Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 09:58, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
tulucy napisał(a)
Właśnie tym się pocieszam, że rok temu dopiero w kwietniu działałam, co prawda hurtem wszystko trzeba było, sprzątanie i cięcie. W tym tak sobie planowałam wcześniej sprzątanie, później cięcie... I guzik...


Samo życie - czasem tak jest - nikt Cię tak nie zrozumie jak my - jest naprawdę jeszcze bardzo wcześnie i spokojnie wszystko zrobisz.To tylko się tak wydaje jak się naczyta że ten to a tamten to to potem się to myli i myślisz ,że wszyscy wszystko mają ogarnięte. A zdjęcia kadrowane są to i nie widać co obok .

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
laurowisnia 10:01, 21 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ta siatka, to najlepiej druciana powleczona plastikiem. To tak na przyszłość.
Bratki jakieś wczoraj kupiłam ale przy Twojej ilości to jakbym nie miała jeszcze nic. No, ale nie mam takich ładnych donic i w takiej ilości, muszę to zmienić, te małe są urocze.
Ciemiernik nie wygląda źle, to jego pierwszy rok po posadzeniu, susza też była.
U mnie piwonia Ewelina kwitnie ostatnia.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
mira 10:11, 21 mar 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
laurowisnia napisał(a)
Ta siatka, to najlepiej druciana powleczona plastikiem. To tak na przyszłość.
Bratki jakieś wczoraj kupiłam ale przy Twojej ilości to jakbym nie miała jeszcze nic. No, ale nie mam takich ładnych donic i w takiej ilości, muszę to zmienić, te małe są urocze.
Ciemiernik nie wygląda źle, to jego pierwszy rok po posadzeniu, susza też była.
U mnie piwonia Ewelina kwitnie ostatnia.



Ehhh z tą siatką brrr a tak myślałam i dałam się zwieść trudno- wprawa już jest w wywalaniu ziemi.
To ciemiernikiem mnie pocieszyłaś, tak miał sucho, podlewałam go.
Ewelina ostatnia - fajnie by taki pozyskać zestaw nazw które po kolei - zamówiłam Władysławę a Ewelinę też mam na oku.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:15, 21 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82139
Dochodzę do wniosku, że warzywnik to najbardziej wymagająca rabata w całym moim ogrodzie, tam plewienie wielokrotnie w sezonie, wzruszanie ziemi, podlewanie, nawożenie gnojóweczkami i kompostem, wysiewy, obserwacje i wykopki a potem od nowa. Ale cieszy jak bujnie rośnie i smakuje jak nic innego
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
laurowisnia 10:32, 21 mar 2019


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Władysława powinna być u mnie ale okazała się pomyłką.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Kuklik 17:01, 21 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Dokończyłam czytanie
Boskie to Twoje Bratkowo, ja chyba za mało ich kupiłam....
Dobrze że u Ciebie mogę się napatrzeć.
Buziaki i uściski
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
m_gocha 18:30, 21 mar 2019


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mira napisała

A tymczasem dzisiaj wieczorem postaram się poświętować na O. bo to już ileś tam lat mija jak założyłam wątek. Czas na i co dalej......
oj to lecę teraz chałupę ogarnąć coby wieczorem wygodnie w fotelu zasiąść Coś czuję, że bedzie co poczytać i pooglądać
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
AgnieszkaW 18:43, 21 mar 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Miro, taka kwietna kawka to mi bardzo smakuje, choć...z żalem, że takie kwiatuchy śliczne poszły do filiżanki... Z drugiej strony - jakie to urocze.
Warzywnik masz imponujący.
Miro, czy ja dobrze przeczytałam, że wysiewasz komosę? Tę komosę ryżową (quinonę)?, czy też tę naszą popularną rosnącą jako chwast, zwaną u nas lebiodą (choć zapewne i ona ma potężne wartości zdrowotne)?
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Basilikum 19:10, 21 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
ach czytalam z komorki i tyle mam pytan musze przysiasc pozniej i jeszcze raz przeczytac
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Gruszka_na_w... 20:39, 21 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Naczytałam się sporo. Pozdrawiam już wiosennie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies