Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy spektakl trwa ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy spektakl trwa ...

Basilikum 07:43, 23 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Wroclawskiego japonskiego jesienia jeszcze nie widzialam, piekny jest
bylam w niedziele w innym japonskim wielkosci ROD, piekny byl. Choc ten styl nie dla mnie. Choc kto wie czy jakis zakatek i u mnie nie powstanie, bo syn uczy sie japonskiego i zaczyna sie interesowac ogrodem moze dostanie jakis kawalek do wlasnych eksperymentow

Tulipyny sadzilam pod wplywem Danusi w czarnych doniczkach w ziemie i super sie udaly. Jedyne co to myslalam, ze troche wczesniej beda kwitly ale nie, daly na siebie poczekac.
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Agania 07:53, 23 paź 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Ja optuję za fotergilą
Nigdy nie byłam w Japońskim wrocławskim ogrodzie, piękny i o tej porze roku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Anda 09:36, 23 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Czytam, podziwiam zdjęcia, widoki i Twoją pracowitość. Przemyśleń mam trochę, ale chora jestem i trudno mi składnie je wyrazić, więc się nie podzielę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 10:16, 23 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
O ! Dzięki wam przypomniałam sobie o swoich cebulkach tulipanowych z wiosennych donic ,które gdzieś schowałam...idę szukać.Ale pójdą do gruntu,bo nie wiadomo ile z nich ponownie zakwitnie?

Dzięki za relację z japońskiegoPięknie!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Pszczelarnia 10:36, 23 paź 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czyli, może być tak, że donice z cebulowymi tulipanami, które mają zimować na zewnątrz bez wkopywania muszą być bezwzględnie suche?



W szklarni zakopywanie nie ma sensu - miałam ten eksperyment w tamtym roku - wyszły pokręcone.

Trzeba będzie zakopać więc w ziemi w doniczce, a potem - jak ziemia rozmarznie - wyciągnąć.

Ale eksperyment wg Pani Przebiśnieg zrobiłam. Bez podlewania, posadziłam do donic, dałam w osłonięte miejsce, gdzie śnieg nie pada. Dam znać wiosną.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
AgnieszkaW 12:59, 23 paź 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
mira napisał(a)



Agnieszko jak dobrze że mi o szklarni napisałaś - uruchomiłam poszukiwanie myślami szklarni no i daleko szukać nie muszę - moi przyjaciele mają foliak więc już 30cm kw dzierżawię - zrobię tak jedną sadzonkę dam im /wróci ?/ zeby mi zakopali w tym tunelu a drugą posadzę pod murem na moim skalniaku od południa - będzie sucho - czy w tej szklarni po wsadzeniu podlewasz czy do ziemi w doniczce osypać i tyle do wiosny ?

Miro, podlewam od czasu do czasu, jak widzę, że przesuszone i mrozu nie ma (bo jak zamarznięte, to odpuszczam podlewanie).

A teraz kilka słów o zwiedzanym przez Ciebie ogrodzie. Na fotkach widać, że Ogród japoński o tej porze roku jest piękny, może właśnie dlatego, że nie ma w nim nadmiaru koloru, a klony, które tam rosną, lśnią jak gwiazdy pośród zieleni. wychodzę z założenia, że co za dużo, to nie zdrowo... Wg mnie ta ilość klonów jest akuratna
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kasiek 14:55, 23 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Naleze do grona osob, ktore nie znaja sie na aranzacji ogrodow japonskich...Widzialam ich kilka, tych lepszych i tych gorszych, ostatnio nawet, kilka dni temu, w wydaniu tym gorszym...Ten ktory pokazujesz, jesienia robi niesamowita atmosfere, dziekuje za niego
____________________
Bawarka
Dorota123 16:28, 23 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ogród Japoński we Wrocławiu na mnie też zrobił ogromne wrażenie. Byłam tam 4 albo 5 lat temu z najmłodszą latoroślą. Całą noc jechaliśmy autobusem, a później przy fontannie czekaliśmy na otwarcie ogrodu i włączenie fontanny. To był po prostu maraton, zwiedzaliśmy jeszcze stare miasto i zoo, a później dalej w drogę bo celem była Kudwa Zdrój. Jak teraz pomyślę, że kiedyś mogłam tyle rzeczy zwiedzić to aż mnie ściska z żalu, że to wszystko już za mną.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Basilikum 17:18, 23 paź 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Mira chdz do mnie zobaczyc moja pieprznice
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8103-pod-bialo-niebieska-chmurka-moj-bawarski-ogrod-na-wsi?page=417#post_5

____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
sierika 20:57, 23 paź 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Może to parocja? a teraz tulipany, ubiegłej jesieni wsadziłam w balię, podlałam, przy -5 wsadziłam do garażu, wyjęłam w lutym gdy temperatura zmitygowała nieco, stały potem pod chmurką i pięknie zakwitły, nie było żadnych pokręconych ani zgnitych ani...poza tym Mira pamiętaj, że nasze tereny wdeptują w klimat kontynentalny, u mnie już tak a u Ewy znacznie cieplej. Musimy szukać swoich sposobów i zbierać swoje doświadczenia
Pędziłaś w tym sezonie niby tornado, jak kiedyś jeszcze/w przyszłym roku/ ruszysz na W-w pociągiem daj znać koleżance
Popatrz jaka skleroza przecież mam 3 ogromne donice wkopane na stałe i tam tulipany zimują bez łaski.
____________________
EwaSierika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies