Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 21:57, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Anda napisał(a)
Zbierz sie zbierz i zrób relacje z Sangerhausen Nie mogę sie doczekać
I czekam tez na świętowanie O. i pisanie o tym co dalej


No ciężko się coś ostatnio zebrać ale to zrobię.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:14, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Kochani !

to już siedem lat !!!!

21 marca 2012 po miesiącu podglądania założyłam wątek i tak m.in napisałam


"A wszędzie – serdeczni i całkowicie zauroczeni światem roślin ludzie.

Ogrodowisko to świetnie brzmiąca orkiestra, która gra wspaniale w harmonii z naturą.
I nie może być inaczej, bo Dyrygent jest wyjątkowy - Ogrodnik niestandardowy.
Słyszy każdego szept, reaguje na każde pytanie, proponuje kierunek na indywidualnym planie.

Danusiu ! - oby Twój zapał, chęć dzielenia się wiedzą, tryskająca energia i czas - czas dla Ogrodowiska był nieprzemijający jak uroda angielskich ogrodów

Ja też chcę grać w tej orkiestrze – więc proszę o przyjęcie "


I to się nie zmieniło chociaż minęło siedem lat a w ogrodzie siedem lat to dużo a na forum ogrodowym to prawie wieki

Bardzo dziękuję za te lata wszystkim którzy chcą ze mną dzielić ogrodową pasję.

Ile to przez ta lata padło porad, opinii o roślinach, różnych ciekawych miejscach do zwiedzania ale i kupowania roślin.
Ile poznałam wspaniałych ogrodniczek i ogrodników a ile zwiedziłam ogrodów -
to jest mój bagaż nabytych tu doświadczeń, radości i wspaniałych ogrodniczych emocji.
Za to wszystko bardzo dziękuję - nie wymieniam nikogo bo wiem, że jak czytacie to sami wiecie że o Was myślę.

Danusiu - stworzyłaś razem z Roninem świetne miejsce w sieci gdzie kumuluje się brać ogrodnicza.

Tak jak napisałam na pierwszej stronie - niech Twoja energia się nie wyczerpuje a nowe założenie ogrodowe jakie tworzycie niech da wiele wiele radości i Wam ale i także nam śledzącym powstawanie nowego ogrodu.
Za te wszystkie lata po prostu dziękuję.


To było wprowadzenie .
Teraz będę wspominać każdy rok
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:23, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak trafiłam na Ogrodowisko.

Był mroźny luty 2012 a ja leżałam zasmarkana, chora na zwolnieniu lekarskim i cierpiałam z nudów .

Pomyślałam, że nic tak mi nie umili czasu jak myślenie o własnym ogrodzie,
o planach na nowy sezon.
Tak więc pomyślałam, że wreszcie muszę ławkę tekową kupić.

No i jedno kliknięcie a ja już czytam o ogrodach angielskich Danusi artykuły. Cały dzień czytałam relacje art, za art. a potem weszłam na wątek a potem się zorientowałam że ta Danusia to jest ta babka co to widziałam w Mai w ogrodzie co sadziła do doniczek kompozycje w jakimś super ogrodzie .

Oooooo sobie myślę to muszę rozeznać temat lepiej. No i tak zleciało mi przyjemnie chorobowe

W kwietniu ławka przyjechała



Reasumując poszło o ławkę.

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:32, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Jak załatwiłam temat ławki , pojawiły się nowe.

Od lat marzyłam o tym aby odwiedzić angielskie ogrody. Nawet byłam w kontakcie z Kasią B. i pewnie bym się wcześniej z Danusią spotkała ale nie wyszło.
A ponieważ Danusia napisała wiele art. o angielskich ogrodach to je po prostu czytałam.
Danusiu - dzięki, dzięki, dzięki Ci za to.

Potem wciągnęły mnie wątki gdzie wymieniane były wszelkie informacje.

Do tego wszystkiego interesowały mnie media społecznościowe a tu miałam jak na dłoni możliwość sprawdzenia jak wygląda działanie takiego miejsca w sieci.

Tak więc odważnie wpisywałam się tu i tam. Szybko się zorientowałam że to tak głupio jak się nie ma swojego wątku i to jakby nie fair w stosunku do innych osób.

Postanowiłam, że założę swój wątek i tak zrobiłam.

Marzec 2012 - moje zakupy




Wtedy Danusia miała jeszcze sklep więc jak zobaczyłam domki dla owadów to zaraz zamówiłam - mam do dziś


no tylko kocura ogrodnika już nie ma


____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 22:44, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Bratki zawsze były - maj 2012


Pierwszą osoba na forum jaką poznałam była Mała Mi - pierwsza wpisała się na wątku, a także zaprosiła mnie do siebie i w czerwcu byłam u Ani.
Pamiętam że skalniak zrobił na mnie mega wrażenie no i piwonie które wtedy kwitły.

Dostałam koszyk naparstnic.

ten krajobraz za siatką jest nieaktualny jak i te łany wierzbówki.


kochamy się od dawna

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:48, 21 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82007
Mireczko gratuluję dobrej decyzji podjętej o zapisaniu się na forum przed 7 laty Jesteś wyjątkową osobą, pełną ciepła i poczucia humoru i ubogacasz to forum nie tylko pieknymi fotorelacjami z ogrodu własnego i ogrodów Europy, pokazując nam miejsca gdzi enie każdemu będzie dane być i zobaczyć, ale przede wszystkim własną osobą i charakterem A styl pisania masz taki, że łykam dosłowniewszystko co napiszesz
Cieszę się, że mogłam Cię poznać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
mira 22:52, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
26 wrzesień 2012
pompa była i begonie na bogato hehe

18 listopad 2012
przygotowania do zimy - miała już agapanta

zrobiła się zima

a na czas zimy co jest najlepsze ? Ogrodowisko

Zginęły mi zdjęcia ale przecież w lipcu 2012 było wielkie spotkanie ogrodowiska u Małej Mi - sama nie wierzyłam że mogę tam być.

Do Rzeszowa pojechałam z Riche i Marzenką - oboje cudowne ogrody w różnych stylach - ach dane mi było je widzieć i to kilak razy.

No ale na parkingu pod basenem spotkaliśmy się pierwszy raz i mało co byśmy Rzeszowa nie przejechali tak paplaliśmy całą drogę .

No co U Ani się działo - to już inna bajka
Ania ma dokumnetację tu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1425-spotkanie-w-ogrodzie-asc-w-rzeszowie-sierpien-2012
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:13, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rok 2013 był dla mnie ogrodowo ważny - a najważniejsze było to, że miałam w planie wyjazd do Anglii i pojechałam.

No ale w jakim towarzystwie - Ogrodowiskowym - tego nie mogłam sobie nawet wyśnić.
Danusia z Witkiem, Irenka, Gabrysia, Pszczółka z emami, Dzidka, Jasia.
Byłam w ekstazie choć nic absolutnie nie zażywałam jedynie na początek za przykładem koleżanek pimsa próbowałam



Pierwszy dzień to były targi/wystawa ogrodnicza eh..to się targi nazywa fakt że to był czerwiec
ale
rojniki wpadły mi w oko

o tym ulu z sadzawką marzę do dzisiaj

taka szklarenkę mam w głowie

a ta pelargonia mnie oczarowała - ale nigdy u nas takich nie widziałam

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:30, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Wrażenia jakie przywiozłam z Anglii kumulowały się wokół kompostownika i uprawy ziemi - aż sama się dziwiłam sobie.
Wcale nie miałam ochoty po przyjeździe zaorać ogrodu a jedynie powiększyć kompostownik.

W Anglii poznałam Izę Tamaryszka /dzisiaj pisze świetnego bloga/- siedziałyśmy razem w autokarze i po każdym ogrodzie omawiałyśmy go i wymieniałyśmy wrażenia.

To troszkę obrazków ze szklarni - bardzo mnie zaintrygowały bo u nas w szklarniach tylko pomidory




Poza kompostem, szklarniami największe wrażenie na mnie zrobiły drzewa - gigantyczne.


Ale oprócz kompostu wielkie wrażenie robiły domy/posiadłości - och za dużo pisania - i oczywiście ogrody oraz rośliny których nie znałam albo nie widziałam









____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
mira 23:45, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Rok 2013 był bardzo a to bardzo zaskakujący ogrodowo.

W maju u Riche /https://www.ogrodowisko.pl/watek/377-ogrod-w-tarnowie/
trwała dogrywka do programu Maj w ogrodzie. Tak jakoś się stało że nie mogła Maja przyjechać i redakcja poprosiła żeby kogoś skaperował kto pogada przed kamerą - co tu dużo ukrywać miałam za Maję robić .

Ponieważ poznaliśmy się rok wcześniej właśnie na O. i u Małej Mi Rysiu zadzwonił do mnie i tonem nie znoszącym sprzeciwu poprosił o udział w programie.
No chyba nie muszę mówić jak ja się biłam myślami a że chciałam poznać produkcję programu to mnie ten fakt zwabił.

No i było - był upalny maj....



byłam pierwszy raz u Rysia, azalie mnie powaliły


a tu słowo się rzekło i trzeba się zachować .
Nagranie było spokojne i jakoś daliśmy radę.
Potem zostałam zaproszona na nagranie do kolejnego ogrodu gdzie tylko się przyglądałam ale miałam znów frajdę bo piękny ogród zobaczyłam.
to ten
http://majawogrodzie.tvn.pl/122,Pelen-kwiatow-i-barw-ogrod-z-zurawiami-odc409,odcinek.html

a na koniec dnia Pani Ania poprosiła żebyśmy pojechali do mnie - o to było o jeden most za daleko .

Dlaczego tak?
bo tego się nie spodziewałam ani nawet nie przewidziałam - na tarasie pranie wisiało a w ogrodzie twórczy nieład - chciałam odmówić ale nie bardzo mi wypadało bo przecież spędziliśmy cały dzień.
A jeszcze miała być dokrętka w wieczornym świetle - hehe i była - już wtedy na luzie bez gadania - Rysio jako gospodarz grila wspaniałego wyprawił niam niam - Ryśku dzięki wielkie za przygodę.

No ale ten mój bidny ogród wszyscy zmęczeni a tu nic nie powala - przełknęłam tę gorycz ale jakiego kopa dostałam wtedy do działania - petarda

Tylko że petarda powoli zaczęła odczuwać problemy z kolanem.

Mam pamiątkowe zdjęcie z Panią Anią Słomczyńską w moim ogrodzie - nie przypuszczałam, że pozna mnie po 5 latach u Danusi i zada trudne pytanie - to kiedy nas Pani zaprosi ?


To nie był koniec odwiedzin - no co by nie powiedzieć bardzo przypadkowych w moim ogrodzie.
Jeszcze na dobre się petarda we mnie nie rozpaliła a tu się okazuje że Danusia jest w okolicy i odwiedzi mnie - za...chwilkę

To dopiero było - nie wiedzieć czy się tłumaczyć, cieszyć, prosić o rady, czym częstować - a jeszcze gości miałam.
No niemniej bardzo się ucieszyłam z odwiedzin a pamiątkowe zdjęcie wcięło.

Jak się tak człowiek zbłaźni to dopiero się do roboty zabiera.

Lipiec - wymarzona ławka z daszkiem - zainspirowały mnie te art. Danusi - to tam wypatrzyłam
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/66-ogrody-angielskie-barnsdale-gardens-ogrody-geoffa-hamiltona-cz-2-emocje



takie miałam wykopki na środku ogrodu


w lipcu byłam po Anglii i wypatrzyłam podpórki do roślin więc jest akcja podpórki




____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies