)
Już zajrzałam, nie zdzierżyłam pod suchelcami puszczają młode, ale pstynki malusie dopiero. Ale som

Ja mam jeszcze zakaz ogrodowania przez tydzień. Od rehabilitanta


Jak som to i będą - może moje starsze to pewnie inaczej albo u mnie cieplej, moje maja wystawę bardzo słoneczną.Nie mam do nich cierpliwości jak w tym roku nie zakwitną - o! muszę im to powiedzieć.

Jak masz zakaz to mus się słuchać - jest jeszcze bardzo wcześnie w ub roku ogród był u mnie pod śniegiem.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 09:50, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)


Wytnij wszystko, co ma zmiany na korze aż do zdrowej tkanki. To widać w przekroju. Młode gałązki powinny być zielone, stare bardziej szare. Lepiej wyciąć za dużo niż za mało
Wielkokwiatowe możesz spokojnie dociąć na wysokość trzech oczek
Kopczyków jeszcze nie rozwalaj. Jeśli przyjdą jeszcze jakieś przymrozki, a róże po cięciu ruszą i zmrozi młode przyrosty, to te pod kopczykiem będą jako rezerwa.


Bardzo Ci dziękuję - to cenne informacje, ja zwykle robię dwa cięcia, drugie to kosmetyka po tym pierwszym czyli wycinam to co było żal .
Super informacja o kopczykach bo nie wiedziałam co z nimi choć to jeszcze nie priorytet - jest co robić.

Jak się wreszcie zbiorę to napisze o Rosarium Europa - dopiero tam zobaczysz kopczyki i to w czerwcu .

A tymczasem dzisiaj wieczorem postaram się poświętować na O. bo to już ileś tam lat mija jak założyłam wątek. Czas na i co dalej......
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
tulucy 09:51, 21 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Właśnie tym się pocieszam, że rok temu dopiero w kwietniu działałam, co prawda hurtem wszystko trzeba było, sprzątanie i cięcie. W tym tak sobie planowałam wcześniej sprzątanie, później cięcie... I guzik...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies