Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

mira 21:17, 23 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Pszczelarnia napisał(a)
Czyli, może być tak, że donice z cebulowymi tulipanami, które mają zimować na zewnątrz bez wkopywania muszą być bezwzględnie suche?



W szklarni zakopywanie nie ma sensu - miałam ten eksperyment w tamtym roku - wyszły pokręcone.

Trzeba będzie zakopać więc w ziemi w doniczce, a potem - jak ziemia rozmarznie - wyciągnąć.

Ale eksperyment wg Pani Przebiśnieg zrobiłam. Bez podlewania, posadziłam do donic, dałam w osłonięte miejsce, gdzie śnieg nie pada. Dam znać wiosną.



Temat donic z cebulami
i się kręci to tylko namieszać Wam więcej i spadam.
Oglądałam dziś jakiś stary odcinek GW tu gdzie Monty obsadzal wielka donice bratkami zurawkami i wilczomleczem bo jak powiedział zapomniał wsadzić tam tulipany - hehe pod koniec stycznia

Na dzisiaj tyle
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Milka 06:17, 24 paź 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
mira napisał(a)
Teraz tak cudna pogoda, skorzystałam i byłam w niedzielę w ogrodzie japońskim we Wrocławiu.

Bardzo lubię ten nieduży ogród choć odgłosy pobliskiej drogi i muza spod hali/fontan powoduje gorszy odbiór - polecam przyjście do ogrodu zaraz po otwarciu o 9-tej - można tylko wtedy usłyszeć ptaki.


Ogród jest mega fotogeniczny i aż chce się fotki robić no i wszyscy robia.
Ja byłam chyba 3 raz - oczywiście wiosna jest tam przeurokliwa, może krzykliwa kiedyś byłam jak kwitły azalie pontyjskie - cały ogród był przepełniony zapachem.

Tym razem mimo cudnej pogody byłam chyba ciut późno bo azalie miały już mało liści.

Jest tez wątek u nas
https://www.ogrodowisko.pl/watek/175-ogrod-japonski-we-wroclawiu

a ja zostawię kilka tu wyjątkowo

pergola i dojście do ogrodu




wejście jest od strony pergoli i fontan







Też uwielbiam nasz japoński ogród
Szkoda, że nie dałaś znać, że jesteś we Wrocku, była okazja się zobaczyć, byliśmy w domku.
Z moim wygodnym podejściem do ogrodu jest te ż tak, że szkoda mi każdej rośliny, czasami i z 10 minut wiszę nad jakimiś i dumam, wywalić czy nie, ograniczyć czy nie i różnie się to kończy. Też mi szybko sezon zleciał, lato upalne, nie do prac ogrodowych, jedynie z węzem zabawa, tak naprawdę dopiero teraz przy okazji ciepłej jesieni, sycę sie i widokami probotami ogrodowymi, ale boli mnie wszystko, robię i robię, a końca nie widać.
cebulowe nie dosadzam, będę u innych podziwiać, u mnie wzejdą te, co przeżyły, do tego głównie czosnki i krokusy.
Ale kto wie, może mnie najdzie i coś dokupię, w tej materii jakoś brak mi inwencji
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
kasiek 19:42, 24 paź 2019


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
O rany jaki japoński jesienia jest cudowny - szok! Ja zakupiłam ponownie bambusa do japońskiego, ale zobacze jak zabezpiecze na zimę.
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
mira 23:56, 24 paź 2019


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
nie mogę tego tekstu poprawić to muszę nowy post napisać


Temat donic z cebulami się kręci więc wpadłam namieszać Wam więcej i spadam.
Oglądałam dziś jakiś stary odcinek GW - gdzie Monty obsadzał wielką donice stojącą na zewnątrz - bratkami, żurawkami i wilczomleczem bo jak powiedział zapomniał wsadzić tam tulipany - hehe pod koniec stycznia.



A ja dzisiaj nadal drążę temat bo jeszcze nie posadziłam zasadniczej części tulipanów poza kilkoma koszykami.

Doczytałam się więc się dzielę /i sobie ku pamięci tymi/ fragmentami które mnie przekonują

1.
" Nie można sadzić do ciepłej gleby, dlatego też decyzja o sadzeniu zależna jest od pogody. Termin ten może się przesunąć nawet do listopada. Ważne jest aby przed przyjściem zimy cebulki zdążyły się dobrze ukorzenić "

o tej ciepłej glebie słyszałam już kilkakrotnie

2.
"Odczyn obojętny lub zasadowy" nooo nie wiedziałam


3." Aby roślina nie zgniła podczas wilgotnej zimy, zaleca się w podłożu dookoła obsypać warstwą żwirku. Na zimę zabezpieczamy warstwą kory, słomy lub suchymi liśćmi. a tego nigdy nie robiłam

_______________________

tyle lat sadzę tulipany /do gruntu/ bez ceregieli i nie zastanawiałam się aż tak co i jak

za każdym razem klnę jak sadzę po co nakupiłam jak sadzić mi się nie chce albo nie zdarzę albo kto to sadzi w listopadzie

co roku obiecuję sobie odpuścić sezon tulipanowy niech zobaczę co urośnie z ub roku

co roku cieszę się jak głupia jak kwitną i udaję, że nie pamiętam co sobie obiecałam

a jak na 1-go maja zrobię sobie bukiet to wiem że jest święto i przyrzekam że w kolejnym roku posadzę więcej




tak i w tym posadzę więcej, do zimnej gleby dobrze przygotowanej - dodam pisaku i pokruszone skorupki od jajek

a do donic posadzę też - do ziemi kupionej z worków - bez podlewania i dam pod dach tak by śnieg i deszcz nie zacinał, inne donice wkopię do ziemi - dużo ich nie będzie








____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 06:43, 25 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja też się nie zastanawiałam, podlewać donice czy nie. Podlewam raz, mało i koniec i też jest dobrze. Ziemia z worków, na dnie drenaż z keramzytu, a w tym roku to nawet tylko skorupka lub mała odwrócona czarna doniczka. I kwitną jak głupie. Nie dajmy się wrobić w moc roboty.

Mam jeszcze 30 kotłów do posadzenia, a tu moja paczka przyszła całkowicie okradziona i ...co dalej?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anabell 20:59, 25 paź 2019


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Danusiu, jak paczka okradziona reklamuj po brakujące rano podjedź do Obi jest 50 % obniżka cebulowych.

O matko 30 kotłów a ja mam tylko 3 szt.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Gardenarium 08:24, 26 paź 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Reklamuję, ale cienko to widzę, bo chcą protokół od kuriera a ja ma tylko zdjęcia rozerwanej paczki. Kurier sobie coś tam zaznaczył, a ja paczki nie przyjęłam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 11:22, 29 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mira, to mam światełko w tunelu, że moje cebulowe (tulipany, czosnki, krokusy) zdążę posadzić (uwaga: narcyze i kamasje sadzimy wcześniej, im ciepła gleba nie przeszkadza, wilgoć nadmierna także nie).



Oczar bezpośrednio przy tarasie nie (krzaczysko), tylko judaszowiec.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Katkak 12:49, 29 paź 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Mirciu odebrałam w niedzielę żeleźniaka od Sylwii, dzięki wielkie
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
vita 21:26, 02 lis 2019


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Czy cebule posadzone?
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z ogrodu japońskiego, dzięki.
Muszę się do Wrocławia kiedyś wybrać
Czy rozszyfrowałaś do czego należały te pięknie wybarwione liście?

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies